ده نژاد سگ
فهرست مطالب نمایش

ده نژاد سگ خانگی که بشناسید عاشقشان می‌شوید.

 

همانطور که می‌دانید سگ‌ها دارای نژاد متفاوت هستند. اما این تفاوت نژادی منحصر به ظاهر آنها نمی‌شود بلکه طول عمر تطبیق با محیط جغرافیایی میزان آسیب پذیری از بیماری‌ها همزیستی آنها با سگ‌ها و حیوانات دیگر تاثیر می‌گذارد. از دیر باز سگسانان به بشر نزدیک شدند و در در یک پروسه طولانی رام و اهلی شدند و در کنار بشر زیستند .بعضی از این نژادها بعنوان سگ نگهبان و بعضی دیگر سگ گله در خدمت بشر و در کنار او بودند. امرزه بشر نیز در کنار این مخلوقات زیبا احساس آرامش می‌کند اما باید مد نظر داشته باشد کنار راحتی و علاقه، سلامت این مخلوقات زیبای خداوند شرایط محیطی را توجه داشته باشید بعضی از این نژادهای حیوانات خانگی برای زندگی در آپارتمان مناسب می‌باشند. در این مقاله به معرفی ده نژاد سگ آپارتمانی می‌پردازیم بر اساس ملاک‌هایی نظیر ایجاد صدا ریزش مو و یا نیاز به فعالیت.

معرفی ده نژاد سگ خانگی

نژاد باسنجی

وقتی همسایه هایی در واحد های نزدیک در یک مجتمع و دیوارهای نازک دارید گزینه بسیار خوبی است. این سگ که به پارس نکرد و بی سرو صدا بودن معروف است به ندرت از 60 سانتی متر یا بیش از  آن بلندتر می شود. اما مراقب باشید ، هنگامی که برای مدت طولانی تنهایش بگزارید خراب کاری می کند.

نژاد کاتن دتویلیر

خوشبختانه کاتن ها سگ های آرامی هستند که برای زندگی در آپارتمان های کوچک مناسب هستند. درست است که از نظر فیزیکی كوچك هستند اما عضلات نسبا قوی دارند. این نژاد عاشق دوست شدن با انسان ها و حیوانات دیگر است و به فعالیت و ورزش های سخت نیازی ندارند همچنین لازم به ذکر است که کتن عاشق بازی کردن است و پیاده روی می کند اما در عین حال از تنها ماندن در خانه رنج نخواهد برد.

بولداگ انگلیسی

علارغم ظاهر بزرگی که این سگ دارد، جالب است بدانید که بولداگ انگلیسی یا همون انگلیش بولداگ یکی از پرطرفدارترین نژادهای سگ خانگی در آمریکا و کشورهای اروپایی است.

این سگ برای افرادی که حیاط دارند یا خانه ویلایی دارند گزینه بسیار مناسبی است.

انگلیش بولداگ سگ تنبل و خوابالویی است و دوست دارد که در طول روز روی نیمکتی در حیاط و جلو خانه چرت بزند.

خیلی کم پارس می کند.

رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارند.

وزن این سگ حدودا ۲۲ کیلوگرم است.

شی هوا هوا

از آنجایی که شی هوا هوا جثه بسیار کوچک و نحیفی دارد، به همین دلیل زندگی در خانه بهترین انتخاب برای این پت می باشد.

نیاز به حیاط یا مکان بزرگی ندارد.

نیاز به پیاده روی و فعالیت روزانه خارج از خانه ندارد.

وزن این سگ حدود ۱ کیلوگرم است.

این سگ گزینه مناسبی هستند برای خانم هایی که دوست دارند پت خود را کنار خود هرجا که میرند در کیف خود ببرند.

مالتیز

مالتیز یکی از سگهای مورد علاقه من، که خیلی دوسش دارم، این سگرو هم تو این لیست قرار دادم، چون به نظر من یکی از بهرین نژاد سگ خانگی است ، البته فقط به این خاطر نیست که من خیلی دوسش دارم بلکه تمامی خصوصیات و ملاک های یک سگ خانگی ایده آل را دارد.

توانایی زندگی در خانه های آپارتمانی کوچک را دارند.

ریزش مو بسیار ناچیزی دارند.

سگی است که توجه کردن بهش رو بسیار دوست دارد و یک همدم و دوست خوب برای شما خواهد بود.

پودل

مالتیز یکی از سگهای مورد علاقه من، که خیلی دوسش دارم، این سگرو هم تو این لیست قرار دادم، چون به نظر من یکی از بهرین نژاد سگ خانگی است ، البته فقط به این خاطر نیست که من خیلی دوسش دارم بلکه تمامی خصوصیات و ملاک های یک سگ خانگی ایده آل را دارد.

توانایی زندگی در خانه های آپارتمانی کوچک را دارند.

ریزش مو بسیار ناچیزی دارند.

سگی است که توجه کردن بهش رو بسیار دوست دارد و یک همدم و دوست خوب برای شما خواهد بود.

شیتزو

نام “Shih Tzu” به معنی شیر کوچک است ، اما هیچ چیز ترسناکی در مورد این نژاد سگ وجود ندارد! اگر فرزند و حیوانات خانگی دارید نگران نباشید! این نژاد اجتماعی است و عاشق دیدار با دوستان و غریبه‌ها است. اگر به دنبال یک دوست کوچک برای خود هستید که بتواند خود را با زندگی آپارتمانی تطبیق دهد، روی نیمکت برای نوازش به شما بپیوندد و با عشق بی قید و شرط شما را دوست داشته باشد، این نژاد بهترین انتخاب برای شما است.

بیور تریر

از‌آنجا که این توله‌سگهای پرانرژی و دوست‌داشتنی قد‌و‌قامت کوچکی دارند، برای کسانی که در آپارتمان یا خانه‌هایی بدون حیاط زندگی می‌کنند بسیار مناسب‌اند. آنها معمولاً با کودکان و دیگر حیوانات خانگی کنار می‌آیند، گرچه می توانند بسیار فعال باشند و به‌شدت سروصدا کنند.

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک نژاد سگ‌های ورزشی است که می‌تواند یکی از بهترین سگ‌های آپارتمانی نیز به شمار برود. آن‌ها بسیار وابسته به صاحبان خود هستند، بنابراین ممکن است ببینید که سگتان در همه‌جا شما را دنبال می‌کند!

این نژاد زیبا از سگ‌ها بسیار اجتماعی و مشتاق معاشرت با همه هستند. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نژادی مخصوص به کوهنوردان، دوندگان، ساحل گردها و علاقه‌مندان به ورزش با سگ است.

آفن‌پینچر

آفن‌پینچر یک نژاد باهوش و سرشار از انرژی است. آن‌ها یکی از بهترین سگ های آپارتمانی هستند. این سگ‌ها عاشق صاحبان خود هستند اما آن‌ها معاشرت با بزرگسالان را ترجیح می‌دهند. آنها به بازی‌های خشن، تعقیب و گریز، یا در آغوش گرفته شدن زیاد علاقه ندارند. اما صاحبان بالغ این سگ متوجه می‌شوند که این سگ‌ها علی رغم اندازه کوچکشان بسیار دوست‌داشتنی، وفادار و محافظ هستند.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (2 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها