قیمت میکروچیپ سگ و گربه
قیمت میکروچیپ سگ و گربه حمایتی

شناسایی حیوانات و مالکیت آنها چه خانگی چه اهلی، از دیرباز برای انسان‌ها مطرح بوده  است، برای صاحبان حیوانات خانگی کاشت و قیمت میکروچیپ سگ، نحوه نصب میکروچیپ سگ و گربه را توضیح میدهیم و به این سوال شما پاسخ می‌دهیم که آیا کاشت میکروچیپ ضرر دارد و یا عوارضی به همراه دارد؟  باید چه زمانی برای کاشت میکروچیپ سگ و گربه اقدام کنیم، پاسخ می‌دهیم. قیمت واکسن سگ را بدانیم

قیمت میکروچیپ سگ و گربه و نصب آن:

اگر صاحب حیوان خانگی هستید از ضرورت نصب میکروچیپ سگ و گربه آگاه هستید، در سامانه ای، مشخصات سگ یا گربه شما  نام و نشانی مالک نیز ثبت می‌شود و کدی در اختیار شما قرار می‌گیرد و در نهایت این اطلاعات در شناسنامه سگ یا شناسنامه گربه ثبت می‌شود. (برای آگاهی از هزینه شناسنامه سگ و هزینه شناسنامه گربه و کاربرد آنها مقالات مربوطه را بخوانید) بزودی هزینه میکروچیپ سگ و هزینه میکروچیپ گربه در سایت قرار می‌گیرد تا آن زمان شما می‌توانید برای آگاهی از ویزیت دامپزشکی سگ و همچنین قیمت میکروچیپ برای سگ از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. برای انواع نژاد سگ‌ دوبرمن، سگ هاسکی، سگ مالتیز و … قیمت میکروچیپ بین صد و نود تا دویست و پنجاه هزار تومان می‌باشد.

میکروچیپ سگ:

کاشت میکروچیپ سگ و گربه

از روش های سنتی برای شناسایی مالک سگ یا گربه و یا هر حیوان خانگی یا مسابقه ای می‌توان به قلاده یا خالکوبی یا داغ کردن نام برد این روش‌ها جدای ناکارآمدی بعضاا اخلاقی هم نبودند، قلاده به راحتی ممکن است آسیب دیده شود و یا کنده شود. این نشانِ ناکارآمد بودن آن است.
تا اینکه Microchip یا ریزتراشه به وسیله جک کیلبی و رابرت نویس، در سال 1985 اختراع شد در نهایت در دهه 1990 با تغییرات زیاد سازمان غذا و داروی آمریکا  (FDA) تایید و ثبت گردید بعد از آن سال 2001 بوسیله کمیته بین المللی ثبت با آزمایش اختصاصی نیز تایید شد، از سال 1382 سازمان دامپزشکی ایران نیز استفاده از این فناوری را تایید کرد؛ از آن به بعد میکروچیپ سگ بهترین راه برای شناسایی سگ و مالک آن شد، در بعضی از کشورها استفاده از میکروچیپ برای سگ الزامی است بعد از یک سن خاص نداشتن آن جریمه‌های سنگین نیز دارد. در ایران کاشت میکروچیپ سگ الزامی نیست.

نحوه نصب میکروچیپ سگ و گربه:

میکروچیپ در واقع ریزتراشه‌ای به اندازه برنج است که همانند واکسن بصورت زیر پوستی تزریق می‌شود دور آن لایه شیشه ای نازک قرار دارد و به بافت اندام حیوان هیچ آسیبی نمی‌رساند درون آن هیچ باطری قرار ندارد و تا انتهای عمر سگ یا گربه در بدن آنها باقی می‌ماند برای نصب میکروچیپ سگ به دامپزشکی مراجعه می‌کنید دامپزشک عمل انجام بیهوشی و تزریق میکروچیپ را انجام می‌دهد، از آنجا که کلینیک و پت شاپ وی آی پت دارای دپارتمان تخصصی جراحی می‌باشد و به وسیله جراح متخصص پت کلیه عمل های جراحی انجام می‌شود به شما توصیه می کنیم، هنگاهی که عقیم سازی سگ نر و یا عقیم سازی سگ ماده را نیز انجام می‌‌دهید (که برای سلامت و طول عمر و رفتار سگ شما بسیار مهم می‌باشد.) کاشت میکروچیپ را نیز انجام دهید.

زمان مناسب کاشت میکروچیپ سگ و گربه:

میکروچیپ زیر پوستی برای سگ در ایران

هر زمانی می‌شود کار نصب میکروچیپ سگ، همچنین گربه را انجام داد، اما اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید باید بدانید هر چه سریع تر باید اقدام کنید تا شناسنامه سگ یا گربه خود را دریافت کنید گواهی سلامت بگیرید و اقدامات بهداشتی و فرودگاهی را انجام دهید اینچنین می‌شود که سگ یا گربه خود را به خارج ببرید. دامپزشکان توصیه می‌کنند هنگام عقیم سازی زمانیکه حیوان بیهوش است کار تزریق میکروچیپ را نیز انجام دهید.

آیا نصب میکروچیپ سگ و یا گربه ضرر دارد؟

همانطور که گفته شد اندازه این ریزتراشه الکترونیکی به اندازه یک برنج است و دور آن شیشه‌ای کشیده شده است. که هیچ گونه باطری در آن قرار ندارد و خواندن کد درون آن بوسیله دستگاه RFID از فاصله سه تا سی سانتی انجام می‌شود و ممکن است تا سه روز محل تزریق میکروچیپ قرمز شود. میکروچیپ سگ و گربه هیچ گونه عوارضی ندارد.

هزینه میکروچیپ گربه:

میکروچیپ در گربه همانند میکروچیپ سگ می‌باشد نحوه تزریق و ثبت کد میکروچیپ اینگونه هست در هنگام عقیم سازی گربه نیز همانند سگ توصیه می‌شود که  گربه بیهوش است، تزریق میکروچیپ انجام شود. هزینه میکروچیپ گربه نیز بزودی در سایت قرار داده می‌شود تا آن زمان شما می‌توانید برای آگاهی از هزینه ویزیت دامپزشک گربه و هزینه میکروچیپ گربه به ما پیام دهید. هزینه میکروچیپ گربه بین صد و نود تا دویست و پنجاه هزار تومان می‌باشد.

کاربرد میکروچیپ سگ و گربه:

همانطور که گفته شد میکروچیپ سگ و گربه در کل میکروچیپ حیوانات برای شناسایی مالک و ثبت اطلاعات ضروری آنها می‌باشد همزمان با تزریق میکروچیپ شناسنامه سگ و شناسنامه گربه صادر می‌شود و اطلاعات بهداشتی نظیر واکسن سگ، واکسن گربه، در شناسنامه ثبت می‌شود کدی که در میکروچیپ ثبت می‌شود در شناسنامه حیوان نیز ثبت می‌شود تا بتوان حیوان را شناسایی کرد. اگر حیوانی به سرپرستی گرفتید یا حیوانی خریدید نسبت بروزرسانی اطلاعات میکروچیپ آن اقدام کنید.

میروچیپ سگ و گربه

مراکزی که میکروچیپ سگ یا میکروچیپ گربه در آن کاربرد دارد:

  • کاشت میکروچیپ به پلیس کمک می کند
  • گیت‌های فرودگاهی، ایستگاه‌‌های راه آهن، مراکز گمرکی و فرودگاهی
  • مراکز قرنطینه

تفاوت میکروچیپ سگ و Gps سگ:

میکروچیپ سگ به هیچ وجه یک ردیاب سگ یا حیوانات نیست، در واقع چی پی اس قابلیت ردیابی حیوان را از ماهواره دارد و باطری داخل خود دارد و به اندازه یک قوطی کبریت در بعضی موارد می‌باشد. پس میکروچیپ گربه نیز ردیاب گربه نیست.
نتیجه گیری:
میکروچیپ یک قطعه بسیار ریز است که مانند واکسن به سگ یا گربه تزریق می‌شود بدون درد و خونریزی می‌باشد برای شناسایی و مالکیت حیوان و خروج آن به داخل و خارج کشور بسیار مهم است.

 

5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
فهرست