هزینه قیمت واکسن گربه
فهرست مطالب نمایش

قیمت و هزینه واکسن گربه | سه گانه (تری کت) و هاری | عوارض و مراقبت‌ها

شده است در پارک مشغول قدم زدن هستید بچه گربه‌های ناز دیده‌اید به ذهنتان رسیده است این موجودات زیبا را به سرپرستی بگیرید به آنها عشق بورزید و دوستان خوبی باشید یا دوست شما یک گربه یا بچه گربه دارد و می‌خواهد آنرا واگذار کند و شما از این امر استقبال می کنید. دانستن این موضوع بسیار مهم است این تصمیم مسئولیت زیادی بهمراه دارد نترسید ما در کنار شما هستیم توصیه می‌کنیم به واکسن گربه به عنوان اولین دغدغه فکر کنید نگران قیمت واکسن گربه نباشید ما به سوالات شما دوست داران حیوان پاسخ می‌دهیم و در کنار شما هستیم. هنگامی که به کلینیک ما مراجعه ‌می‌کنید بد نیست درباره عقیم سازی گربه ی عزیر خود سوالات خود را بپرسید زیرا گربه کوچولو شما چه دختر چه پسر باشد بزودی بالغ می شود. اگر دغدغه سلامت و طول عمر بچه گربه خود را دارید حتما توصیه می کنیم مقاله عقیم سازی گربه نیز مطالعه کنید.

آیا گربه خانگی تو حامله است؟ برای زایمان گربه خانگی خود آماده هستی؟ دررمورد تغذیه گربه حامله و بچه گربه های تازه متولد اطلاع دارید؟ چه اقدام حیاتی هست که از به کما رفتن بچه گربه ها و مرگشان جلوگیری می کند؟ آیا گربه ها بچه های تازه متولد خودشان را می خورند؟ مقاله زیبا و کاربردی زایمان گربه را مطاله کنید. تغذیه بچه گربه به شما کمک می‌کند از مرگ بچه گربه شما جلوگیری شود.

واکسن گربه و هزینه واکسن سه گانه

واکسن گربه چیست؟ آیا واکسیناسیون گربه ها ضرورت دارد؟

درست مانند خود شما واکسن گربه به محافظت از وی در برابر بسیاری از بیماری‌های کمک می کند. یکی از راه های اولیه و ضروری حفظ سلامت گربه و یا بچه گربه برنامه واکسیناسیون گربه می باشد. بعضی واکسن ها بصورت تزریق زیر پوستی و بعضی دیگر بصورت قطره چشم انجام می شود. در این مقاله درباره قیمت واکسن گربه و هزینه واکسیناسیون گربه در کلینیک های دامپزشکی صحبت خواهد شد. توجه داشته باشید واکسیناسیون گربه ضروری ترین امر بهداشتی برای سلامت  و اطرافیان می باشد. در امر هزینه واکسیناسیون گربه نیز مانند انسان پیشگیری بهتر از درمان است، هزینه واکسن نسبت به درمان گربه بسیار ناچیز است. اگر سگ دارید و قصد انجام واکسن سگ نیز دارید، قیمت واکسن سگ را بخوانید.

واکسن گربه و قیمت واکسن های چندگانه گربه
تقسیم بندی واکسیناسیون گربه از نظر مواد تشکیل دهنده:

 • واکسن های ارگانیسم زنده
 • واکسن‌های دستگیر شده یا واکسن های کشته شده
 • واکسن های نو ترکیب

بچه گربه ها بدلیل ضعف سیستم ایمنی، بسیار آسیپ پذیرند (اگر بچه گربه ای از شیر مادر تغذیه کند شیر مادر بدلیل وجود آنتی بادی به سیستم ایمنی بچه گربه کمک می‌کند) شما برای محافظت از گربه ها و بچه گربه ها چه کاری می توانید انجام دهید؟ پاسخ واکسیناسیون گربه است. شاید صاحب یک گربه بالغ یا بچه گربه باشید دامپزشک به شما می‌گوید کدام واکسن مناسب گربه شما است، اثربخشی واکسن چه مدتی است و گربه شما در معرض چه بیماری هایی قرار دارد.

واکسن سه گانه گربه شامل چیست؟

واکسن سه گانه یا تریکت یا واکسن FVRCP سه واکسن اصلی گربه می باشند.

واکسن های ضروری گربه:

واکسن های سه گانه گربه یا واکسن تری کت:

واکسن های سه گانه گربه یا واکسن تری کت در واقع همان واکسن اصلی ضروری یا هسته می‌باشند. اولین واکسن های اجرا شده در برنامه واکسیناسیون گربه واکسن سه گانه می‌باشد. واکسن سه گانه ایمنی در برابر سه بیماری Panleukopenia – calicivirus – rhinotracheitis مواظبت می‌کند. در ادامه مقاله سه بیماری را بصورت مختصر شرح می‌دهیم. برای آشنایی با هزینه  واکسن گربه و آگاهی از هزینه واکسیناسیون سه گانه گربه و یا هر سوال مرتبط دیگر با کارشناسان خبره ما در تماس باشید.
واکسن گربه-واکسن لوسمی گربه
سه بیماری که واکسن های سه گانه گربه یا FVRCP از آنها جلوگیری می کند:

هرپس ویروس

 • هرپس ویروس بیماری تنفسی ریوی است که باعث عفونت حاد ریه می‌شود باید بدانید دستگاه عصبی گربه هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. از علائم آن می توان زخم قرنیه، عطسه، و ترشحات در ناحیه بینی نام برد.

پن لوکوپنی

 • پن لوکوپنی یک بیماری عفونی بسیار خطرناک می باشد با میزان مرگ و میر بالا. از علائم این بیماری در زمان پیشرفت میتوان به اسهال و استفراغ در گربه اشاره کرد.

کلسی ویروس

 • کلسی ویروس یک بیماری ویروسی تنفسی هست که منجر به درگیر شدن ریه می‌شود و بعد از آن عطسه، زخم های دهانی دیده می‌شود اگر بیماری پیشرفت کند شاهد ریزش مو در گربه خواهید بود.

واکسن سه گانه گربه از بیماری های خطرناکی جلوگیری می کند این اهمیت واکسیناسیون گربه را می رساند.

واکسن هاری گربه

واکسن هاری گربه بسیار ضروری می باشد زیرا این بیماری بین انسان و گربه و سگ مشترک می باشد. بیشتر مردم فکر می کنند واکسن هاری مخصوص سگ سانان می باشد اما این فکر اشتباه می باشد گربه ها شاید کمتر گاز بگیرند اما باید توجه داشت که عادت دارند پنجه های خود را بلیسند و این می توانند هاری را از طریق پنجه و بزاق انتقال دهد. زمان واکسن هاری گربه در سه ماهگی می باشد.

واکسن های غیر ضروری گربه:

همانطور که گفته شد واکسن های گربه به دو دسته اصلی و فرعی ضروری یا غیر ضروری و در منابع دیگر هسته یا غیر هسته تقسیم بندی می شوند در ادامه واکسن های غیر اصلی یا چهارگانه گربه رو با همراهی بیماری آنها معرفی می کنیم:

واکسن لوسمی

 • واکسن لوسمی همانطور که از اسمش پیداست از بیماری لوسمی جلوگیری می کند بیماری لوسمی بیماری خطرناک خونی است که شباهت با سرطان خون دارد. اولین بار گربه، دو دوز در بازه های زمانی سه تا چهار هفته دریافت می کند و تکرار آن سال بعد می باشد.

واکسن بوردتلا یا سیاه سرفه

 • بیماری بوردتلا یک بیماری باکتریایی است که دستگاه تنفسی را درگیر می کند بیشتر بچه گربه های کمتر از شش هفته را تحت تاثیر قرار می دهد این به این معنا نیست که گربه های بالغ دچار این بیماری نمی شوند. از علائم بوردتلا می توان تورم غدد لنفاوی نفس های صدادار، عطسه، تنگی تنفس نام برد.

واکسن ایدز گربه ها

 • واکسن ایدز گربه ها : FIV دلیل نامگذاری ایدز گربه ها را می توان به نوعی شباهت آن به ایدز در انسان نامید. اگر گربه شما با گربه های خیابانی در ارتباط است باید این واکسن را تزریق کند این بیماری از طریق گاز گرفتن، شیردهی مادر یا رابطه جنسی منتقل می شود.

واکسن کزاز

 • واکسن کزاز یک بیماری باکتریایی است که از طریق زخم وارد خون می شود و پس از بازه زمانی پنج تا ده روزه خودش را نشان می دهد. این بیماری هم در گربه سانان هم در سگ سانان رخ می دهد اما شایع نیست. بیماری کزاز اعصاب را درگیر می کند. کزار بصورت موضعی یا کلی خودش را نشان می دهد. نمونه موضعی شایع تر می باشد و باعث سفت شدن عضلات دور زخم یا لرزش عضلانی است. کزاز کلی همانطور که از اسمش پیدا است تمام بدن را در گیر می کند. کزاز از راه های آزمایش خون، ادرار، عکس برداری قفسه سینه قابل تشخیص است.

آیا واکسن های سه گانه گربه عوارض دارد؟ عوارض بعد از واکسن های سه گانه گربه چیست؟

بله واکسن حیوانات خانگی عوارض دارد. بی حالی بعد از واکسن گربه مهم ترین عوارض بعد از واکسیناسیون گربه است، دلیل هم واضح است بعضی واکسن ها میکروب ضعیف شده آن بیماری است که به بدن ترزیق می شود، بدین شکل سیستم ایمنی بدن تجربه و آشنایی با آن بیماری پیدا می کند و در نهایت در زمان بیماری واقعی آمادگی لازم را دارد. عوارضی که گفته شد برای واکسن های سه گانه گربه نیز رخ می دهد اما اگر شدید باشد ممکن است گربه شما آلرژیک یا حساسیت داشته باشد، خونسرد باشید و به دامپزشک خود مراجعه کنید.

اصول مراقبت بعد از واکسن گربه

برای مراقبت بعد از واکسن گربه مکان نگهدرای گربه خود را آماده کنید، یک جای نرم و گرم بسیار برای او دلپذیر است. اگر در منزل خود پت دیگری دارید از یکدیگر جدایشان کنید. به اجبار او را مجبور خوردن خوراکی، بازی یا فعالیت نکنید. برای کودکتان توضیح دهید گربه شما نیاز به استراحت دارد. برای انجام مراقبت بعد از واکسن گربه، باید با عوارض بعد از آن آشنایی داشته باشید.
واکسن گربه و عوارض آن

عوارض خفیف بعد از واکسن گربه

ممکن است بعد از واکسیناسیون محل تزریق واکسن گربه سرخ و متورم شود. در صورت تب و ضعیف شدن یا بیحالی گربه با دامپزشک در تماس باشید. اینها علائم خفیف عوارض بعد از واکسن هستند.

عوارض شدید بعد از واکسن گربه

عوارض بعد از واکسن گربه ممکن است شامل علائم عوارض شدید نیز باشد:

 • تنگی نفس
 • استفراغ
 • اسهال
 • تب شدید
 • ضعف و بی‌حالی شدید
 • ورم کردن اطراف محلی که واکسن زده شده

زمان و جدول زمانی واکسیناسیون گربه + واکسن دوماهگی گربه و …

برنامه واکسیناسیون گربه، از ضروری ترین و اولین اقدامات برای حفظ سلامت بچه گربه می‌باشد. از آنجا که این امر بسیار ضروری است تعهد و توجه به زمانبندی دربرنامه واکسیناسیون بچه گربه به حفظِ سلامتی گربه و صاحبان گربه کمک شایانی می‌کند برای اجرای درست واکسیناسیون گربه شما باید از برنامه واکسیناسیون بچه گربه خود مطمئن شوید و با عوارض بعد از واکسیناسیون گربه آشنا باشید و نحوه مراقبتِ بعد از واکسن را بدانید در واکسیناسیون گربه، اجرای کامل، واکسن سه گانه گربه، و آشنایی با عوارض بعد از واکسیناسیون گربه و نحوه مراقبت بعد از واکسن گربه رمز سلامت گربه شما می باشد.

 • دو ماهگی: اولین مرحله واکسیناسیون گربه از واکسن های سه گانه گربه برای آزمایش میزان ایمنی بدن بچه گربه دریافت میشود.
 • دو ونیم ماهگی: اولین دوز واکسن لوسمی گربه
 • سه ماهگی: تکرار واکسن سه گانه گربه
 • سه ماهگی و نیم: تکرار واکسن لوسمی
 • چهار ماهگی: اولین واکسن هاری گربه
 • سالیانه: بعد از این برنامه، دامپزشک شما واکسن های سه گانه گربه، واکسن لوسمی، واکسن هاری گربه برای حفاظت دائمی گربه شما تکرار می کند.

بهرحال گربه شما در معرض خطر است، برنامه واکسیناسیون، از گربه شما را در برابر گربه های خیابانی مراقبت می‌کند. و در نهایت ایمنی بدن گربه را در برابر خطرات محیطی بالا می‌برد.

واکسن گربه و قیمت واکسن گربه

هزینه و قیمت واکسن گربه | قیمت واکسیناسیون گربه‌ها

مهمترین سوال این است که آیا قیمت واکسن گربه خیابانی با قیمت گربه های عادی تفاوت دارد؟ پاسخ: قیمت واکسیناسیون گربه ها یا هزینه واکسن گربه بر اساس نژاد، منطقه و دامپزشک و خدمات متفاوت است. لازم به ذکر است در کلینیک دامپزشکی وی آی پت خدمات حمایتی از حیوانات بی سرپرست ارائه می‌شود.
چرا قیمت واکسیناسیون گربه یا هزینه  واکسن گربه را بطور مشخص برای شما ارائه می‌شود، باید توجه داشته باشید  در بحث هزینه واکسیناسیون گربه هزینه ها به عواملی متفاوت بستگی دارد. هزینه واکسن گربه به برند واکسن و یا داخلی بودن یا خارجی بودن ارتباط دارد، ولی بدون نگرانی شما می توانید قیمت واکسیناسیون گربه در مجموعه ما مناسب می‌باشد، اما در تمام این مقاله سعی شده است اهمیت این امر برای شما گفته شود که واکسیناسیون گربه یک هزینه نیست یک ضرورت برای ادای دِین و مسئولیت نسبت به سلامت این موجود دوست داشتنی است.
قمیت واکسن سه گانه گربه سیصد و هشتاد هزار تومان می‌باشد و هزینه واکسن سه گانه گربه حمایتی سیصد هزار تومان می‌باشد.
واکسن گربه و عوارض واکسن گربه

واکسن حمایتی گربه

پس از پاسخ به سوال قیمت واکسن گربه و هزینه واکسیناسیون گربه سوال پیش می آید آیا واکسن رایگان گربه در تهران وجود دارد پاسخ خیر می باشد. در کلینیک دامپزشکی سعادت آباد وی آی پت، بسیاری از خدمات برای حیوانات بی سرپرست با هدف حمایت از حقوق حیوانات و همراهی با انجمن های حمایت از حیوانات و شهروندان حامی حیوانات با تعرفه حمایتی انجام می شود. هزینه واکسیناسیون حیوانات برای واکسن گربه خیابانی بصورت واکسن حمایتی گربه انجام می شود. سوالی که بسیار مطرح می‌شود این است که آیا خدمات واکسن بصورت رایگان برای گربه خیابانی انجام می‌شود؟ باید توجه داشته باشید هزینه‌های یک خدمت از بخش های متفاوتی تشکیل می شود، بخشی بعنوان دستمزد بخشی بعنوان مواد اولیه و هزینه جا و مکان مالیات و ….در نتیجه هزینه واکسیناسیون گربه نمی تواند رایگان باشد. اما همانطور که گفته شد با تعرفه حمایتی انجام می شود.  در نهایت برای دریافت قیمت واکسن گربه  با ما در تماس باشید.
واکسیناسیون گربه و هزینه آن

چطور بفهمم گربه ای که به سرپرستی گرفتم، واکسن زده است یا نه؟

اولین کار بعد از خرید یک گربه و یا قبول کردن سرپرستی یک گربه خیابانی، مراجعه به دامپزشک است. این کار باعث حفظ سلامتی شما و اطرافیانتان همچنین گربه شما می‌شود. دامپزشک علاوه بر اینکه سلامت کلی پت را چک می کند با انجام تست های مختلف، وجود آنتی بادی و تاریخچه واکسیناسیون گربه شما را می گوید، بعد از این معاینه و تست ها اقدام لازم را انجام می دهد. سوال مهم این است که آیا واکسیناسیون گربه خانگی گربه ها را در برابر تمام بیماری ها ایمن می سازد؟ خیر در گربه ها هم مانند انسان ها بیماریهای کبدی، کلیوی، قلبی، ریوی و سرطان وجود دارد که متاسفانه این بیماری ها واکسن ندارند.  اگر بصرف دید مادی برای سلامت پت نگاه کنیم هزینه واکسن گربه بهترین راه برای حفظ سلامت گربه می باشد.
اگر دوست دارید گربه خانگیتان شناسنامه داشته باشد مقاله  کاشت میکروچیپ را مطالعه کنید.
حالا که گربه عزیزتان واکسنش را دریافت کرد می توانید گواهی سلامت بگیرید و با خیال راحت با هم به سفر بروید. در آخر اطلاعات بهداشتی گربه شما نظیر واکسن، قرض ضد انگل(برای جلوگیری از اسهال گربه و …) در شناسنامه گربه ثبت می‌شود.

واکسن گربه حامله:

شاید تصمیم به گربه خیابانی یا واکسن زدن گربه خیابانی کردید آیا واکسن زدن گربه حامله کار درستی است.

هزینه خدمات مشابه در کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت:

با توجه به گستردگی بخش‌های کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت خدمات متنوع دیگری برای حیوانات خانگی چه گربه، چه سگ، سنجاب و همستر و پرندگان خانگی، نظیر: سونوگرافی و رادیولوژی حیوانات و هزینه عقیم سازی حیوانات در این مرکز عرضه می‌شود، برای آگاهی از هزینه این خدمات می‌توانید به تعرفه خدمات مراجعه کنید.

استعلام قیمت واکسن گربه از همکاران ما:

خدمت از ما

 

سوالات مهم درباره انواع و قیمت واکسیناسیون گربه

واکسن گربه برای چیست؟

برای سلامت گربه و اطرافیان از بیماری های خطرناک کزاز و هاری.

آیا زدن واکسن گربه ضروری است؟

بله، در صورت انتقال بیماری از گربه شما قانوناً و اخلاقا مسئول هستید.

قیمت واکسن گربه یا هزینه واکسن گربه چقدر است؟

هزینه واکسن گربه دویست و شصت تا سیصد و دوازده هزار تومان می‌باشد.

واکسن رایگان گربه خیابانی انجام می‌دهید؟

واکسن رایگان گربه خیابانی در این مجموعه انجام نمی‌شود اما قیمت واکسن حمایتی گربه بین دویست و چهل تا دویست و هشتاد و هشت هزار تومان می‌باشد.

عوارض بعد از واکسیناسیون گربه چیست؟

بی حالی، بی اشتهایی، خستگی.

مراقبت‌های مورد نیاز بعد از واکسن گربه، چه مواردیست؟

جای گرم و نرم و غذای مورد علاقه گربه را فراهم کنید.

واکسن سه گانه یا تریکت چیست؟

واکسن FVRCP از سه بیماری پن لوکوپنی، هرپس ویروس، کلسی ویروس حفاظت می‌کند.

واکسن رایگان گربه یا تعرفه حمایتی واکسن وجود دارد؟

واکسن رایگان خیر، اما واکسن با تعرفه حمایتی ارائه می شود.

زمان اولین واکسن بچه گربه چه زمانی است؟

اولین واکسن بچه گربه به طور معمول در ۶ الی ۸ هفتگی تا ۱۶ هفتگی باید انجام شود.

گربه‌ای که نزدیک سن یکسالگی ست و هیچ واکسنی دریافت نکرده؛ آیا هنوز می توان به او واکسن زد؟

بله، هنوز زمان دارد و بهتر است برای سلامتی خودش و صاحبش حتما واکسن ها را دریافت کند.

چه نوع تزریقی برای واکسیناسیون ایمن تر ست؟

به دلیل وجود عروق و عصب­ کمتر در زیر پوست، به نظر می‌ر­سد تزریق زیر پوستی نسبت به تزریق داخل عضلانی ارجحیت دارد.

واکسن‌های غیر اصلی گربه چیست؟

واکسن بوردتلا یا سیاه سرفه، ایدز گربه‌، واکسن لوسمی.

 

Instagram
WhatsApp
4.6/5 - (14 امتیاز)
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
Emili

من واسه گربم واکسن نزدم الانم ۹ ماهشه اتفاقی نمیوفته براش؟

محمد

سلام
بهتره در اولین فرصت برای واکسن اقدام کنید

Last edited 1 سال پیش by محمد