خرید لوازم ضروری گربه
مقالات
بدون دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

خرید وسایل گربهانسان‌ها دو دسته هستند به نوعی طرفدار نگهداشتن سگ و طرفداران داشتن گربه؛ هر کدام دوست داشتنی هستند، خلاف باور عموم گربه‌ها هم وفادرا هستند در واقع صاحبان گربه می‌گویند گربه‌ها باهوش، وفادار و صد البته ملوس، خب می‌توانید یک گربه رو به سرپرستی بگیرید در اولین فرصت به خرید وسایل گربه اقدام کنید مثلا یک بچه گربه خیابانی البته لفظ خیابانی بسیار خوشایند نیست. حواستان باشد کودکی را از مادر جدا نکنید، اما اگر بچه گربه ای را دیدید حتما بدانید تغذیه بچه گربه و نگهداری از بچه گربه بسیار حساس است اگر بچه گربه درست نگهداری نکنید فورا میمیرد. در مراحل بالاتر و بعد تر باید واکسن گربه و شناسنامه گربه بگیرید. برای حفاظت و سرپرستی گربه نیز بد نیست نسبت به کاشت میکروچیپ گربه اقدام کنید قیمت خدمات چقدر است؟ قیمت واکسن گربه، قیمت واکسن سگ، قیمت میکروچیپ سگ و گربه را  ببینید.

خرید وسایل گربه | بهداشتی و ضروی:

خب به غیر از نگهداشتن بچه گربه که با مزه است باید مسئولیت نگهداری حیوانات خانگی را به عهده بگیرید، از غذای گربه تا وسایل مورد نیاز گربه، کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت یک مرکز تخصصی است خدماتی تخصصی نظیر جراحی سگ و گربه را انجام می‌دهد عقیم سازی سگ و عقیم سازی گربه از جلمه این خدمات هستند قیمت عقیم سازی گربه چقدر است؟ اگر مزایای این عمل را بدانید فورا اینکار را می‌کنید. دپارتمان پت شاپ وی آی پت بسیاری از لوازم ضروری گربه را دارد و این مجموعه زیر نظر دامپزشک است با این حال می‌توانید از وسایل گربه دیجیکالا نیز دیدن کنید.

لیست وسایل ضروری گربه:

این لیست وسایل ضروری گربه کامل است اما وسایل و برندهای غذایی و تجهیزات نگهداری از حیوانات خانگی بسیار متفاوت است بر اساس نژاد، جنسیت و سن می‌تواند گسترده باشد این اما لیست بسیار کاربردی باشد، پس اولین خرید، وسایل گربه می‌تواند باشد
به مرور زمان برای نگهداری از حیوانات وسایلی ساخته شد به سلامت گربه‌ها و علاوه بر آن سالم ماندن لوازم خانه کمک می‌کند
جای شکر باقی است که گربه‌ها بر خلاف سگ در جای خود دستشویی می‌کنند و نیاز به تربیت و آموزش ندارند لیستی از این لوازم تهیه کردیم چه گربه دارید یا ندارید بهتر است آنرا چک کنید تا ببینید چیزی از قلم نیفتاده باشد این لیست میباشد:
اسباب بازی
اسکرچر
جای خواب
خاک
ظرف مخصوص آب و غذای گربه
قلاده و پلاک هویتی
لوازم بهداشتی (برس مخصوص گربه، ناخنگیر، شانه، خمیر دندان، شامپو)
توالت گربه
باکس حمل و نقل گربه

خرید وسایل گربهاسباب بازی گربه:

بازی مثل آب و غذا برای گربه لازمه، جالبه بدونید کسایی که گربه پیر دارند بارها گفتند گربه در پیری از میلش به بازی چیزی کم نمیشه نه تنها برای روح و روان گربه بلکه برای سلامت و جلوگیری از اضافه وزن گربه نیز لازم است. اگر سرگرمی را فراهم نکنید باید منتر باید گربه با وسایل خانه ما بازی کند این اسباب بازیها میتوانند شبیه ماهی و قلاب ماهیگیری تا موش کوکی و حتی بازی فکری باشد کاموا هم همه در فیلم و کارتون دیدند و آکاه هستند چقدر برای گربه جالب است.

باکس مخصوص حمل گربه:

برای یک بچه گربه خیلی ضروری است که یک باکس مخصوص حمل و نقل گربه فراهم کنید این مهم است که بود برای اینکه گربه را به خانه خود میبرید فضایی برای احساس امنیت روحی و روانی داشته باشد زیرا بچه گربه یا حتی گربه هنگام ورد به یک جای جدید احساس ترس دست میدهد پس ورود به خانه جدید بهتر است با باکس باشد حتی پس از مدتی که به شما خو گرفتند اید ما بخواهید آنها را همراه داشته باشید با باکس جابجا کنید اما خرید باکس مخصوص گربه نیز باید متناسب سن و چثه گربه باشد.

ظرف آب و غذا:

ظرف آب و غذا بسیار ضروری است در واقع منبع بیماری بسیاری است. حتما ظرف آب و غذای جدا داشته باشید از ظرف مشترک استفاده نکنید بهتر است ظرف سفالی، فلزی و پلاستیکی برای گربه با طرح های زیادی وجود دارد بهتر است پلاستیکی تهیه کنید گربه ظرف غذای خود را به چشم اسباب بازی میبیند این ظرف ها شکل و طرح زیادی دارند که برای زیبایی است اما نوع که سینی در زیر خود دارد بسیار تمیز است فروگاه دیجی کالا سایت مناسبی برای خرید ظرف هایی است که اید در پت شاپ ما موجود نباشد.

جای خواب گربه:

این موجودات زیبا بسیار ناز دارند باید برای آنها جای خواب گربه فراهم کنید برای گربه خود تخت خواب اشرافی تا یک زیر انداز ساده فراهم کنید تازه اگر این همه هم هزینه کردید شاید میلش نکشید آنجا بخوابد ولی بهرحال نیاز به جای مخصوص خواب دارد این بسیار مهم است.

خرید وسایل گربهوسایل بهداشتی گربه:

دو نوع ناخنگیر گربه وجود دارد قیچی و انبری می‌توانید بنا بر میل خود مدل قیچی برای کوتاه کردن مناسب است اصلا چرا باید ناخن گربه را کوتاه کنید ممکن است موقع بازی گربه شما را زخمی کند بهتر است اسکرچ کردن هم عادتی است که گربه انجام می‌دهد بعدا توضیح می‌دهیم ولی باعث شکستن ناخن و خونریزی گربه می‌شود.

غذای گربه:

از ماه دو به بعد از تولد گربه باید دنبال غذا و رژیم مناسب گربه باشید با سه انتخاب روبرو هستید غذای خشک، کنسرو، غذای خانگی. هر کدام مزیت خود را دارد غذای خشک مفید تر و ارزان است. غذای کسنروی ماندگاری کمی دارد اما خوش خوراک است.

 

خاک گربه:

گربه به بهدات خود بسیار توجه می‌کند این بسیار مهم است برای گربه خود خاک گربه تهیه کنید گربه ها در طبیعت در خاک مدفوع می‌کنند زمانیکه خاک مخصوص گربه بگیرید اینکار در آن انجام می‌دهند اما این خاک با خاک موجود در طبیعت متفاوت است زیرا خاک بیعی دارای کرم و انگل است که می‌تواند برای گربه شما مضر باشد خاک خریداری شده گرد و خاک کمتری دارد و به دلیل اصلاح به ادرار و مدفوع جذب شده است و فقط بخی از آن باید دور ریخته شود.

قلاده گربه:

قلاده و پلاک هویتی برای شناخت حیوان است، مانند سگ، اما لان از کاشت میکروچیپ گربه و سگ استفاده می‌کنیم، بنابراین بیشتر جنبه نمایشی و زیبایی دارد. الان بیشتر برای قلاده هویتی دو نوع کتفی و گردنی دارد. نوع گردنی آن تنوع بیشتری دارد اما قلاده به هر حال ممکن است گم شود برای همین میکروچیپ گربه را پیشنهاد می‌دهیم متاسفانه در ایران محل یاب یا همان GPSآن فعال نیست به شناسنامه گربه و قیمت میکروچیپ سگ و گربه مراجعه کنید.

شناسنامه گربه:

شناسنامه گربه جز لوازم ضروری گربه نیست اما هویت گربه ما و تاریخچه بهداشتی گربه نیر واکسن گربه، و قرص ضد انگل گربه، در آن ثبت می‌شود. کاشت میکروچیپ گربه در این زمان نیز به وسیله دامپزشک انجام می‌گیرد.

وسایل دسته دوم گربه:

به دلیل اصول بهداشتی توصیه می‌کنیم هیچگاه از وسایل دست دوم گربه استفاده نکنید.

پرسش و پاسخ متداول وسایل گربه:

وسایل ضروری گربه برای نگهداری چیست؟

قلاده، اسکرچر، برس و مسواک، اسباب بازی گربه، جای خواب مخصوص گربه و غذای گربه

چند نوع غذای گربه داریم؟

غذای خشک گربه، شیر خشک مخصوص بچه گربه، کنسرو گربه.

لوازم بهداشتی گربه شامل چیست؟

برس و ناخنگیر و مسواک مخصوص گربه همچنین خاک گربه.

خاک مخصوص گربه شامل چیست؟

خاک بهداشتی گربه، خاکی است که فاقد انگل و ضد عفونی است همچنین جذب بالایی دارد.

اسکرچر گربه چیست؟

اسکرچر وسیله‌ای بسیار مفید که امکان ناخن کشیدن گربه رو فراهم می‌کند.

اسکرچر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اسکرچر گربه در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد و وجه مشترک همه آنها سطح زبر و مناسب برای ناخن کشیدن گربه است. باید دارای استحکام، ارتفاع مناسب و جنس خوب باشد.

چطور گربه را به اسکرچر عادت بدهیم؟

استفاده از کت نیپ یا علف گربه، و دادن تشویقی.

برای بچه گربه ای که چشم ندارد و نمی تواند ببیند چه اسباب بازی ای مناسب است؟

اسباب بازیایی مثل توپ یا انواع کوکی و متحرک که بتواند صدا و ارتعاششان را حس کند.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها