سگ چاو چاو + معرفی کامل سگ چاوچاو خرسی

تاریخچه سگ چاو چاو (سگ چاوچاو خرسی):

چاو چاو یا چو چو (chow chow) که جزیی از کهن‌ترین و اصیل‌ترین نژاد سگ‌های اسیای شرقی است, به خوبی نشان‌دهنده تکامل سگ‌ها است. برای بررسی بیشتر ریشه‌های این نژاد مطالعات تحقیقاتی انجام شدند که به مقایسه توالی ژنوم و پوست قهوه ای-خاکستری شبیه گرگ‌ها و سگ‌های دیگر پرداخت که منجر به ارائه یک بینش جذاب از توسعه سگ‌های شرق آسیا از سایر نژاد‌ها و ویژگی‌های تمایزیافته آن شد.
چاو‌‌ چاو یکی از نخستین سگ‌های اهلی شده توسط انسان‌ها است. محققان براین معتقدند که مدل شیرسنگی مجسمه در معابد بودا که گارد معابد بوده، از همین نژاد است.
این گونه با موفقیت اهلی شده و آنها از بزرگترین سگ‌های گوشتخوار که قابلیت همزیستی با انسان هارا دارند, بوده اند. درک امروزه ما از تاریخ اهلی شدن چو چو هنوز هم خیلی واضح نیست.

طبق گزارش محققان منشاء این سگ از تبار گرگ خاکستری Canis lupus بوده و مطالعات مختلف انجام شده در زمان حاضر تاریخچه او را در جنوب شرقی آسیا معرفی کرده و همچنین آسیای مرکزی و اروپا را به عنوان منشا جغرافیایی نژاد چاوچاو اعلام کرده است. چاو چاو در طول تاریخ به سگ شکارچی معروف بوده و از آن برای تعقیب طعمه‌های قوی و سخت مانند گرگ‌ها و پلنگ‌ها استفاده میشده است.
در قرن هفتم قبل از میلاد علاوه بر استفاده برای شکار از چاوچاو که شبیه شیر بوده، برای چوپانی چهارپایان و کشیدن سورتمه در زمستان نیز استفاده میشده است.

ویژگی‌های ظاهری چاو چاو:

   •  میانگین وزن در نرها: 20-32 کیلوگرم
    میانگین وزن در ماده ها: 20-32 کیلوگرم
    میانگین قد در نرها: 46-56 سانتی‌متر
    میانگین قد در ماده ها: 46-56 سانتی‌متر
   • این سگ جذاب دارای جثه ای تنومند با جمجمه‌ کوچک پهن، مثلثی شکل و همچنین گوش‌هایی گرد و ایستاده با بینی سیاه است.
   • سگ چاو چاو پوشش بدنی بسیار متراکم با خزهایی بلند دارد که باعث بنظر امدن ظاهری خشن در آنها می شود. تنوع پوششی این نژاد بطور معمول به رنگ‌های مشکی، قرمز، آبی، دارچینی، حنایی و کرمی دیده می‌شود که جنس خزهای ان ممکن است صاف یا خشن باشد. پاهای صاف و ایستاده‌ این سگ باعث می شود که این نژاد در راه‌رفتن بسیار باشکوه و مغرورانه ظاهر شود .

  معرفی سگ چاوچاو خرسی

  • دم چو چو حالت فرفری دارد که به سمت پشت آنها خم می شود.
 • چاو چاوها زبانی دارند که همزمان با بلوغ آنها رنگ آن تغییر می‌کند. توله سگ‌های این نژاد با زبان صورتی به دنیا می‌آیند که هرچه پیرتر می‌شوند ،به مرور زمان رنگ زبان آنها تیره‌ترمی شود. زبان‌سیاه تنها یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد جسمی این نژاد است که آنها را بسیار خاص می‌کند.

خصوصیات سگ چاوچاو:

 • رفتار چوچو ها شبیه به گربه‌ها است

صاحبان چاو چاوها این واقعیت را پذیرفته‌اند که این نژاد اغلب اوقات شبیه به گربه عمل می‌کند تا سگ. آنها شخصیتی درونگرا و مستقل دارند که واقعاً دوست ندارند توسط شما سرزنش بشوند. اگر به‌دنبال سگی هستید که بخواهد دنبال محبت شما باشد و تمایل به بغل شدن داشته باشد، بهتر است نژاد دیگری را در نظر بگیرید زیرا معمولاً ابراز احساسات مداوم از چاوچاو خود دریافت نخواهید کرد. اجازه ندهید این موضوع احساسات شما را به چالش بکشد زیرا این موضوع در طبیعت و غریزه این سگ وجود دارد. آنها خود را با وقار و مغرورانه حمل می‌کنند و این حس که موجود منحصربه‌فردی هستند همیشه با آن‌ها است. آیا همه این موارد شما را به یاد گربه نمی‌اندازد؟

 • غریبه‌دوستی چاو چاو

چاوچاوها غالبا سگ‌های شروری نیستند، اما ذاتاً به افراد غریبه مشکوک هستند. آنها از نظر کاری از قدیم به‌عنوان سگ نگهبان پرورش داده‌شده‌اند و این صفت قرن‌ها همراه انها است؛ بنابراین آنها به طور طبیعی هوشیاراند و از خانواده و دارایی خود در برابر تهدیدات خارجی محافظت می‌کنند. اگر صاحبان سگ‌ها در زمان حضور غریبه در کنارش نباشدند، آنها جبهه ای خشن به خود میگیرند.

 • تربیت سگ چاوچاو

چاو چاو ها جز سگ های باهوش هستند، اما برای آموزش دیدن کمی مقاوم‌اند که نیازمند صبر و حوصله بالا است. آنها علاقه‌مند به جلب رضایت صاحب خود نیستند. آنها شما را دوست خواهندداشت و می‌خواهند از شما حفاظت کنند، اما وقتی صحبت از آموزش و یادگیری می‌شود آنها کمی لجبازاند، چاوچاو باید از زمانی که توله‌سگ است به خوبی آموزش ببیند و معاشرت کردن را یاد بگیرد. تنها مرحله از زندگی آنها که کار با آنها آسان است, زمان تولگی است.
به دلیل خلق‌وخو و طبیعت خاص این سگ، تنبیه بدنی برای او قابل تحمل نیست. آنها تمایل ندارند تا به آنها گفته شود چه کاری انجام دهند و چه کاری انجام ندهد. مجبور کردن او به انجام کاری می‌تواند منجر به رفتارهای پرخاشگرانه و لجبازانه او بشود. شروع آموزش از سن کم و تشویق مثبت راه حلی تضمینی برای آموزش آنها است.

ویژگی سگ چو چو و چاوچاو خرسی

 • چاو چاو و صاحبان بی‌تجربه

چو چو نژادی نیست که هرشخصی برای اولین تجربه آن را انتخاب کند. درحقیقت، حتی اگر تجربه برخورد با سگ‌های دیگری را نیز داشته‌باشید، مهم است که قبل از خریدن سگ چاو چاو، در مورد این نژاد کاملا خاص کامل آموزش ببینید. به همین علت است که به شما می‌گوییم که این سگ با سگ‌های دیگر تفاوت‌های زیادی دارد.
چاو چاوها در دوران تولگی بسیار شیرین هستند و کار با آنها راحت است، اما همزمان با بلوغ شرایط کمی متفاوت می شود. علاقه‌مندان به این نژاد باید قبل از خریدن و آوردن آنها به‌خانه، هرآنچه را که لازم است, بیاموزند. این آمادگی به شما کمک می‌کند تا در آموزش‌دادن به سگ خود موفق‌تر عمل کنید.
صاحبان موفق کسانی هستند که می‌دانند چگونه یک قدم جلوتر از حیوانات خانگی خود عمل‌کنند و در شرایط سخت چه واکنشی نشان دهند.

 • توان زندگی چاو چاو در آپارتمان

چو چوها برای زندگی آپارتمانی مناسب نیستند. فعالیت آنها به طور متوسط در داخل خانه کم است و بهترین مکان توصیه شده برای آنها فضاهای باز است. اما اگر آنها را داخل خانه خود نگه میدارید باید فعالیت روزانه‌شان را تامین کنید تا در خانه بی‌تابی نکنند هرچند که این نژاد جز سگ های تنبل محسوب میشود؛ اگر شخصا اهل فعالیت روزانه زیادی نیستید, این سگ گزینه خوبی برای شماست؛ یک پیاده‌روی ساده روزانه برای تامین نیازهای فعالیتی او کافی خواهد‌بود.

 • سازگاری چوچو با کودکان

چاو چاو اغلب مواقع با کودکان بخاطر جثه بزرگ و خلق‌وخوی خاص، رابطه خوبی ندارد و بیشتر کودکان از عظمت او دچار ترس میشوند. اگر تصمیم دارید سگ خود را با فرزند خود دوست کنید بهترین زمان تولگی سگ است که بهترین نتیجه از این اشنایی دوطرفه رو بگیرید.

بیماری‌های رایج چاوچاو:

بیماری‌های دهان و دندان چاوچاو

بیماری‌های دهان و دندان با ایجاد پلاک و جرم بر روی دندان‌ها آغاز می‌شود و به مرور زمان باعث عفونت لثه و ریشه دندان می شود. اگر ما نتوانیم این بیماری‌ها را جلوگیری و درمان کنیم باعث از دست دادن دندان‌ها می‌شود و سگتان در معرض خطر آسیب به کلیه‌ها و کبد و قلب و مفاصل قرارمیگیرد. پس تمیز کردن دندان‌های سگ‌تان به طور منظم در الویت قرار دهید.

چوچو و عفونت‌ها

این نژاد چو چو در ابتلا به عفونت‌های باکتریایی و ویروسی استعداد دارد. پاروویروس و ویروس هاری از جمله ویروس‌هایی هستند که باعث عفونت می شوند. اغلب این عفونت‌ها از طریق واکسیناسیون قابل پیشگیری است که ما توصیه می‌کنیم حتما واکسیناسیون را جدی بگیرید.

چوچو و انگل‌ها

انواع کرم‌ها و انگل‌ها می‌توانند خود را به بدن سگ چاو چاو برسانند و بدن آن را آلوده کنند: کک و کنه، کرم‌های قلاب دار، کرم‌های گرد، کرم‌های قلب هستند.
راه‌های انتقال انگل‌ها می تواند شامل: نوشیدن آب آلوده، راه‌رفتن بر روی خاک آلوده و یا گاز گرفته‌شدن توسط پشه آلوده باشد. برخی از این انگل‌ها قابلیت انتقال به شما یا یکی از اعضای خانواده را دارند. بنابراین مهم است که ما آنها را به صورت منظم به چکاپ ببریم زیرا این انگل‌ها می‌توانند باعث درد و ناراحتی و حتی مرگ چو چو شما شوند. در صورتی که سگ شما در معرض ابتلا به این انگل است، مثلا در محیط آلوده به این انگل زندگی می‌کند ضمن مشورت با دامپزشک ما به شما توصیه به استفاده از دارو برای پیشگیری از ابتلا می‌کنیم.

چاقی در چوچو

سلامت سگ چاوچاوچاقی یک مورد جدی است که ممکن است باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکلات متابولیک و اختلالات گوارشی، کمر درد و بیماری‌های قلبی اغلب سگ‌ها (مالتیز، پودل، پامرانین و…) و همچنین سگ چو چو شما شود.
اضافه‌وزن می‌تواند مشکلات جدی ای برای این نژاد سگ به‌وجود اورد. از پرخوری سگ‌تان از همان دوران تولگی اجتناب کنید .
شاید اصلی تریتن عامل رشد مناسب توله سگ‌تان این باشد که تغذیه او آهسته و تدریجی باشد که یعنی اگر برای نگه‌داشتن توله سگ‌تان کم حوصله اید, این مشکل را با دادن غذای زیاد به او کنترل نکنید.
اجتناب از تغذیه بیش از حد امری بسیار مهم در نگهداری سگ‌ چاوچاوتان است.
اضافه وزن در سگ‌ها مانند انسان ها بیماری‌ها و مشکلات فراوانی را به همراه خود دارد.
دلایل مختلفی باعث چاق شدن سگ‌ها می‌شوند اما دلیل اصلی معمولا رژیم غذایی غیر اصولی و کم‌تحرکی آنها است. همچنین چاقی ممکن است یکی از نشانه‌های اختلالات هورمونی نیز باشد, مانند کم‌کاری تیروئید یا سندروم کوشینگ که آزمایش خون, آنها را مشخص میکند.
سگ‌هایی که برنامه روزانه‌ای برای تقریبا همه چیز دارند مثل: خوردن غذا، مراقبت از بدن، پیاده روی، زمان بازی، آموزش و… بسیار بهتر عمل می کنند وخیلی کمتر دچار مشکلات مختلف می‌شوند.

نفخ معده در چوچو

نفخ همیشه باید به عنوان یک شرایط وخیم و اورژانسی شناخته شود و لازم ست که مالکان سگ‌ها اطلاعات جامعی از نحوه جلوگیری، شناخت علائم و انجام کمک‌های اولیه آن داشته باشند.
اگر علائم نفخ چو چو نادیده گرفته‌شود و درمان نشود، می‌تواند مشکلات جدی برای آن در پی داشته‌باشد.
برای حفظ سلامت سگ خود هرگز اجازه ندهید که سگ شما تند تند غذا بخورد.
مقدار مناسبی ورزش ضروری است؛ مانند: راه رفتن، دویدن و بازی کردن. هرگز بعد از غذا خوردن، او را مجبور به ورزش و فعالیت نکنید.
برای پیش‌گیری از نفخ معده نیاز است که با یک کاسه کوچک او را تشویق به غذاخوردن آهسته کنید.
تشویق به غذاخوردن آهسته ضروری است, زیرا این عادت می‌تواند از مشکلات در هضم غذا و تجمع گاز بیش از حد در معده او که باعث حالت نفخ می‌شود جلوگیری‌کند.

یبوست در نژاد سگ چاو چاو

یبوست در سگ‌ها در تمام سنین در یک رژیم غذایی فاقد فیبر رخ می‌دهد. سگی که دچار یبوست شده روده‌هایش به طور منظم کار نمی‌کند و مدفوعش خشک بوده و دفع برایش سخت می‌شود. این مشکلی است که به‌آسانی با قراردادن یک رژیم غذایی با فیبر بیشتر و آب بیشتر این مشکل درمان می‌شود.

بیماری‌های اسکلتی-عضلانی در چوچو

یکی از مشکلات شایع در چاوچاو بیماری‌های اسکلتی عضلانی است.
قطعا مانند هر بیماری دیگری این بیماری‌ها نیز قابل تشخیص و درمان هستند تا از شدت درد و رنج حیوان شما کاسته شود. با کسب اطلاعات در مورد بیماری‌هایی که ممکن است سگ شما را در استخوان‌ها و مفاصل و یا عضلات درگیر کند, شما قادر به مراقبت کامل از او در طول عمرش خواهید‌بود.

دیسپلازی در نژاد سگ چاو چاو

نوعی بیماری ارثی است هر دو مفصل ران و آرنج در خطر ابتلا به آن هستند که باعث می‌شود مفاصل به درستی شکل نگیرند و در نتیجه مفاصل دچار ورم شوند . لنگش پاها از علائم این بیماری است. شما می‌توانید غربالگری این بیماری را با اشعه X در سگ خود انجام‌دهید, همچنین جراحی گاهی یک گزینه خوب برای رفع این بیماری سگ شما است.
دیسپلازی هیپ زمانی اتفاق می‌افتد که استخوان ران به درستی روی مفصل خود در ناحیه لگن قرار نگیرد. برخی چاوچاو ها دچار این ناهنجاری هستند. نکته مهم و جالب توجه در مورد این بیماری این است که علت آن آسیب های خارجی و محیطی نیست بلکه یک علت ژنتیکی است بدان معنا که این بیماری از همان ابتدای تولد همراه با توله سگ است. همین مسئله است که منجر به دیده شدن یک سگ جوان یا حتی توله با پایی لنگ که به زندگی پر رنج خود ادامه می‌دهد. وجود چنین اختلالی در سگ‌های چاو چاو طبیعی است، اما چیزهایی مانند اضافه‌وزن و زیاده‌روی کردن در ورزش، شدت این اختلال را زیاد می‌کند و ممکن است منجر به لنگی سگ شما شود. دیسپلازی لگن اولین و بیشترین ترین عامل لنگیدن پاهای عقب سگ ها، به خصوص در نژادهای بزرگ, مانند چاوچاو می‌باشد.

سرطان در نژاد سگ چاوچاو

سرطان یکی از عمده‌ترین علل مرگ‌ومیر در میان سگ‌ها در سال‌های اخیر است. چاو چاو کمی بیشتر در معرض ابتلا به انواع خاصی از سرطان است که در سنین مختلف آن دیده می‌شود. بسیاری از سرطان‌ها درمان‌های جراحی دارند مثلا برای برداشتن توده حاصله و برخی با انواع درمان از طریق شیمی درمانی همراه هستند. اما برای همه نوع سرطان تشخیص زودرس بسیار مهم است؛ ما به شما به صورت دوره‌ای انجام آزمایش‌خون را توصیه می‌کنیم. همچنین به‌دنبال معاینه خانگی و مشاهده هرگونه توده و برجستگی در حیوان‌خانگی خود فورا او را نزد دام‌پزشک ببرید.

پمفيگوس فولیاسئوس در نژاد سگ چاوچاو

یک بیماری شایع در سطح پوست سگ چاو چاو است. اغلب موارد حدود در سن چهارسالگی شروع می‌شود و از علائم آن ریزش‌مویی است که معمولا در بالای بینی و داخل گوش سگ است. در برخی سگ‌ها درگیری ناخن‌های پا نیز دیده شده‌است. باکتری‌ها به مناطق آسیب‌دیده حمله می‌کنند که منجر به شایع‌شدن عفونت‌های ثانویه پوستی در این مناطق می‌شود. پوستی که پوسته‌پوسته شده نیز ممکن است علايم دیگری باشد. بیاد داشته‌باشید هیچ درمانی برای آن وجود‌ندارد و نور خورشید آن را بدتر می‌کند بنابراین استفاده از ضدآفتاب برای مناطق حساس قبل از رفتن به خارج از منزل ضروری است.

مشکلات تیروئید در نژاد سگ چاو چاو

نگه داری و سلامت سگ چوچو و چاوچاو خرسی
چو چو مستعد ابتلا به یک بیماری شایع به نام کم‌کاری تیروئید است که در آن بدن به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند. علائم آن می‌تواند شامل: پوست‌خشک و ریزش‌مو, افزایش استعداد ابتلا به دیگر بیماری‌های پوستی و افزایش وزن و ترس و پرخاشگری و دیگر تغییرات رفتاری باشد. با انجام یک آزمایش‌خون سالانه می‌توانید بیماری را تشخیص دهید. درمان معمولا ساده است و قرص‌های تیروئید به عنوان جایگزین هورمون‌های تولید نشده بدن, به او داده خواهدشد.

خشکی چشم در نژاد سگ چاو چاو

همانطور که از نام این بیماری میشود حدس زد، در این مورد، اختلال در تولید اشک داریم که در نتیجه چشم سگ دچار خشکی می‌شود و مستعد زخم خواهدشد.
دارو درمانی و استفاده از اشک‌های مصنوعی راه‌حل این مشکل است.

انتروپیون در نژاد سگ چاو چاو

در این بیماری پلک به‌سمت داخل چشم پیچ میخورد و باعث تحریک و زخم‌شدن چشم خواهدشد. از علائم همراه آن, خاراندن چشم توسط سگ شما می‌باشد که گاهی برای رفع این مشکل جراحی چاره‌ساز است.

آب‌مروارید در نژاد سگ چاو چاو

نابینایی یک علت شایع در سگ‌های مسن چو چو است. در این بیماری لنز چشم یا همان عدسی کدر می‌شود که باعث تاری دید چشمان سگ خواهدشد.
این بیماری هم می‌تواند باعث از دست دادن بینایی شود. عمل جراحی برای برداشتن آب مروارید و بازگرداندن بینایی ممکن است گزینه پیش‌رو برای درمان باشد.

طول‌عمر سگ چاو چاو:

باتوجه به نحوه مراقبت ونگهداری شما از سگ خود، معمولا طول عمر این سگ بین 9تا15 سال است.

عقیم کردن سگ چاوچاو:

یکی از بهترین کارهایی که به شما توصیه میشه انجام‌دهید تا از برخی بیماری‌ها در سگ‌تان جلوگیری کنید، عقیم کردن سگتان است. در ماده‌ها به این معنی است که با جراحی تخمدان‌ها و معمولا رحم برداشته می‌شوند. در نرها به این معنی است که با جراحی بیضه‌ها را برداشته می‌شوند. این کار می‌تواند باعث کاهش احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها و همچنین عدم‌امکان باردار شدن ناخواسته حیوان خانگی شما شود.

غذای سگ چاوچاو:

عناصر مورد نیاز تغذیه ای
این سگ به رژیم غذایی با پروتئین بالا دارد. غذای سگ چاو چاو را با مرغ، ماهی یا گوشت کامل انتخاب کنید که محتویات هر غذا در برچسب بسته آن غذا ذکر شده‌باشد. منابع اسیدهای چرب ضروری مانند آفتابگردان، گلرنگ یا روغن ماهی کمک می‌کنند که پوشش سگ خود را براق کنید و همچنین سطح انرژی سگ‌تان را بهتر حفظ کنید.
سبزیجات، میوه‌ها و کربوهیدرات‌ها مانند برنج قهوه‌ای فیبر سالم بالایی دارند.
اجتناب از خوردن دانه‌های غلات مانند ذرت یا گندم، ضروری می‌باشد.
این نژاد سگ مستعد ابتلا به اضافه‌وزن است که بیشتر به دلیل سبک زندگی کم‌تحرک اوست. بنابراین شما باید با در نظرگرفتن این موضوع، تغذیه او را به منظور نگه‌داشتن وزن در محدوده مناسب به نحو صحیح انحام‌دهید.

نوع گوشت مورد استفاده برای سگ نژاد چاو چاو:

این نزاد نیز مانند هر سگ دیگری نیاز به خوراک گوشت دارد اما برخی از انواع گوشت است که باید از دادن آنها پرهیز شود. مطمئن شوید که گوشت سالمی را برای او تهیه کرده‌اید و این کار را از طریق بررسی برچسب موادغذایی در محصولات گوشتی می توانید به راحتی انجام‌دهید.
مثلا گوشتی که حاوی پيه حیوانات باشد برای این سگ توصیه نمی‌شود.

قند در رژیم غذایی سگ نژاد چاو چاو:

مقادیر بالای قند در رژیم غذایی سگ‌شما می‌تواند آن را چاقی و هم چنین مبتلا به ديابت کند. پس در رژیم غذایی او به مقدار قندمصرفی بسیار دقت کنید.

نیازهای غذایی چاوچاو سگ:

چو چو نیز درست مثل هر سگ دیگری باید مواد غذایی بدون مواد آلرژیک مصرف کند.
تا آنجا که امکان دارد چاوچاو در همه سنین باید از بلعیدن دانه موادغذایی منع شود. کالری مورد نیاز روزانه این نژاد در حدود 989 تا 1272 کالری می‌باشد . دلیل این سطح از انرژی کم‌تحرکی این نژاد است.
چقدر باید به چاوچاو خود غذا بدهید؟
چاوچاو حریصانه غذا می‌خورد که در نتیجه در معرض ابتلا به اضافه‌وزن است. بسیار مهم است که چاو چاو را در یک رژیم غذایی اصولی به منظور حفظ وزن او در محدوده نرمال قرار دهید. همچینن باتوجه به این که آنها نسبت به نژادهای دیگر تحرک کمتری دارند، کنترل وزن آنها بسیارمهم است.

نگهداری از سگ چاو چاو نوزاد و شیرخوار:

به خاطر داشته باشید که توله‌ چاوچاو تا زمان دوماهگی الزاما باید کنار مادر خود بماند و از شیر مادر تغذیه کند. شیر مادر کامل‌ترین و غنی‌ترین منبع تغذیه‌ای برای توله‌سگ چوچو است و منجر می‌شود در بزرگسالی, سگی سالم و قوی باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که از خرید توله‌سگ چاو چاو که زیر سن دوماه است, خودداری کنید.

قیمت سگ چاوچاو چقدر است؟

در ایران برای سگ چاوچاو قیمت ثابتی تعیین نشده است؛ قیمت چاو چاو به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما در کل قیمت سگ چاوچاو خرسی، در بازار ایران در حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان می‌باشد.

سوالات احتمالی در مورد سگ چاو چاو:

آیا سگ چاوچاو خرسی، سگ پرسروصدایی است؟

خیر،چاو چاو سگ ساکت و آرامی محسوب می‌شود و خیلی پارس نمی‌کند.

آیا ریزش موی سگ چاو چاو زیاد است؟

بله سگ چاوچاو خرسی ریزش موی زیادی دارد، اما این موضوع با تغذیه مناسب و برس‌کشی منظم پوشش آن، تاحدی قابل کنترل است.

مشکلات و شرایط نگهداری سگ چاوچاو خرسی به چه صورت است؟

سگ چاوچاو خرسی جز سگ‌های بزرگ محسوب می‌شوند و سگ‌های بزرگ نیاز به فضا و غذای بیشتری دارند که در نتیجه نگهداری از آنها پرهزینه‌تر است.

آیا چاو چاو توانایی سگ نگهبان شدن را دارد؟

بله باتوجه به جثه بزرگ این سگ، میتواند نگهبان خوبی باشد.

ارتباط چو چو با بقیه حیوانات چطور است؟

اگر به درستی تربیت نشود، اغلب حالت تهاجمی خواهدداشت.

Instagram
WhatsApp
4.6/5 - (16 امتیاز)
guest
3 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
احمدرضا

عالی و مفید

امیر

قیمت؟