بردن سگ به کانادا
فهرست مطالب نمایش

در مقالات دیگر، همراهی سگ با شما در سفر ترکیه، و شرایط جابجایی سگ به ترکیه را توضیح دادیم و گفتیم که بردن سگ نه تنها ممکن است بلکه راحت است، البته به شرطی که با مراحل و قوانین آشنا باشید، در سفر به کانادا تا استرالیا همچنین قطر، مالزی، عمان و اتحادیه اروپا سگ شما می تواند همراهتان باشد، باید از شرایط بردن سگ به کانادا آگاه باشید. بعد از شرایط این جابجایی، بردن سگ به انگلستان و قوانین آن را توضیح می‌دهیم. اولین اقدام بهداشتی انجام واکسن سگ است….. برای آگاهی قیمت واکسن سگ بخوانید.

بردن سگ به کانادا و شرایط بردن سگ به کانادا به همراه قوانین و اقدامات فرودگاهی و بهداشتی

بردن سگ به کانادا انقدر هم سخت نیست، باید یک سری قوانین در سه حوزه آشنا باشید، قوانین سازمان دامپزشکی مبدأ برای ورود و خروج پت، قوانین قرنطینه فرودگاهی و قوانین ایرلاین ها، قوانین گمرکی کشور مقصد؛ تمام قوانینی می شود که به آن، شرایط بردن سگ به کانادا می گوییم، در مورد هزینه بردن سگ به کانادا هم صحبت می‌کنیم.

بردن سگ به کانادا و شرایط آن

هزینه انتقال سگ به کانادا از آمریکا:

اگر سگ خود را به کانادا از ایالت متحده منتقل می کنید باید بدانید از هزینه ورود پت به داخل خاک کانادا معافید.

شرایط بردن سگ به کانادا:

همانطور که مسافران نیاز به داشتن پاسپورت دارند، سگها نیز  نیاز به داشتن پاسپورت بهداشتی دارند این پاسپورت علاوه بر اینکه بهداشت سگ را تضمین می کند هویت سگ را بر اساس آن می توان تشخیص داد.

پاسپورت بهداشتی سگ برای بردن سگ به کانادا

با سگ نازنین و دلبند خود به کلینیک دامپزشکی مراجعه می کنید، سگ شما بوسیله دامپزشک معاینه می شود. بردن سگ به کانادااگر واکسن نزده باشد برنامه واکسیناسیون اجرا می شود، کاشت میکروچیپ انجام میشود. واکسن هاری انجام می شود شناسنامه صادر میشود مشخصات سگ، رنگ، نژاد، کد میکروچیپ در شناسنامه بهداشتی ثبت می شود سپس شناسنامه سگ صادر می شود. در نهایت گواهی بهداشت سلامت سازمان دامپزشکی کشور مبدأ یعنی ایران صادر می شود. باید توجه داشته باشید این گواهی بیش از هفت روز اعتبار ندارد. این شرایط برای بردن سگ به کانادا از ایران بود. تمام این خدمات گواهی سلامت سگ در کلینیک وی آی پت انجام میشود.

 نکاتی در مورد بردن سگ به کانادا از اتحادیه اروپا:

اگر از کشور های اتحادیه اروپا سگتان را به کانادا میبرید بجای گواهی هاری می توانید پاسپورت اتحادیه اروپایی حیوان را تحویل بدهید بشرطی که به زبان انگلیسی و فرانسوی باشد که زبان های رسمی کانادا هستند. یک دامپزشک با مجوز و مهر به زبان انگلیسی و  فرانسوی آن را مهر کرده باشد، گونه، جنسیت، رنگ، وزن در آن مشخص باشید بطوریکه بتوان هویت آنرا تشخیص داد. مشخص کند واکسن هاری زده است یا نه، تاریخ واکسن باید در آن مشخص باشد. نام تجاری واکسن و شماره سریال واکسن بسیار مهم است. نگران نباشید در صورت نداشتن واکسن هاری در کانادا سگ شما به قرنطینه فرستاده می شود واکسیناسیون را با هزینه شخصی واکسن هاری سگ را انجام دهد و به دفتر آژانس بازرسی غذایی کانادا تحویل دهید.

سوار کردن سگ به هواپیما:

شرایط بردن سگ به کانادا و انگلستانبعد از اینکه پاسپورت بهداشتی سگ(گواهی سلامت پت) را فراهم کردید باید به دفتر هواپیمایی بروید و بعد از بلیط پرواز نوبت به خرید بلیط هواپیما برای  سگ می باشد، شما می توانید برای پرواز سگ از بلیط هواپیمایی شرکت دیگری استفاده کنید بهترین حالت این می باشد با توجه به دوری مسیر هواپیمایی را انتخاب کنید در میان راه به استراحت می پردازد نه در نزدیکی کشور مقصد. برای پست سگ دلبندتان به کانادا بصورت کارگو یا همان  CARGO اقدام کنید  ،البته روش همراه مسافر نیز جز شرایط  بردن سگ به کانادا می تواند باشد در کل باید توجه کنید بعضی از نژاد های سگ مانند تریر ورودشان به هواپیما ممنوع می باشد، یا خطوط هواپیمایی اجازه ورود سگ های پیر به هواپیما را نمی دهند، سگ مادر با هر تعداد توله نمی تواند در یک قفس باتوله هایش باشد وزن توله ها و ابعاد توله نباید فضای باکس را کم کند، اگر سگ شما بیشتر از ده هفته یا در بعضی خطوط دوازده هفته بود و وزن آن از نُه کیلو گرم بیشتر نباشد با باکس مخصوص پرواز سگ( باکسی که چوبی نیست محفظه ثابت غذا و ظرف ثابت مدفوع و فضای کافی برای رد و بدل شدن نور و هوا دارد همچنین ارتفاعش بیشتر از ارتفاع حالت نشسته سگ می باشد.) اجازه ورود سگ به کابین هواپیما شامل حالش می شود. هواپیمایی هنگام خرید بلیط  هواپیما برای سگ فرم حمل موجود زنده  AVIH  باید پاسپوت بهداشتی سگ، فرم پرداخت کرایه حمل همراه داشته باشید. در بعضی خطوط اگر مسافری به حیوانات آلرژی داشته باشد، اولویت برای ورود سگ به کابین هواپیما از بین می رود، اگر مسافری سگ های کمکی (سگ هایی که برای کمک افراد کم توان آموزش دیده اند) طبق قوانین کشورهایی خاص نظیر ایالات متحده آمریکا اولویت ورود به هواپیما را نسبت به افراد حساس به سگ دارند. سگ های حمایت عاطفی یا سگ های کمک درمانی شامل این قوانین نمی شوند. در ادامه هزینه بردن سگ به کانادا می پردازیم.

نکات قبل پرواز:

همانطور که گفته شد کد AVHI  را حتما دریافت کنید حداقل یک روز قبل از پرواز با فرودگاه مبدا در تماس باشید برای بردن سگ به کانادا در تماس باشید سه ساعت قبل از پرواز هواپیما در فرودگاه حاضر باشید در تابستان ساعت پرواز را ساعت های خنک و در زمستان در طول روز انجام دهید خطوط هوایی هیچ گونه مسئولیت برای هزیته های اضافی قرنطینه فرودگاهی قبول نمی کنند. سگ شما برای بردن به کانادا آماده است تمامی قوانین بالا شرایط بردن سگ به کانادا محسوب می شد همان گونه که گفته با کلینیک وی آی پت در تماس باشید برای دریافت گواهی سلامت پاسپورت همچین واکسیناسیون و کاشت میکروچیپ سگ. (اینها بخشی از هزینه های بردن سگ به کانادا می باشند)

هزینه بردن سگ به کانادا:

سگ برای بسیاری از انسان ها پیش از یک همراه است برای بعضی یک رفیق و بعضی دیگر یک عضو حانواده. شاید خیلی فکر کنند بردن سگ به کانادا غیر ممکن است باید بگویم خیر، یکی از مهمترین سوال ها به بردن سگ به کانادا قیمت بردن سگ به کانادا است، قوانین کشور ها بسیار در حال تغییر است توجه لازم را داشته باشید،زمانی که سگ خود را به کانادا می بردید، هنکام ورد به کانادا باید سی دلار کانادا به آژانس سرویس های مرزی کانادا بپردازید توجه داشته باشید حیوانات دیگر هم می توانید همراه داشته باشید مثلا گربه یا پرنده زینتی و حتی موش خرمای خانگی بهمراه داشته باشید اما برای هر حیوان خانگی اضافی باید پنج دلار اضافی به این آژانس بپردازید. وزن سگ شما به همراه باکس مخصوص پرواز سگ در دو ضرب می شود بر اساس کیلوگرم وزن بار سگ شما محسوب می شود این وزن جدای بار مجاز مسافر  برای حمل می باشد. این هم از هزینه بردن سگ به کانادا دوستان حالا که مقاله بردن سگ به کانادا را خواندید و از شرایط بردن سگ به کانادا آگاهی یافتید یک سفر پر از شادی و هیجان آرزو مندیم.

بردن سگ به انگلستان و شرایط بردن سگ به انگلستان:

هزینه بردن سگ به کانادا و انگلستاناز آنجا که کانادا و انگلستان فرهنگ و قرابت نزدیکی به هم دارند شرایط بردن سگ به انگلستان را نیز در این مقاله می پردازیم در انگلستان هاری ریشه کن شده است در واقع انگلستان جز کشورهای Free Rabiess Country  هست برای همین برای بردن سگ به انگلستان یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، آزمایش بیماری هاری بیش از آنچه که فکرش را کنید مهم است، متاسفانه اتحادیه اروپا و انگلستان آزمایش هاری تست شده در ایران را قبول ندارد برای همین مراکز معتبری در اروپا و خارج از اروپا معرفی کرده است، کلینیک با ما با این مراکز در ارتباط است و آزمایش معتبر برای اتحادیه اروپا صادر می کند، در گوگل دوستانی از تجربه شخصی گفته بودند که بسیار سودمند بود که خودشان برای اینکار اقدار کرده بودند مثلا لوازم آزمایشگاهی را دریافت کرده بودند به مرکزی برای دریافت نمونه رفته بودند و از طریق DHL  نونه را به مراکز در خارج از کشور فرستاده بودند اما با مشکلاتی روبرو شدند ما این پروسه را برای شما انجام می دهیم. برای ورود سگ به به انگلستان قرص های انگل زدایی نیز باید انجام و در مدارک سلامت سگ عزیزتان ثبت شود. کشور انگلستان نیز مانند کشور کانادا حیوان دوست می باشد اما باید قوانین نگهداری سگ در کشورها آشنا باشید مثلا برای بردن سگ به هتل باید هتلی را انتخاب کنید که گزینه Pet Friend  را داشته باشد زیرا که همه هتل ها اجازه ورود سگ به هتل را نمی دهند با توجه به تجربه دیگران هزینه نگهداری سگ در کانادا حداقل هفته ای پنج پوند می باشد و واکسن هاری در بازه هایی باید تکرار شود و هزینه خود را دارد.بنابر تجربه اشخاص هزینه واکسن هاری 100 پوندمی باشد. خدماتی دیگر برای سلامت سگ ضروری است بخاطر هزینه های بالایی که در استرالیا و انگلستان است در ایران انجام دهید نظیر عقیم سازی سگ نر، عقیم سازی سگ ماده.

سوالات مهم درباره بردن سگ به کانادا

امکان بردن سگ به کانادا وجود دارد؟

بله، از طریق هواپیمایی امکان بردن سگ به کانادا فراهم است.

شرایط بردن سگ به کانادا چیست؟

داشتن پاسپورت بهداشتی، میکروچیپ، واکسیناسیون هاری.

امکان بردن سگ به کابین هواپیما وجود دارد؟

بله، به نژاد،سن، وزن و خط هوایی بستگی دارد.

آیا بردن سگ به انگلستان ممکن است؟

بله، بوسیله هواپیما.

شرایط بردن سگ به انگلستان چیست؟

پاسپورت بهداشتی، کاشت میکروچیپ، آزمایش تیتر هاری معتبر.

AVHI  چیست؟

فرم حمل موجود زنده که در هنگام خرید بلیط برای سگ باید پر شود و کد دریافتی همراه داشته باشید.

آزمایش تیتر هاری چیست؟

آزمایشی است که حداکثر بعد از سی روز باید واکسن هاری گرفته شود.

آزمایش تیتر هاری برای بردن سگ به انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

حداکثر سه ماه بعد دریافت جواب.

هزینه بردن سگ با هواپیما به کانادا چقدر است؟

علاوه بر هزینه های حمل با هواپیما که بسته به وزن سگ و قفس آن متفاوت است، هزینه ای هنگام ورود به کانادا باید پرداخت شود.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (6 امتیاز)
guest
9 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
آدرینا

اینا چرته درست نیست

ناهید

امکان داره اگه تجربه ای دارید بفرمایید

رحمانی

میشه راجع به نژادها هم توضیخ بدین من سگم نژادش آمریکن بولی استافورد شاسر هست و بسیار مهربون و اهلی ولی شنیدم خونواده بولی ها رو نمیپذیره کانادا
میشه لطفا راجع به نژادها هم توضیح بدین

رحمانی

و اینکه به تازگی اسامی بعضی از کشورها رو برای جلوگیری ازورود هاری به کشورش
اعلام کرده که ایران هم جزوشون هست و ورود پت و سگ رو ممنوع کرده من چند جا این خبر رو خوندم میشه لطفا بفرمایید تا چه حد درسته؟!

مهدیه

این برای تجارت در مورد حیوانات خانگی شخصی نیست

شهرزاد

باسلام میخواستم برای بردن سگ به کانادا سوال کنم چون شنیدم برای هاری سگ بعضی کشورها مثل ایران رو سپتامبر ممنون کرده آیا من نمیتونم سگم رویبرم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

پانته آ

سلام ببخشید آیا برای بردن سگ به کانادا باید آن را عقیم کرد؟

افروز

سلام نژاد های ممنوع برای ورود به کانادا چیست