قیمت میکروچیپ سگ و گربه
قیمت میکروچیپ سگ و گربه حمایتی

شناسایی حیوانات و مالک آنها چه خانگی چه اهلی، از دیرباز برای انسان‌ها مطرح بوده  است، برای صاحبان حیوانات خانگی کاشت و قیمت میکروچیپ سگ، نحوه نصب میکروچیپ سگ و گربه را توضیح می‌دهیم و به این سوال شما پاسخ می‌دهیم که آیا کاشت میکروچیپ ضرر دارد و یا عوارضی به همراه دارد؟  باید چه زمانی برای کاشت میکروچیپ سگ و گربه اقدام کنیم، پاسخ می‌دهیم. قیمت واکسن سگ را بدانیم.

شما می توانید صدای مقاله قیمت میکروچیپ سگ و گربه و کاشت آن را ازپادکست زیر بشنوید.

قیمت میکروچیپ سگ و گربه و نصب آن:

اگر صاحب حیوان خانگی هستید از ضرورت نصب میکروچیپ سگ و گربه آگاه هستید، در سامانه ای، مشخصات سگ یا گربه شما  نام و نشانی مالک نیز ثبت می‌شود و کدی در اختیار شما قرار می‌گیرد و در نهایت این اطلاعات در شناسنامه سگ یا شناسنامه گربه ثبت می‌شود. (برای آگاهی از هزینه شناسنامه سگ و هزینه شناسنامه گربه و کاربرد آنها مقالات مربوطه را بخوانید) بزودی هزینه میکروچیپ سگ و هزینه میکروچیپ گربه در سایت قرار می‌گیرد تا آن زمان شما می‌توانید برای آگاهی از ویزیت دامپزشکی سگ و همچنین قیمت میکروچیپ برای سگ از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. برای انواع سگ‌ دوبرمن، سگ هاسکی، سگ مالتیز و …هزینه میکروچیپ به همراه کاشت برای سگ ششصد هزار تومان می‌باشد.
و قیمت میکروچیپ سگ و کاشت آن به صورت حمایتی سیصد و پنجاه هزار تومان است.

میکروچیپ سگ:

کاشت میکروچیپ سگ و گربه

از روش های سنتی برای شناسایی مالک سگ یا گربه و یا هر حیوان خانگی یا مسابقه ای می‌توان به قلاده یا خالکوبی یا داغ کردن نام برد این روش‌ها جدای ناکارآمدی بعضاا اخلاقی هم نبودند، قلاده به راحتی ممکن است آسیب دیده شود و یا کنده شود. این نشانِ ناکارآمد بودن آن است.
تا اینکه Microchip یا ریزتراشه به وسیله جک کیلبی و رابرت نویس، در سال 1985 اختراع شد در نهایت در دهه 1990 با تغییرات زیاد سازمان غذا و داروی آمریکا  (FDA) تایید و ثبت گردید بعد از آن سال 2001 بوسیله کمیته بین المللی ثبت با آزمایش اختصاصی نیز تایید شد، از سال 1382 سازمان دامپزشکی ایران نیز استفاده از این فناوری را تایید کرد؛ از آن به بعد میکروچیپ سگ بهترین راه برای شناسایی سگ و مالک آن شد، در بعضی از کشورها استفاده از میکروچیپ برای سگ الزامی است بعد از یک سن خاص نداشتن آن جریمه‌های سنگین نیز دارد. در ایران کاشت میکروچیپ سگ الزامی نیست.

میکروچیپ سگ چیست؟

میکروچیپ در واقع ریزتراشه‌ای به اندازه برنج است، دور آن لایه شیشه ای نازک قرار دارد و به بافت اندام حیوان هیچ آسیبی نمی‌رساند درون آن هیچ باطری قرار ندارد و تا انتهای عمر سگ یا گربه در بدن آنها باقی می‌ماند.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید؛ در سوزن هایی با سر سوزن ضخیم، یک تراشه الکترونیکی قرار دارد، که این تراشه داری یک کد منحصر به فرد هست. (این کد روی بارکد بسته میکروچیپ نوشته شده است).
که این میکروچیپ لازم است در بدن حیوان کارگذاری شود و زیر جلد سگ یا حیوانات دیگر قرار بگیرد. این کد در سامانه ثبت می شود و هنگام خواندن با دستگاه مشخص می شود که صاحب پت چه کسی است.
میکروچیپ سگ چیست

نحوه نصب میکروچیپ سگ و گربه:

برای کاشت میکروچیپ سگ  باید به دامپزشکی مراجعه کنید، دامپزشک با ضدعفونی کردن محلی که باید میکروچیپ در آنجا قرار بگیرد، این تراشه کوچک را توسط آمپول به محل مورد نظر تزریق می کند، نگران نباشید در بیشتر مواقع نیازی به بی هوشی نیست.
از آنجا که کلینیک دامپزشکی سعادت آباد دارای دپارتمان تخصصی جراحی می‌باشد و به وسیله جراح متخصص پت کلیه عمل های جراحی انجام می‌شود به شما توصیه می‌کنیم، هنگاهی که عقیم سازی سگ نر و یا عقیم سازی سگ ماده را نیز انجام می‌‌دهید (که برای سلامت و طول عمر و رفتار سگ شما بسیار مهم می‌باشد.) کاشت میکروچیپ را نیز انجام دهید.

زمان مناسب کاشت میکروچیپ سگ و گربه:

میکروچیپ زیر پوستی برای سگ در ایران

هر زمانی می‌شود کار نصب میکروچیپ سگ، همچنین گربه را انجام داد، اما اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید باید بدانید هر چه سریع تر باید اقدام کنید تا شناسنامه سگ یا گربه خود را دریافت کنید گواهی سلامت بگیرید و اقدامات بهداشتی و فرودگاهی را انجام دهید اینچنین می‌شود که سگ یا گربه خود را به خارج ببرید. دامپزشکان توصیه می‌کنند هنگام عقیم سازی زمانیکه حیوان بیهوش است کار تزریق میکروچیپ را نیز انجام دهید.

آیا نصب میکروچیپ سگ و یا گربه ضرر دارد؟

همانطور که گفته شد اندازه این ریزتراشه الکترونیکی به اندازه یک برنج است و دور آن شیشه‌ای کشیده شده است. که هیچ گونه باطری در آن قرار ندارد و خواندن کد درون آن بوسیله دستگاه RFID از فاصله سه تا سی سانتی انجام می‌شود و ممکن است تا سه روز محل تزریق میکروچیپ قرمز شود. میکروچیپ سگ و گربه هیچ گونه عوارضی ندارد.

هزینه میکروچیپ گربه:

میکروچیپ در گربه همانند میکروچیپ سگ می‌باشد نحوه تزریق و ثبت کد میکروچیپ اینگونه هست در هنگام عقیم سازی گربه نیز همانند سگ توصیه می‌شود که  گربه بیهوش است، تزریق میکروچیپ انجام شود. هزینه میکروچیپ گربه نیز بزودی در سایت قرار داده می‌شود تا آن زمان شما می‌توانید برای آگاهی از هزینه ویزیت دامپزشک گربه و هزینه میکروچیپ گربه به ما پیام دهید. هزینه میکروچیپ گربه به همراه کاشت آن  ششصد هزار تومان می‌باشد.

و قیمت میکروچیپ گربه و کاشت آن به صورت حمایتی سیصد و پنجاه هزار تومان است.

کاربرد میکروچیپ سگ و گربه:

همانطور که گفته شد میکروچیپ سگ و گربه در کل میکروچیپ حیوانات برای شناسایی مالک و ثبت اطلاعات ضروری آنها می‌باشد همزمان با تزریق میکروچیپ شناسنامه سگ و شناسنامه گربه صادر می‌شود و اطلاعات بهداشتی نظیر واکسن سگ، واکسن گربه، در شناسنامه ثبت می‌شود کدی که در میکروچیپ ثبت می‌شود در شناسنامه حیوان نیز ثبت می‌شود تا بتوان حیوان را شناسایی کرد. اگر حیوانی به سرپرستی گرفتید یا حیوانی خریدید نسبت بروزرسانی اطلاعات میکروچیپ آن اقدام کنید.

میروچیپ سگ و گربه

مراکزی که میکروچیپ سگ یا میکروچیپ گربه در آن کاربرد دارد:

  • کاشت میکروچیپ به پلیس کمک می کند
  • گیت‌های فرودگاهی، ایستگاه‌‌های راه آهن، مراکز گمرکی و فرودگاهی
  • مراکز قرنطینه

تفاوت میکروچیپ سگ و Gps سگ:

میکروچیپ سگ به هیچ وجه یک ردیاب سگ یا حیوانات نیست، در واقع چی پی اس قابلیت ردیابی حیوان را از ماهواره دارد و باطری داخل خود دارد و به اندازه یک قوطی کبریت در بعضی موارد می‌باشد. پس میکروچیپ گربه نیز ردیاب گربه نیست.

 

نتیجه گیری:

میکروچیپ یک قطعه بسیار ریز است که مانند واکسن به سگ یا گربه تزریق می‌شود بدون درد و خونریزی می‌باشد برای شناسایی و مالکیت حیوان و خروج آن به داخل و خارج کشور بسیار مهم است.

سوالات درباره قیمت میکروچیپ گربه و سگ:

قیمت میکروچیپ برای سگ چند است؟

قیمت میکروچیپ برای سگ چهارصد هزار تومان می‌باشد.

قیمت میکروچیپ گربه چند است؟

قیمت میکروچیپ برای سگ چهارصد هزار تومان می‌باشد.

آیا میکروچیپ برای سگ و گربه ضرر دارد؟

خیر، هیچ عوارضی ندارد.

میکروچیپ سگ و گربه چیست؟

قطعه ای به اندازه ی برنج بدون هیچ عوارضی.

بهترین زمان کاشت میکروچیپ سگ چه زمانی است؟

زمانیکه که سگ و گربه عقیم می‌شوند و بیهوش هستند.

در کلینیک شما واکسن سگ و گربه نیز انجام می‌شود؟

بله، حتی جراحی های سخت حیوانات خانگی نیز انجام می‌شود.

آیا کاشت ریزتراشه در بدن حیوانات خانگی اجباری است؟

بستگی به کشوری که در آن زندگی می کنید دارد به عنوان مثال در انگلیس و اسکاتلند کاملا اجباری می باشد.اما در حالت کلی می توان گفت در اغلب کشورها از جمله ایران نصب آن کاملا اختیاری می باشد.

هزینه میکروچیپ سگ و گربه حمایتی چقدراست؟

قیمت میکروچیپ سگ و گربه البته به صورت حمایتی دویست و چهل هزار تومان است.

چه سنی باید میکروچیپ بر بدن حیوان نصب شود؟

کاشت میکروچیپ سگ و گربه در بازه زمانی 5 تا 8 هفتگی انجام می‌شود.

محل قرار گرفتن میکروچیپ کجاست؟

.در بدن سگ و گربه در محل تلاقی کتف با وسط گردن انجام می‌شود

پس از کاشت میکروچیپ اطلاعات در کجا ثبت می شود؟

پس از کاشت میکروچیپ اطلاعات حیوان شما در بانک اطلاعاتی ایرادیتا ثبت می شود.
و در ازای هر حیوان که در این سایت ثبت می شود یک کارت شناسایی صادر می شود.

کاربرد میکروچیپ حیوانات چه هنگام است؟

استفاده از میکروچیپ در زمان گمشدن حیوان، صدور شناسنامه و خروج از کشور کاربرد دارد.

Instagram
WhatsApp
4.4/5 - (8 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها