سگ آپارتمانی بدون ریزش مو

سگ آپارتمانی بدون ریزش مو یا سگ بدون ریزش مو از گذشته تا به حال همیشه ایده‌آل طرفداران و علاقه مندان به حیوانات خانگی بوده است. وی آی پت در این مقاله قصد دارد که چندتن نژاد برتر سگ از لحاظ کم بودن ریزش مو را به شما معرفی کند.

یکی از اصلی ترین و بزرگترین مشکلات در خصوص نگهداری یا سرپرستی از یک سگ و یا حتی گربه‌ها، مو ریزی  آنها می‌باشد. قطعا که جمع آوری و برداشتن مداوم مو از روی کاناپه و فرش کار خوش آیندی نیست و به مرور زمان خسته کننده می‌باشد. این کرک ها و مو ها برای بسیاری از کودکان و یا حتی بزرگسالان آلرژی زا هستند، مخصوصا اگر که مکان خواب آنها مانند تخت‌شان ریخته شوند. این قبیل از آلرژی‌ها اغلب خود را همزمان با شروع حساسیت‌های فصلی نشان میدهند و ممکن است در ابتدا با آنها اشتباه گرفته شوند.

آلرژی یکی از عواملی است که اکثر افراد به دنبال سگ آپارتمانی بدون ریزش مو یا سگ بدون ریزش مو می‌باشند.

سگ بدون ریزش مو

  • نژاد مالتیز

 

سگ مالتیزمالتیز سگی کوچک، دوست داشتی و با ریزش موی کم است. مالتیزها مناسب کسانی هستند که به موی سگ‌ها حساسیت یا آلرژی دارند. این سگ های مینیاتوری کوچک بسیار آرام و کاملا مناسب زندگی آپارتمانی هستند. مالتیزها ممکن است در مقابل غریبه ها واکنش نشان داده و سروصدا کنند. ضروری است که هر روز یا هر چند روز یکبار پوشش مالتیز را برای پیشگیری از پیچ خوردن، برس بکشید.

درباره سگ مالتیز در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • نژاد پودل

پودل ها در رنگ‌ها و اندازه‌های متنوعی یافت می‌شوند. سگ پودل برای افرادی که به کرک و پشم سگ آلرژی دارند، مشکل ساز نمی‌شود. پودل‌ها در کل جز سگ هایی هستند که نگهداری از آنها آسان می‌باشد، همچنین از نظر شخصیتی نیز ارام هستند که این ویژگی برای علاقه مندان به حیوانات خانگی بسیار ایده ال می‌باشد.

درباره سگ پودل در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • نژاد یورکشایر تریر

سگ یورکشایرمو ریزی در یوکشایر تریر بسیار ناچیز است. یوکشایر سگی است که با شرایط زندگی هر فردی سازگار است، حتی افرادی که اهل مسافرت باشند، یوکشایر تریرها می‌توانند فضاهای تنگ مانند فضای داخل ماشین را مدت ها حین سفر های جاده تحمل کنند. یوکشایر تریر به سگ پر حرف شهرت دارد و می‌تواند ساعت ها شما را بخنداند و باعث سرگرمی شما شود. اگر که تمایل دارید موی یوکشایر تریر را بلند نگه دارید، لازم است که روزانه موی آنها را برس بکشید.

درباره یورکشایر تریر در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • نژاد بوردر تریر

بوردر تریر ها سگ های بامزه، باهوش و بدون مو ریزی هستند. بوردرها خیلی سریع آموزشات شما را یاد می‌گیرند. موی بوردر تریر کوتاه و ضخیم است و معمولا حجیم می باشد که لازم است که به صورت هفتگی آنها را با چاقوی اصلاح مخصوص سگ خراش دهید تا موی نرمی داشته باشند. بوردر تریرها سگ های قدرتمندی هستند و به ورزش و فعالیت بدنی نیاز دارند. اگر شما صاحب کودک هستید، بوردر تریر و فرزند شما می توانند با هم در حیاط بدوند و بازی کنند و سرگرم شوند.

  • نژاد شیتزو

شیتزو ها سگ هایی با جثه کوچک هستند که نسبتا پشمالو محسوب می‌شوند؛ در بعضی از شیتزوها در قسمت گردن پوشش مویی یال مانند مشاهده می شود و سگ بدون ریزش مو به شمار می‌آیند. این موضوع منجر شده است که شیتزو علاوه بر مهربان و دوسداشتنی بودن، آراستگی آن نیز ساده باشد.

درباره شیتزو در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • پاگ داگ

نژاد پاگ یکی از بهترین سگ آپارتمانی است که شما می‌توانید داشته باشید. پاگ داگ با داشتن صورتی زیبا و خاص، هر فردی را جذب خود می‌کند. پاگ داگ ها به دلیل شیطنت و  مو ریزی کم در بین آپارتمان نشین ها بسیار محبوب هستند. همچنین سگ پاگ می‌تواند با کودکان رابطه خوبی برقرار کند. تنها مشکل پاگ داگ، خر خر کردن آن است، ممکن است که به بخاطر بینی خود مشکلات تنفسی پیدا کند پس سعی کنید در هوای گرم آنها را به پیاده روی نبرید.

درباره سگ پاگ در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

سگ پاگ

  • شیواوا سگ بدون ریزش مو

سگ شیواوا به دلیل شهرتش در فیلم های هالیوودی در میان مردم به خصوص خانم ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. خون گرمی و باهوش بودن از خصوصیات به نام سگ شیواوا است. در هفته شما حداکثر یک بار نیاز به شانه کردن پوشش شیواوا دارید اما ممکن است سر صدای زیاد آن شما را اذیت کند. همچنین توصیه می‌شود که شیواوا با کودکان زیر ۸ تنها گذاشته نشود زیرا این نژاد جثه کوچکی دارد و بسیار آسیب پذیر است.

درباره سگ شیواوا در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • بولداگ انگلیسی سگ آپارتمانی بدون ریزش مو

یکی از تنبل و بانمک ترین نژادهای سگ، بولداگ انگلیسی می‌باشد. اگر شما از آن دسته افراد هستید که اهل بیرون رفتن از خانه نیستید، بولداگ اینگلیسی برای شما کاملا مناسب است. بولداگ اینگلیسی در عین تنبل بودن بسیار شکمو می‌باشد. لازم به ذکر است که بولداگ اینگلیسی در مقابل غریبه ها بسیار پرخاشگر و می‌تواند نگهبان خوبی برای فرزند شما محسوب شود زیرا بولداگ ها علاقه زیادی به کودکان دارند.

پوشش بسیار کوتاه از مزایای بولداگ اینگلیسی است، اما به دلیل اینکه صورت چروکیده ای دارد، احتمال به وجود آمدن بیماری های میکروبی وجود دارد و باید مدام تمیز شود.

درباره بولداگ در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

پرسش و پاسخ درباره سگ آپارتمانی بدون ریزش مو:

آیا سگ بدون ریزش مو در سایز بزرگ هم داریم؟

بله برای مثال سگ پیت بول ریزش مو خیلی کمی دارد.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (2 امتیاز)
guest
1
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
فاطمه

مالتیز چقدر دردسر داره؟