اگر قصد سفر به استرالیا را دارید نگران انتقال سگ تان هستید حق دارید، صبر کنید، زود قضاوت نکنید آیا بردن سگ به استرالیا امکان پذیر است؟ بله، امکان پذیر است اما باید هفت ماه قبل از سفر آماده باشید. دلیلش هم توضیح می دهیم، جلوگیری از شیوع بیماری های مسری مخصوصا هاری. در ضمن باید مجوز خروج سگ از کشور، بلیط برای پرواز سگ، گواهی سلامت و قوانین مربوط به پرواز سگ آشنا باشید. بردن سگ به استرالیا با آگاهی به شرایط بردن سگ به استرالیا آسان می شود. قبل از بردن سگ به استرالیا اطمینان حاصل داشته باشید نژاد سگ شما اجازه ورود به استرالیا را دارد یا نه و یا سن سگ شما مجاز به پرواز یا ورود به استرالیا  هست یا نه؟ در همین ابتدا بدانید سگ های سه ماه و کمتر اجازه ورود به استرالیا ندارند در ادامه مطلب می خوانید چرا؟

شرایط بردن سگ به استرالیا

راهنمای بردن سگ به استرالیا و شرایط بردن سگ به استرالیا:

همانطور که گفتیم بردن سگ به استرالیا آسان نیست، دلیلش هم واضح است در واقع بخاطر حیوان دوستی این کشور مهم ترین و زمان بر ترین پروسه واکسن هاری و انجام آزمایش تیتر هاری برای بردن سگ به استرالیا. البته انگل زدایی داخلی و خارجی نیز باید انجام شود. وظیفه بررسی ورود حیوانات زنده بر عهده وزارت کشاورزی و منابع آب استرالیا است. شرایط بردن سگ به استرالیا سخت است مقاله های کاشت میکروچیپ، گواهی سلامت ورود خروج سگ به خارج از کشور و واکسن سگ را بخوانید.

واکسیناسیون هاری سگ برای بردن سگ به استرالیا:

اگر قصد واکسیناسیون هاری سگ برای بردن به استرالیا را دارید باید هفت ماه یا دویست روز قبل از بردن سگ به استرالیا انجام دهید، توجه داشته باشید واکسیناسیون با اعتبار سه ساله به هیچ وجه قابل قبول نیست واکسیناسیون یک یا دو گوش را همراه داشته باشید سگ شما در زمان اولین واکسیناسیون باید سه ماهه باشد.

دسته بندی کشورها بر اساس شیوع هاری:

یکی از شرایط بردن سگ به استرالیا، گواهی سلامت سگ یا Health Cetificate  می باشد گفتیم مهمترین عامل سلامت برای بردن سگ به استرالیا، هاری سگ می باشد، هر کشوری یک لیست از میزان شیوع بیماری هاری از دیگر کشور ها دارد شما باید قبل از ورود به آن کشور از این لیست آگاه شوید.

دسته یک کشور های بدون هاری:

هر دو سال یک بار کشورهایی که در آنها هاری وحشی اعلام نشده اند جز این کشور ها محسوب می شوند: استرالیا، ایرلند شمالی، سنت کیتس و نوویس، انگلستان واتیکان، سنگاپور، اسکاتلند از جمله این کشورها هستند توجه کنید این لیست کشورهای عاری از هاری Free Rabbiese از نگاه استرالیا هست. مثلا از دید اتحادیه اروپا همه کشور ها هاری یا درصد بالایی از هاری را دارند.

کشورهای کم خطر یا کشور های هاری تحت کنترل:

مهم ترین خصیصه این کشورها این است میزان شیوع هاری در این کشور ها کم هست، و یا سیاست های سخت گیرانه ای برای کنترل هاری دارند. عبارتند از: بحرین، امارات، قطر، کویت، مجارستان، تایوان، ایالات متحده آمریکا، توباگو، بریتانیا.

کشور های پر خطر از نظر هاری:

طبیعتا شیوع و گزارش از ابتلا از این بیماری در ایران کشور ها زیاد است، متاسفانه ایران جز این کشور ها است مساله این شواهد مستندات و قرنطینه و اقدامات اضافی زمانی رخ می دهد شما از یه کشور پر خطر به یک کشور کم خطر یا بیخطر بخواهید سگ خود را منتقل کنید.

شرایط بردن سگ به استرالیا

بردن سگ به استرالیا از کشور های دسته های سه گانه هاری:

فرض می کینم سگ شما از یک کشور هاری مهار شده می خواهد  به استرالیا برده شود نیاز به قرنطینه ندارد. حال فرض می کینم شما می خواهید از یک کشور کم خطر هاری به استرالیا ببرید، مدارک مورد نیاز شما گواهی سلامت با درج کد واکسن ها یا لیبل های واکسن در شناسنامه  همچنین کد میکروچیپ. انتقال از یک کشور پر خطر مثل ایران به یک کشور بی خطر یا عاری از هاری مثل استرالیا؛ حیوان شما باید واکسن های معتبر بزند آزمایش تیتر هاری خارج از کشور در مراکز معتبر انجام دهد سگ شما بعد از ورود ده روز به قرنطینه می رود. البته توجه داشته باشید ورود مستقیم از یک کشور پرخطر هاری به کشور کشور عاری از هاری استرالیا ممنوع می باشد در این مدت باید سگ خود را به یک کشور کم خطر هاری ثالث قرنطینه کنید از آنجا که امارات و مالزی آزمایش تیتر هاری ایران را قبول دارند بعنوان کشور ثالث انتخاب منطقی هستند سپس بوسیله  سگ خود را به روش کارگو به استرالیا ار سال می کنید در ضمن قوانین و تقویم واکسیناسیون اولیه هاری همچنین انگل زدایی باید بر مبنا کشور ثالث باشد در آنجا هم دامپزشک رسمی مورد وثوق کشور استرالیا گواهی لازم برای بردن سگ  به استرالیا را انجام میدهد.تنها قرنطیه حیوانات در فرودگاه ملبورن می باشد پس هر کجا از کشور پهناور استرالیا باشید، باید از فرودگاه ملیورن تحویل بگیرید در فرم ارسال موجود زنده و مدارک کارگو سگ شما فقط به تحویل گیرنده ای که نامش در فرم آمده باشد تحویل داده می شود.

آزمایش تیتر هاری سگ برای بردن سگ به استرالیا:

برای اکثر کشور هنگام ورود آزمایش تیتر هاری یک مرحله ای است، اما استرالیا دو مرحله ای میباشد، آزمایش تیتر هاری یا همان Rabbit Neutralizing Antitody Titre (RNAT) که باید تقریبا شش ماه یا صد و هفتاد روز قبل از بردن سگ به استرالیا انجام شود، سگ شما باید سه چهار هفته  بعد از واکسیناسیون هاری تیتر آنتی بادی را خنثی کنند، قرنطینه از زمان گرفتن خون شروع می شود، نتیجه آزمایش تیتر هاری سگ شما دو سال معتبر می باشد.

کاشت میکروچیپ در سگ:

میکروچیپ یک قطعه ساده است که در بدن سگ برای شناسایی و احراز هویت کاربرد هیچ آسیبی به سگ شما نمی رساند بعد از آن کدی در میکروچیپ وجود دارد، در تمامی اسناد ثبت می شود. فراموش نکنید قبل از آزمایش هاری کاشت میکروچیپ انجام شده باشد.

دیگر آزمایش ها و اقدامات ضروری بردن سگ به استرالیا:

این آزمایش ها و اقدامات بیست و یک روز قبل از ورود سگ به استرالیا باید انجام شود. اگر سگ تان را از ایالت متحده به استرالیا می برید واکسن آنفولانزا را انجام داده باشید. آزمایش های تب مالت، لپتوسپیروز و لیشمانیا و برای سگ هایی که از آفریقا وارد می شوند درمان کانیس توکسوکارا.

درمان انگل ها:

بردن سگ به استرالیا

پنج روز قبل از ورود به استرالیا درمان انگل های داخلی و خارجی باید انجام شود، فراموش نشود درمان های انگل داخلی دو بار انجام شود و بوسیله دامپزشک رسمی باید ثبت و تایید شده باشد.

مجوز واردات حیوان خانگی به استرالیا:

از شرایط بردن سگ به استرالیا قبل از بردن سگ به استرالیا، دریافت مجوز واردات حیوانات خانگی یا همان پت از وزارت کشاورزی و منابع آب استرالیا است. مجوز واردات حیوان خارجی مهم ترین اصل از شرایط بردن سگ به استرالیا هست و باید بدانید حداکثر باید چهل و هشت روز قبل از بردن سگ به استرالیا گرفته شده باشد و بعد از آزمایش هاری آن را انجام داده باشید اعتبار این مجوز دوازده ماه می باشد.

همزمان با دریافت مجوز واردات سگ خود باید با مرکز قرنطینه میکلهام هماهنگ باشید جایی برای سگتان رزرو کنید. در صورت داشتن مجوز واردات سگ به استرالیا هیچ تضمینی وجود ندارد در این مرکز فضای خالی داشته باشید تا سگتان بتواند قرنطینه بعد از ورود را بگذراند.

مجوز بهداشت برای بردن سگ به استرالیا:

مجوز بهداشت صادراتی نیز جز شرایط بردن سگ به استرالیا می باشد. زمانیکه سگ شما به قرنطینه کشور ثالث می رود ده روز قبل از ارسال سگ بصورت کارگو به استرالیا یک دامپزشک رسمی مورد وثوق دولت استرالیا یا همان “OV” صادر شود.(بهتر است کشور ثالث یا کشور کم خطر را مالزی یا امارات انتخاب کنید.)

چکیده مقاله شرایط بردن سگ به کانادا:

بردن سگ به استرالیا

اگر سگ خود را از ایران می خواهید به استرالیا ببرید، باید هفت ماه قبل شرایط بردن سگ به استرالیا فراهم کنید، بدلایل سخت گیری کانادا برای هاری آزمایش تیتر هاری داخل ایران مورد قبول وزارت کشاورزی و آب استرالیا نمی باشد، گواهی سلامت سگ کاشت میکروچیپ واکسیناسیون را در ایران انجام میدهید سگ را از ایران که یک کشور پر خطر از نظر هاری می باشد به یک کشور کم خطر از نظر هاری مثل مالزی یا امارات میفرستید اقدامات ثانویه بهداشتی در آنجا انجام میشود. باید نسبت به قوانین گمرک فرودگاهی برای خروج حیوانات از کشور، قوانین ایرلاینها برای بردن سگ به کابین هواپیما، بلیط هواپیما برای سگ، بردن سگ بصورت کارگو یا همراه مسافر نیز آگاهی داشته باشید دیگر مقالات وی آی پت را برای راحت شدن و کمتر شدن هزینه های جابجایی سگ دلبندتان مطالعه بفرمایید خدمات گواهی سلامت، شناسنامه، واکسیناسیون، کاشت میکروچیپ در کلینیک دامپزشکی ما انجام می شود.

شرایط بردن سگ به استرالیا بصورت تیتروار:

  • هفت ماه زمان می برد.
  • بصورت مستقیم از ایران نمی توانید سگ خود را به استرالیا ببرید.
  • واکسن هاری و آزمایش تیتر هاری برای استرالیا بسیار مهم است.
  • برای گذراندن قرنطینه دوم بهتر است سگ خود را به امارات یامالزی بفرستید 45 روز سگ خود را باید به پانسیون بسپارید.

یکی دیگر از ضروری ترین مسائل از شرایط بردن سگ به استرالیا این است سگ خود را به داخل کابین هواپیما نمی توانید ببرید یا بصورت همراه مسافرت از ایران این امکان وجود دارد. یک توصیه مهم قبل از مسافرت در مورد مزایای عقیم کردن سگ خود اطلاعاتی دارید با توجه به هزینه های بالا نگهداری حیوانات بهتر نیست سگ خود را عقیم کنید با توجه به جنسیت حیوان خانگی خود مقاله های عقیم سازی سگ نر و عقیم سازی سگ ماده را بخوانید.

 

سوالات مهم درباره شرایط بردن سگ به استرالیا

آیا بردن سگ به استرالیا از ایران ممکن است؟

بله، ارسال سگ بصورت کارگو به استرالیا ممکن است.

امکان ارسال مستقیم سگ به استرالیا وجود دارد؟

خیر باید به کشور از نظر هاری کم خطر ارسال شود بعد به استرالیا ارسال شود.

کشور ثالث برای ارسال سگ به استرالیا کدام کشور است؟

کشور مالزی و امارات متحده عربی توصیه می شود.

چه زمانی برای بردن سگ به استرالیا اقدام کنیم؟

پروسه بردن سگ به استرالیا هفت ماه طول می کشد.

چرا بردن سگ به استرالیا زمان بر است؟

تست تیتر هاری برای بردن سگ به استرالیا دو مرحله است.

چرا آزمایش تیتر هاری برای بردن سگ به استرالیا دو مرحله ای است؟

استرالیا یک کشور عاری از هاری است.

اقدامات لازم برای خروج سگ از کشور چیست؟

کاشت میکروچیپ، واکسیناسیون، تست تیتر هاری، گواهی سلامت تهیه باکس مخصوص پرواز سگ.

آزمایش تیتر‌هاری چیست؟

توسط این آزمایش ها می توان به موثر بودن واکسیناسیون هاری در این حیوانات پی برد و سطح ایمنی آنها را سنجید.

Instagram
WhatsApp
4/5 - (4 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها