عقیم کردن گربه
فهرست مطالب نمایش

در مورد عقیم سازی گربه، اطلاعاتی بدست آورد‌ه‌اید و یا دنبال قیمت عقیم سازی گربه‌اید، تصمیم خود را گرفته‌اید این تصمیم بسیار درست است. سن این این عمل جراحی در کیفیت و کمیت زندگی گربه شما بسیار اثر گذار است و به بالا رفتن عمر و جلوگیری از سرطان‌ها و بیماری‌ها و رفتار‌های ناهنجار زیادی کمک می‌کند.
عقیم سازی گربه رایگان در این مرکز انجام نمی‌شود ولی عقیم سازی حمایتی گربه به وسیله جراح متخصص با کمترین خط برش انجام می‌شود. قیمت و هزینه عقیم سازی گربه نسبت به مزایایی که دارد بسیار ناچیز است و در آینده رنج‌های زیادی از گربه کم می‌کند. هنگام واکسن گربه در مورد قیمت عقیم سازی گربه، مزایا و معایب به همراه سن و عوارض جراحی عقیم سازی پرس و جو کنید.

 قیمت عقیم سازی گربه | مزایا و معایب + سن و عوارض:

اگر به دنبال قیمت عقیم سازی گربه هستید پس تصمیم خود را گرفته‌اید اما باز درباره این جراحی برای شما توضیح می‌دهیم تا مطمئن شوید برای سلامت گربه خود بهترین تصمیم را گرفته‌اید.

مزایا و معایب عقیم سازی گربه

مزایا و معایب عقیم سازی گربه ها به صورت علمی برای شما گفته می‌شود و درباره این جراحی، نحوه و روش‌های عقیم سازی گربه یا اخته کردن گربه توضیح داده می‌شود؛ به عمل جراحی گفته می شود که در آن بخشی یا تمام اندام جنسی گربه برداشته می‌شود علاوه بر جلوگیری از زاد ولد، کیفیت زندگی گربه شما بهبود می یابد در نهایت سلامت گربه شما تضمین می شود. جراحی عقیم سازی گربه چه گربه شما دختر چه پسر باشد شاید برای شما بسیار ترسناک باشد یا سوال برانگیز. شما به این فکر می کنید که مادر یا پدر شدن حق گربه شما است و بخشی از طبیعت گربه خانگی شما است برای همین عقیم کردن گربه شاید برای شما ناخوشایند باشد، شاید فکر می کنید عمل عقیم کردن گربه از نظر شما غیرضروری باشد و سلامت گربه شما را به خطر می اندازد باید بگویم اشتباه می کنید، تحقیقات نشان داده است میانگین طول عمر گربه های عقیم نشده ده سال است، در صورتی که گربه های عقیم شده پانزده سال عمر می کنند. بر خلاف باور عموم عقیم سازی گربه نر و ماده برای جلوگیری از زاد و ولد نیست بلکه برای سلامت و مناسب سازی و در مواقعی حفظ جان گربه خانگی شما است.

قیمت عقیم سازی گربه نر:

قیمت عقیم سازی گربه بر اساس جنسیت و در تفاوت جراحی عقیم کردن بیان می‌شود.قیمت عقیم سازی “گربه نر” نهصد هزار تومان می‌باشد.
قیمت عقیم سازی حمایتی “گربه نر” ششصد و پنجاه هزار تومان است.

سن مناسب عقیم کردن گربه کی است:

سن مناسب عقیم سازی گربه و هزینه عقیم سازی گربه نر و ماده

سن مناسب عقیم سازی گربه و هزینه آن برای عقیم سازی گربه ها سن خاصی گفته نشده است و هر سنی می‌شود اقدام کرد ولی به عقیده دامپزشکان برای عقیم کردن گربه ماده تا سن 6 ماهی اقدام شود و برای عقیم سازی گربه نر تا زمانی که مجاری ادرار رشد کامل را داشته یعنی در سن 6 ماهگی تا 7 ماهگی انجام شود زمانیکه که گربه به بلوغ رسیده است.
عمل عقیم سازی گربه نر با عقیم سازی گربه ماده متفاوت است. البته در صورتیکه حتی سن گربه شما بیشتر یا گربه خیابانی را قصد دارید به سرپرستی بگیرید باز هم مزایای عقیم سازی برای گربه شما در هر سنی ملموس است.

 

 

 

عقیم کردن گربه:

مراقبت‌های بعد از عقیم سازی گربه و عوارض آن

گربه نر:

برای عقیم سازی گربه نر همانطور که گفته شد صبر می‌کنیم تا گربه به سن بلوغ برسد بلوغ گربه نر از 6 ماهگی تا 9 ماهگی می باشد و نشانه های خود را بروز می دهد. گربه نر می تواند در این سن با گربه های ماده رابطه جنسی داشته باشد اما تا سن یک سالگی توانایی بارور کردن آن‌ها را ندارد. جراحی عقیم سازی گربه نر کمتر از یک ساعت طول می کشد بهتر است در حدود پنج ماهگی گربه نر را برای ویزیت پیش دامپزشک ببرید، آزمایش خون برای آماده سازی عمل از گربه شما گرفته می‌شود، همچنین سونوگرافی برای مراحل آماده سازی گربه. قبل از عمل عقیم سازی گربه باید ناشتا باشد.

روش های عقیم سازی گربه

عمل عقیم سازی گربه برای گربه نر و ماده طبیعی است متفاوت باشد.

عمل گربه نر

این عمل به دو صورت زیر انجام می شود و روش اول به دلیل مزایا که دارد توصیه می شود.
برداشتن بیضه ها از طریق جراحی
روش وازکتومی، روشی است که با بریدن و گره زدن وازدفران بدون تغییر در سطح هورمون‌های جنسی انجام می‌شود. (در این روش رفتار های جنسی کاهش نمی یابد در واقع تنها مزیتی که دارد که از زاد و ولد جلوگیری می کند مزایای عقیم کردن گربه هم کمتر می‌شود.)

عمل گربه ماده :

نشانه‌های بلوغ گربه ماده، ریزش مو می‌باشد و شاید بصورت ناگهانی گربه شما مهربان شده باشد که این یکی دیگر از نشانه های بلوغ می‌باشد، مالیدن خود به سطوح نرم در خانه، لیسیدن ناحیه تناسلی و گرفتن شکل رابطه جنسی بطوریکه پاهای جلوی خود را خم کرده و دم خود را کنار برده و قسمت تناسلی بدن خود را نمایش داده است و مهم تر از همه دچار فحلی می شود.

فحلی گربه:

دوره فحلی گربه‌ها بعد از بلوغ ایجاد می‌شود، این دوره که 7 تا 10 روز است و سه بار در سال اتفاق می افتد گربه ها آماده جفت گیری می‌شوند هر بار زایمان گربه سه ماه به طول می‌انجامد و شش توله به دنیا می‌آورد. دو ماه به بچه گربه ها شیر می دهد و این اتفاق دوباره تکرار می شود. ریزش مو، مهربان شدن گربه، گربه خودش را به اسباب نرم خانه می مالد و اگر صاحب خانه حواسش به گربه خود نباشد از خانه برای شیطنت بیرون می رود یا دوستانش را به خانه می آورد از راهی که به ذهن شما خطور نمی کند؛نشانه‌های این دوره می‌باشند.

عقیم سازی گربه ماده

برای عقیم کردن گربه ماده باید در مورد نشانه های بلوغ گربه ماده و فحلی گربه ماده اطلاعاتی داشته باشید که بعد از روش عقیم کردن گربه ماده توضیح می دهیم. در رابطه با گربه های ماده جراحی به صورت باز یا بسته می‌تواند انجام شود یا به طریق تزریق دارو می باشد، روش جراحی باز، با برداشتن رحم و تخم دان ها همراه است جراحی بسته یا لاپاروسکوپی که تخم دان‌ها از طریق دو شکاف بسیار کوچک نیم سانتی متری تا یک سانتی متری برداشته می‌شود تمام روش‌های این عمل هستند.
روش های جراحی باز را تیتیر وار بیان می‌کنیم:
درآوردن رحم و دو تخمدان
درآوردن رحم و یکی از تخمدان ها
درآوردن تخم ها
انسداد لوله فالوپ که به تغییر در سطح هورمون های جنسی نمی شود.

مزایای عقیمکردن گربه:

مزایا در گربه‌های نر:

مزایای عقیم سازی گربه بسیار زیاد است اما برای بعضی از افراد بحث برانگیز است،شاید در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا از دوستان خود در مورد مزایا و معایب عقیم سازی گربه شنیده‌اید بعضی از مطالب به وسیله افراد غیر متخصص گفته می‌شود مسئله دیگر دامپزشکان هم به اندازه دیگران به حیوانات خانگی عشق می‌ورزند برای همین است این رشته و تخصص سخت را انتخاب کرده‌اند. همانطور که گفته شد عقیم کردن گربه فقط برای جلوگیری از زاد و ولد نیست بلکه طول عمر گربه شما را افزایش می دهد به بهبود کیفیت زندگی گربه تاثیر بالایی دارد، علاوه بر این جلوی خیلی از رفتار های جنسی نا هنجار گربه شما هم می گیرد. مزایای این عمل بشرح زیر می باشد:
کاهش عفونت ها ادراری
کاهش ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی
کاهش احتمال فرار از خانه و خطر های بیرون از خانه نظیر دزدیده شدن تصاف و …
کاهش میوهای شبانه
کاهش رقابت و درگیری با دیگر گربه ها و حیوان خانگی دیگر
کاهش خطر ابتلا به بیماری خطرناک ایدز گربه ها
کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

این بیماری‌های دردناک علاوه بر رنج بسیار برای گربه خانگی شما در صورت بروز هزینه‌های زیادی دارد، قیمت و هزینه جراحی عقیم سازی گربه نسبت به سختی و هزینه درمان این بیماری‌ها بسیار پایین می‌باشد.

مزایا برای گربه ماده:

مزایای عمل عقیم کردن در جنس ماده گربه‌ها این چنین است: با در آوردن اندام های جنسی، سرطان‌ها و عفونت‌ها و کیست‌های تخم دان دیگر رخ نمی‌دهد، از این جهت است این نکته مهم را دوباره تکرار می کنیم میانگین طول عمر گربه های عقیم شده 15 سال است که نسبت به گربه های عقیم نشده 5 سال بیشتر می‌باشد. دیگر مزایای مهم این عمل که منجر به افزایش طول عمر و کیفیت زندگی گربه شما می شود را توضیح می دهیم:
جلوگیری از بیماری ایدز گربه‌ها
کاهش سر و صداهای شبانه گربه
جلوگیری از بارداری و خطرات ناشی از بارداری و وضع حمل غیر استاندارد
کنترل جمعیت گربه‌ها( پیدا کردن سرپرست برای گربه های نازنین سخته بعضی از آنها خیابانی می شوند و زندگی سختی دارند)

رفتار گربه بعد از عقیم شدن:
با عقیم سازی و کاهش ترشح هورمون های جنسی رفتارهای نرینگی گربه نر، کاهش پیدا می‌کند. درگیری و کنش بین همنوعان بیرون رفتن و هرز پرسه‌ها نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا میکند و گربه مهربان می‌شود، به اشتباه این باور بوجود می‌آید عقیم کردن گربه نر به افسردگی گربه می انجامد اما این رفتار مناسب یک گربه می باشد آیا دوست دارید بچه گربه را با سختی بزرگ کرده‌اید در درگیری با بقیه گربه‌ها نابینا شود و عمر کمی داشته باشد مطمئن باشید مزایای عقیم سازی گربه ها از معایب آن بیشتر است. در کل رفتار گربه نر بعد از عقیم سازی بهبود می‌یابد.

مراقبت بعد از عمل عقیم سازی گربه نر:

مراقبت بعد از عقیم سازی گربه نر بسیار آسان می‌باشد به توصیه دامپزشک گوش دهید هر سوالی دارید بپرسید گربه شما حین عمل بیهوش است پس طبیعی است تا مدتی بعد از عمل گیج باشد و نتواند خوب راه بروید نترسید اگر بیش از یکی دو روز به طول انجامید به دامپزشک اطلاع دهید. شاید دکتر آنتی بیوتیک بعد از عمل عقیم سازی تجویز کند.

مراقبت‌های بعد از عقیم سازی گربه ماده:

مراقبت‌های بعد عقیم سازی گربه نر و ماده

عمل عقیم سازی گربه ماده با بخیه انجام می‌شود بر خلاف گربه نر چند روز بعد عمل اگر بخیه بصورت جذبی نباشد باید بوسیله دامپزشک در آورده شود. آنتی بیوتیک بعد از عقیم سازی هم حتما رعایت شود.

معایب عمل عقیم کردن گربه:

مزایا و معایب عقیم سازی گربه

هر عملی اگر درست و استاندار انجام نشود مضرراتی دارد باید بدانید در کلینیک دامپزشکی ما انواع عمل‌های بمراتب سخت تر از عقیم سازی انجام می‌شود تمامی این عمل‌ها بوسیله متخصص جراح دام کوچک (پت) انجام می شود و دارای تمام دپارتمان های تخصصی_تشخیصی برای تشخیص درست می‌باشد. عقیم سازی گربه به صورت مستقیم معایب ندارد مگر اینکه عمل استاندارد نباشد (سن ماسب عقیم سازی مناسب نباشد) به صورت تیتر می خوانیم:

چاقی:
چاقی عارضه ای است که همه گربه ها در صورت نداشتن رژیم غذایی مناسب دچارش می شوند بعد از جراحی، رژیم غذایی مناسب این مشکل را حل می‌کند.

کم کاری غده تیروئید:
با مشورت و مصرف دارو کنترل می شود.

افزایش بی اختیاری در ادارار کردن:
اگر در سن نامناسب عقیم سازی گربه انجام شود این عارضه رخ می‌ زیر سه ماهگی این عارضه رخ می‌دهد.
در کل بدانید ما نسبت به مخلوقات دیگر مسئول هستیم شاید از نظر قانون باری بر دوشمان نباشد از نظر اخلاقی رها کردن بچه گربه ها در شهر بسیار وحشتناک است خطرات بسیاری نظیر تصادف، آزار بوسیله انسان های بیمار یا دیگر گربه‌ها برای او رخ دهد پیدا کردن صاحبی دلسوز نیز بسیار سخت است به دامپزشکان این انسان های حیوان دوست و متخصص اعتماد کنیم.

معایب:

بیشتر معایب گفته بدلیل عدم تشخیص سن مناسب عقیم سازی و انجام نادرست عمل می باشد فقط یک مورد چاقی و بیماری های ناشی از چاقی است که شما می توانید با استفاده رژیم غذایی مناسب که بوسیله دامپزشک ما ارائه می شود.

سه باور غلط درباره عقیم سازی گربه:

بدلیل عدم رفتار ناهنجار بعد از عقیم سازی بعضی فکر می کنند گربه عزیز شان افسرده شده این اشتباه است و هیچ مستند علمی وجود ندارد که جراحی عقیم سازی برای سلامت گربه خطرناک باشد ، هر عمل جراحی ریسک خود را دارد اما این خطر برای مشکلات عمل یک درصد است. در ضمن در کلینیک دامپزشکی ما بدلیل دپارتمان تخصصی جراحی و انجام جراحی به وسیله متخصص جراحی پت هیچ گونه ترسی نداشته باشید و به چشم خواهید یک مرکز مجهز همراه با دامپزشک متخصص در کنار بروزترین دستگاه ها آماده انجام عمل‌های تخصصی است که در تهران کمتر مرکزی توانایی انجام آنرا دارد.
در بعضی مقالات یا انجمن ها گفته شده است اجازه دهید گربه شما یک بار باردارشود برای سلامت گربه مفید است این عقیده نیز پایه علمی ندارد.

هزینه عقیم سازی گربه ماده:

در گربه‌های ماده تفاوت قیمت عقیم کردن گربه ماده با نر به دلیل تفاوت عمل عقیم کردن گربه نر و ماده می‌باشد.
قیمت عقیم سازی گربه ماده یک میلیون و صد هزار تومان می باشد.
قیمت عقیم سازی حمایتی “گربه ماده” هشتصد و پنچاه هزار تومان است.

نتیجه گیری:

مطالب زیادی در این باره خوانده‌اید یا شنیده‌اید به دامپزشکان اعتماد کنید از آنها نظر بخواهید و به توصیه افراد غیر متخصص بسنده نکنید و در نهایت خودتان تصمیم بگیرید.
بدانید تمام دامپزشکان بر این باور هستند عقیم سازی حیوانات بهبود زندگی چه بصورت کمی چه کیفی برای پت شما به همراه دارد و مشکلات گربه های بی سرپرست یا گربه های خیابانی را نیز حل می‌کند.
اگر گربه شما گم شود و کسی آنرا پیدا کرد، چگونه می‌خواهید مالکیت خود را ثابت کنید. شناسنامه گربه راه حل این مشکل است.

استعلام قیمت عقیم سازی گربه از همکاران:

قیمت حمایتی عقیم سازی گربه ماده
قیمت حمایتی عقیم سازی گربه نر

سوالات مهم درباره عقیم سازی گربه:

 

عقیم سازی گربه‌ها چگونه صورت می گیرد؟

بصورت عملی کوتاه برای برداشتن اندام جنسی گربه.

آیا عقیم سازی گربه ضرر دارد؟

خیر، بهبود زندگی و طول عمر گربه را بهمراه دارد.

مزایا عمل عقیم سازی گربه چیست؟

جلوگیری از سرطان رحم تخمدان در گونه ماده و سرطان بیضه در نر.

آیا عقیم کردن جلوی رفتار‌های بد گربه را می‌گیرد؟

بله، بطرز چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

آیا عقیم سازی گربه رایگان است؟

این عمل کوتاه است اما بمعنای رایگان بودن آن نیست.

قیمت عقیم کردن گربه نر و ماده چقدر است؟

کافی است برای قیمت جراحی عقیم سازی با ما در تماس باشید.

آیا آمپول برای عقیم سازی گربه وجود دارد؟

خیر، عقیم سازی گربه با آمپول در حال حاضر رایج نیست و فقط به صورت تحقیقاتی در کشور انجام می‌شود.

آیا دارویی برای عقیم سازی گربه هست؟

بله اما دائمی نیست و مزایای جراحی عقیم سازی را ندارد.

کلینیک عقیم سازی گربه کجاست؟

کلینیک وی آی پت را کافی است سرچ کنید.

بهترین زمان برای عقیم کردن گربه ها چه زمانی است؟

قبل از رسیدن به بلوغ یعنی ۶ تا ۱۰ ماهگی.

آیا می‌شود گربه‌ یکبار زایمان کند و بعد عقیم اش کرد؟

عقیم کردن گربه قبل از سن باروری ممکن است خیلی از مشکلاتی که گربه در بزرگسالی مواجه خواهد شد را کم کند.

Instagram
WhatsApp
3.9/5 - (10 امتیاز)
guest
9 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
بیژن

با عرض سلام.آیا برای عقیم کردن گربه نر 3 ساله دیر نشده و عوارضی ندارد؟ با تشکر

فاطمه میلانی

سلام دوست عزیز، خیر دیر نشده، قبل از انجام عمل جراحی عقیم سازی آزمایش خون گرفته می شود و اگر مشکلی در جواب آزمایش خون نباشه، جراحی براشون انجام میشه.

بیژن

با عرض سلام حضور محترم سرکار خانم دکتر میلانی من برای عقیم سازی گربه 3 ساله ام به کلینیک مراجعه کردم و دکتر با معاینه فرمودند که مشکلی برای عقیم سازی وجود ندارد و نیازی به آزمابش خون نبست.به نظر شما بدون انجام آزمایش مشکلی پیش نمیاید؟ با تشکر

امیررضا

بسیار جامع و مفید بود حتما تا دو ماه دیگه به شما مراجعه میکنم

الهه فلاحی

🙏🏼🙏🏼

کریمی

منظور از عقیم‌سازی «حمایتی» چیست؟ و چه تفاوتی با عقیم‌سازی معمولی داره؟

محمد

عقیم سازی حمایتی یعنی کلینیک برای هزینه عمل بهتون تخفیف میدهد.

حامد ایمانی

باسلام و خسته نباشید گربه بنده ماده ۲ ساله می‌باشد که یکبار زایمان انجام داده و ۵ عدد توله به دنیا آورده که حدودا یکسال ازین زایمان میگذره میخواستم بدونم هزینه کلی برای عقیم سازی چقدره؟

هرچی

قیمت هاتون که الکی وکذبِ ،چرا فکرکردین با این دروغا میتونین کاسبی کنین.اینجا زدین ۷۵۰ زنگ میزنم یهو میشه ۲۶۰۰