شناسنامه گربه
فهرست مطالب نمایش

برای بسیاری عجیب است که حیوانات شناسنامه داشته باشند اما باید بدانید این امر طبیعی  است و بسیاری از حیوانات شناسنامه دارند از پرندگانی نظیر عروس هلندی تا اسب ها که در دسته حیوانات اهلی هستند. اگر خرگوش یا همستر دارید نیز می توانید برای آنها شناسنامه بگیرید. برای گرفتن شناسنامه گربه می توانید به کلینیک دامپزشکی وی آی پت مراجعه کنید.
زایمان گربه را دیدید یا تجربه کردید اگر بچه گربه دارید شاید تعجب کنید به زودی بالغ می‌شود  زایمان گربه را تجربه می‌کنید آیا آماده‌اید؟

شناسنامه گربه | قیمت + نحوه صدور + کاربرد

شناسنامه گربه همانند شناسنامه انسان به پت شما هویت می دهد؛ اما یک تفاوت اصلی هم دارد در شناسنامه حیوانات، مخصوصاً مدارکِ بهداشتی گربه و سگ، سابقه بهداشتی پت وارد می شود، این سوابق بهداشتی برای گربه، واکسن گربه و درمان ضد انگلی می باشد البته در کشور های دیگر برای تشخیص سریع، عقیم سازی گربه را در مدارک بهداشتی گربه نیز  ثبت می کنند زیرا این عمل (عقیم سازی) از بسیاری از سرطان ها جلوگیری می کند و به دامپزشک در تشخیص کمک می کند. شناسنامه صادره باید رسمی و قانونی از کلینیک و بوسیله دامپزشکی صادر شده باشد. با این مدارک بهداشتی یا همان شناسنامه حیوانات است که شما می توانید با سگ و گربه خود از یک کشور خارج یا وارد شوید.

شناسنامه گربه و نحوه گرفتن آن

چگونه برای گربه شناسنامه بگیریم؟

 

حالا برای شما نحوه گرفتن شناسنامه گربه را توضیح می دهیم. ابتدا بدانید هر زمان و اینکه گربه شما در هر سنی می باشد می توانید برای گرفتن شناسنامه گربه اقدام کنید البته بهتر است حتی قبل از خریدن یا به سرپرستی گرفتن گربه، برای مشورت و آگاهی کامل به  دامپزشک مراجعه کنید بدانید شناسنامه حیوانات چه سگ، چه گربه بدون مهر دامپزشک ارزش ندارد زیرا اقدامات بهداشتی و توصیه های که دامپزشک انجام می دهد مهم است و بعد از آن  گربه شناسامه دار می شود. شناسنامه گربه ها در کل به کشور ها برای اجرای سیاست های بهداشتی برای این موجودات نازنین کمک می کند. واکسن و قرص ضد انگل با توجه به سن گربه شما انجام می شود .شناسنامه گربه شما صادر می شود و چاپ شناسنامه انجام می شود حالا گربه شما نام دارد و از نظر بهداشتی برای شما و اطرافیان مشکل ایجاد نمی کند و خودش عمر طولانی در کنار شما دارد.

هزینه شناسنامه گربه:

قیمت شناسنامه گربه بسیار ناچیز است، اقدامات جانبی با توجه به سن گربه شما هزینه هایی بهمراه دارد مثلاً واکسن گربه و عقیم سازی گربه. برای دانستن این هزینه واکسن گربه و هزینه عقیم سازی گربه دلبندتان مقالات ما را بخوانید یا بصورت مستقیم با واتساپ از هزینه ویزیت دامپزشکی گربه آگاه شوید. برای شما نمونه شناسنامه عکس را به نمایش می گذاریم.

هزینه صدور شناسنامه برای گربه صد و پنجاه هزارتومان می باشد و تعرفه حمایتی آن صد هزار تومان است.

هزینه گرفتن شناسنامه گربه و نحوه گرفتن شناسنامه گربه

شناسنامه گربه پرشین:

شناسنامه بر اساس جنسیت یا نژاد تفاونی ندارد حتی شرایط گرفتن شناسنامه سگ هم همین صورت است، اگر یگ سگ خانگی هم دارید برای آگاهی از این شرایط، مقاله شناسنامه سگ را بخوانید.

خلاصه مقاله:

چه گربه خریدید یا اینکه یک گربه به سرپرستی گرفته اید نیاز به شناسنامه دارد هزینه این اقدام بسیار کم است اما به سلامتی طول عمر و کیفیت زندگی گربه شما بسیار کمک می کند در شناسنامه گربه شما نام سن جنس و رنگ همچنین مشخصات صاحب پت ثبت می شود نظیر نشانی.

پرسش و پاسخ متداول درباره شناسنامه گربه:

کاربرد شناسنامه گربه چیست؟

مانند انسان هویت گربه می‌باشد، مشخصات گربه و سوابق بهداشتی گربه در شناسنامه اش ثبت می شود.

قیمت شناسنامه گربه چقدر است؟

بسیار ناچیز است اما باید از هزینه اقدامات جانبی نظیر واکسن و قرص ضد انگل آگاه شوید.

چه اطلاعاتی در شناسنامه گربه ثبت می‌شود؟

سن، نژاد، رنگ و هویت مالک به همراه سوابق بهداشتی.

آیا در کلینیک شما واکسن گربه انجام می‌شود؟

بله هم واکسیناسیون هم عقیم سازی برای سگ و گربه انجام می‌شود.

سوابق بهداشتی گربه چیست؟

واکسن‌های گربه و قرص‌های ضد انگل.

برای بچه گربه ای که از خیابان گرفته شده چطور می شود شناسنامه تهیه کرد؟

گربه را باید به دامپزشکی برد تا واکسن های لازم زده شود و شناسنامه صادر شود.

Instagram
WhatsApp
4.6/5 - (5 امتیاز)
guest
1
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
سلطان جهانی

سلام ببخشید یک گربه ای را از واگذاری بگیرم و دو تا سوال در باره شناسنامه دارم
۱-میتوانم اسم شناسنامه ای و مشخصات دیگه اش مانند اسم صاحبش را عوض کنم ؟
۲-آیا میتوان اسم چند نفر را برای صاحب انتخواب کرد ؟