شناسنامه سگ و نحوه گرفتن آن
فهرست مطالب نمایش

اگر تا حالا اقدام به ثبت نام شناسنامه برای سگ خانگی خودتان نکردید توصیه می‌کنم. مقاله شناسنامه سگ و کاشت میکروچیپ سگ را مطالعه کنید. بسیاری از مشکلاتی که در آینده ممکن است برای شما و پت عزیزتان پیش بیاید را کاهش می‌دهد. در این مقاله  چند نمونه عکس شناسنامه سگ به شما نشان می دهیم هزینه گرفتن آن و کاربرد شناسنامه حیوانات را برای شما بازگو خواهیم کرد. حتما اصطلاح سگ شناسنامه دار را شنیده اید در واقع اهمیت این اصطلاح در ویزیت و اقدامات دامپزشک برای سگ هست؛ نظیر عقیم سازی سگ نر و واکسن سگ همچنین عقیم سازی سگ ماده اگر دغدغه سلامت و یا بردن سگ به خارج از کشور و یا  داشتن سگی با رفتار مناسب دارید، به کلینیک ما مراجعه کنید. قیمت واکسن سگ چقدر است؟ قیمت شناسنامه سگ شصت هزار تومان می‌باشد.

شناسنامه سگ | قیمت + نحوه صدور + کاربرد + نمونه آن

برای ثبت شناسنامه می‌توانید از طریق سامانه صدور شناسنامه ملی سگ اقدام کنید اما صبر کنید اطلاعاتی را مورد شناسنامه سگ و کاربرد آن در اختیار شما قرار می‌دهیم که به شما بیشتر کمک می‌کند و اقداماتی که معمول است در کنار شناسنامه سگ انجام شود توضیح می‌دهیم. (کاشت میکروچیپ سگ،  واکسن سگ و حتی عمل عقیم سازی سگ) قیمت میکروچیپ سگ و گربه چقدر است؟ و چه کاربردی دارد؟

شناسنامه سگ

شناسنامه سگ چیست؟

همانند ما انسان‌ها شناسنامه برای تشخیص هویت سگ و صاحب سگ می‌باشد اطلاعات درمانی سگ، تاریخچه واکسیناسیون سگ، نژاد سگ و رنگ سگ در آن حفظ و ثبت می‌شود. در نهایت منجر به ارائه بهتر خدمات اجتماعی و بهداشتی می‌شود.

کاربرد شناسنامه سگ چیست؟

کاربرد آن به دو حوزه شناسایی و سلامتی سگ مرتبط می‌شود. اگر قصد خروج به خارج از کشور را دارید و می‌خواهید سگ شما نیز در این سفر شما را همراهی کند، شناسنامه سگ به عنوان یک مدرک معتبر شناسایی سگ برای شما ضروری است. مثلا زمانیکه پت شما شما مشکوک به بیماری دیستمپر سگ باشد، دامپزشک شناسنامه را چک می‌کند تا متوجه شود سگ واکسن زده است یا نه؟

شناسنامه  برای هویت سگ:

همانطور که گفته شد شناسنامه پت یا حیوان خانگی شما  برای احراز هویت سگ بکار می‌رود. اگر سگ شما گم یا دزدیده شود شما می‌توانید مالکیت سگ خود را اثبات کنید. به مستند شدن اطلاعت هویتی سگ نهایتا کمک می‌کند و شما می‌توانید نامی زیبا بر روی سگ خود بگذارید.

ثبت تاریخچه بهداشتی در مانی سگ:

اگر سگ خود را در پانسیون حیوانات قرار می‌دهید پانسیون می تواند به تاریخچه واکسن سگ شما و قرص انگل سگ شما دسترسی داشته باشد. حتی اگر شما بخواهید سگ خود را به خارج ببرید حتما به پاسپورت سگ نیاز دارید و خیلی از کشور شناسنامه حیوان خانگی شما را چک می کنند تا انجام واکسیناسیون مطمئن شوند.

انواع شناسنامه سگ:

  • شناسنامه داخلی.
  • شناسنامه بین المللی.

بدیهی است  که شناسنامه بین المللی زمانی نیاز می‌شود که شما قصد بردن سگ خود به خارج از کشور را داشته باشید.

هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ:

هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ بسیار ناچیز است، اگر خدماتی که گفته شد در کنار آن انجام دهید به این پروسه اضافه می‌شود. هزینه واکسن سگ، قیمت کاشت میکروچیپ، انگل زدایی و هزینه عقیم سازی (در زمانیکه میکروچیپ کاشته می شود بیهوشی برای سگ انجام می‌شود، هیچ ضرری برای سگ ندارد در آن زمان عمل عقیم سازی نیز انجام شود.) به دلیل ثابت نبودن قیمت‌ها و خدمات نمی‌شود قیمت نهایی را تعیین کرد اما کارشناسان بصورت آنلاین پاسخ گوی شما دوستان می‌باشند.

نکته مهم در مورد شناسنامه سگ:

جلد شناسنامه حیوان خانگی مخصوصاً بسیار ارزان در بازار یافت می‌شود، اما توجه داشته باشید شناسنامه سگ بدون امضای دامپزشک ارزشی ندارد و بعضی از سو استفاده کنندگان لیبل‌های جعلی واکسن را بر روی شناسنامه ها انجام می‌دهند.

کاشت میکروچیپ سگ:

میکروچیپ سگ تراشه‌ای ریز است که در بدن حیوانات سگ و گربه قرار داده می‌شود به وسیله دستگاه RFID (شناسایی فرکانس رادیویی)  خوانده می‌شود. هیچ ضرری برای حیوان ندارد بعد از یک کد در اختیار شما می‌دهد این کد در شناسنامه  وارد می‌شود.

واکسیناسیون:

زمانی که واکسیناسیون سگ انجام شد واکسن‌های انجام شده در شناسنامه حیوان خانگی ثبت می‌شود، بعضی از این واکسن‌ها نیاز به یاد آوری دارند ثبت تاریخ  دقیق و لیبل واکسن به دامپزشک شما کمک می‌کند.

انگل زدایی:

دو نوع انگل در سگ‌ها وجود دارد داخلی و خارجی، از آنجا که انگل هنگام  شیرخواری ممکن است از مادر به فرزندانش منتقل شود در سن پایین هنگام انجام واکسیناسیون دارو‌های ضد انگل نیز به سگ داده می‌شود و در شناسنامه ثبت می‌شود.

خلاصه مقاله شناسنامه پت و هزینه گرفتن شناسنامه سگ:

نگهداشتن سگ مسئولیت به همراه دارد، سگ دلبند شما نیاز به مراقبت و مسئولیت دارد اولین قدم این رابطه شناسنامه می‌باشد، هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ بسیار پایین می‌باشد. برای گرفتن شناسنامه سگ کافی است به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سوالاتی در مورد روند کار و صادر شدن و یا دیگر اقدامات ضروری  با کارشناسان ما در ارتباط  باشید. خب شرایط گرفتن شنامه برای سگ هم کامل توضیح دادیم گفتیم هزینه آن هم بسیار ناچیز است حالا وقت اقدام است به کلینیک و پت شاپ ما مراجعه کنید.

سوالات مهم درباره شناسنامه پت و هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ

شناسنامه سگ چیست؟

مدرکی برای شناسایی و مالکیت و ثبت تاریخچه بهداشتی سگ.

هزینه گرفتن شناسنامه سگ چقدر است؟

هزینه گرفتن شناسنامه سگ بسیار ناچیز است اما اقدامات جانبی دارد.

شرایط گرفتن شناسنامه سگ چیست؟

با سگ خود به کلینیک دامپزشکی وی آی پت مراجعه کنید.

اقدامات دیگر برای گرفتن شنامه سگ چیست؟

کاشت میکروچیپ، واکسناسیون، قرص انگل.

قیمت واکسیناسیون سگ چقدر است؟

به عوامل زیادی بستگی دارد مثلا تجهیزات و برند واکسن.

رابطه کاشت میکروچیپ و شناسنامه سگ چیست؟

قطعه ای که در بدن سگ وارد می‌شود کدی دارد آن کد در شناسنامه سگ ثبت می‌شود.

چرا گرفتن شناسنامه برای سگ‌ها لازم است؟

شناسنامه سگ ها می‌تواند به ورود و خروج آنها از کشور کمک کند و اگر سگ مورد سرقت قرار گرفت، صاحب سگ به راحتی بتواند احراز هویت سگ را انجام دهد.

شناسنامه نژاد های مختلف سگ چه تفاوتی دارد؟

در ذکر نوع نژاد و نوع وظایف این سگ ها تفاوت وجود دارد.

Instagram
WhatsApp
4.6/5 - (5 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
فهرست