شناسنامه سگ و نحوه گرفتن آن
فهرست مطالب نمایش
قیمت شناسنامه حیوانات و سگ و گربه
قیمت حمایتی شناسنامه حیوانات و سگ و گربه

در این مقاله در رابطه با موضوع مهم شناسنامه حیوانات خانگی و شناسنامه برای سگ، کاربرد شناسنامه برای حیوانات صحبت خواهیم کرد. اگر تا حالا اقدام به ثبت نام شناسنامه برای حیوان و سگ خانگی خودتان نکردید توصیه می‌کنیم، این مقاله و هم چنین مقاله کاشت میکروچیپ سگ را مطالعه کنید.
در این مقاله چند نمونه عکس شناسنامه سگ به شما نشان می دهیم هزینه گرفتن آن و کاربرد شناسنامه حیوانات را برای شما بازگو خواهیم کرد.

البته می توانید از پادکست زیر صدای مقاله شناسنامه سگ را بشنوید.

شما به عنوان صاحب حیوانات خانگی باید به خوبی بدانید که با گرفتن و یا حمایت کردن حیوان خود، باید برای آنها شناسنامه تهیه کنید تا بتوانید بسیاری از مشکلاتی که در آینده ممکن است برای شما و پت عزیزتان پیش بیاید را کاهش دهید.

حتما اصطلاح سگ شناسنامه دار را شنیده اید، در واقع اهمیت این اصطلاح در ویزیت و اقدامات دامپزشک برای سگ هست؛ یعنی اقداماتی نظیر عقیم سازی سگ نر و واکسن سگ همچنین عقیم سازی سگ ماده که در شناسنامه حیوانات و سگ ثبت می شود.
اگر دغدغه سلامت و یا بردن سگ و یا حیوان خانگی خود به خارج از کشور و یا  داشتن پت و سگی با رفتار مناسب دارید، می توانید با اطلاع از قیمت میکروچیپ سگ و گربه و قیمت واکسن سگ و سایر خدمات به کلینیک ما مراجعه کنید.

قیمت شناسنامه سگ هشتاد هزار تومان می‌باشد.

شناسنامه سگ و حیوانات | قیمت + نحوه صدور + کاربرد + نمونه آن

برای ثبت شناسنامه می‌توانید از طریق سامانه صدور شناسنامه ملی حیوانات و یا اگر سگ دارید از سامانه صدور شناسنامه ملی سگ اقدام کنید.
اما صبر کنید اطلاعاتی را مورد شناسنامه حیوانات و شناسنامه سگ و کاربرد آن در اختیار شما قرار ‌دهیم که به شما بیشتر کمک ‌کند، تا اقداماتی که معمول مانند کاشت میکروچیپ، واکسن و حتی عمل عقیم ساز که در کنار شناسنامه سگ باید انجام شود را به خوبی برای شما توضیح دهیم.

شناسنامه حیوانات

داشتن شناسنامه حیوانات، نشان دهنده هویت حیوان و هم چنین صاحب او است.
شناسنامه حیوانات خانگی در بر گیرنده همه مشخصات هویتی حیوان است یعنی شامل: نام حیوان، نژاد، رنگ مو و چشم، سن او، کشور مبدا،نام وشماره تماس صاحب حیوان، جزئیات واکسیناسیون هاری، آزمایش خون و درمان انگل هستند.
که این اطلاعات ضمن کمک به ارائه خدمات بهتر، می تواند به شما برای زمانی که حیوان شما مفقود شده و نیاز به شناسایی دارید کمک کند و یا زمانی که می خواهید برای چند ساعت یا چند روز حیوان خود را در پانسیون بگذارید، ارائه شناسنامه به عنوان سند سلامتی پت شما لازم است.

شما برای گرفتن شناسنامه حیوانات لازم است که برخی اقدامات را قبل از آن انجام دهید.

  • باید حتما توسط دامپزشگ معاینه شود تا سلامتی حیوان و عاری بودن از بیماری ها و انگل تایید شود.
  • هر حیوان خانگی اعم از سگ و گربه و … باید میکروچیپ روی آن ها کاشته شده باشد.
  • باید واکسیناسیون حیوانات کامل انجام شده باشد، نوع دارو، شرکت تولید کننده و در صورت امکان تعداد و دوز مورد مصرف هم باید در آن ثبت شود.

شناسنامه سگ و حیوانات

شناسنامه سگ چیست؟

همانند ما انسان‌ها شناسنامه برای تشخیص هویت سگ و صاحب سگ می‌باشد اطلاعات درمانی سگ، تاریخچه واکسیناسیون سگ، نژاد سگ و رنگ سگ در آن حفظ و ثبت می‌شود. در نهایت منجر به ارائه بهتر خدمات اجتماعی و بهداشتی می‌شود.

کاربرد شناسنامه سگ چیست؟

کاربرد آن به دو حوزه شناسایی و سلامتی سگ مرتبط می‌شود. اگر قصد خروج به خارج از کشور را دارید و می‌خواهید سگ شما نیز در این سفر شما را همراهی کند، شناسنامه سگ به عنوان یک مدرک معتبر شناسایی سگ برای شما ضروری است. مثلا زمانیکه پت شما شما مشکوک به بیماری دیستمپر سگ باشد، دامپزشک شناسنامه را چک می‌کند تا متوجه شود سگ واکسن زده است یا نه؟

شناسنامه برای هویت سگ:

همانطور که گفته شد شناسنامه پت یا حیوان خانگی شما  برای احراز هویت سگ بکار می‌رود. اگر سگ شما گم یا دزدیده شود شما می‌توانید مالکیت سگ خود را اثبات کنید. به مستند شدن اطلاعات هویتی سگ نهایتا کمک می‌کند و شما می‌توانید نامی زیبا بر روی سگ خود بگذارید.

ثبت تاریخچه بهداشتی درمانی سگ:

اگر سگ خود را در پانسیون حیوانات قرار می‌دهید پانسیون می تواند به تاریخچه واکسن سگ شما و قرص انگل سگ شما دسترسی داشته باشد. حتی اگر شما بخواهید سگ خود را به خارج ببرید حتما به پاسپورت سگ نیاز دارید و خیلی از کشور شناسنامه حیوان خانگی شما را چک می کنند تا انجام واکسیناسیون مطمئن شوند.

انواع شناسنامه سگ:

  • شناسنامه داخلی.
  • شناسنامه بین المللی.

بدیهی است  که شناسنامه بین المللی زمانی نیاز می‌شود که شما قصد بردن سگ خود به خارج از کشور را داشته باشید.

هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ:

هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ بسیار ناچیز است، اگر خدماتی که گفته شد در کنار آن انجام دهید به این پروسه اضافه می‌شود. هزینه واکسن سگ، قیمت کاشت میکروچیپ، انگل زدایی و هزینه عقیم سازی (در زمانیکه میکروچیپ کاشته می شود بیهوشی برای سگ انجام می‌شود، هیچ ضرری برای سگ ندارد در آن زمان عمل عقیم سازی نیز انجام شود.) به دلیل ثابت نبودن قیمت‌ها و خدمات نمی‌شود قیمت نهایی را تعیین کرد اما کارشناسان بصورت آنلاین پاسخ گوی شما دوستان می‌باشند.

نکته مهم در مورد شناسنامه سگ:

جلد شناسنامه حیوان خانگی مخصوصاً بسیار ارزان در بازار یافت می‌شود، اما توجه داشته باشید شناسنامه سگ بدون امضای دامپزشک ارزشی ندارد و بعضی از سو استفاده کنندگان لیبل‌های جعلی واکسن را بر روی شناسنامه ها انجام می‌دهند.

کاشت میکروچیپ سگ:

میکروچیپ سگ تراشه‌ای ریز است که در بدن حیوانات سگ و گربه قرار داده می‌شود به وسیله دستگاه RFID (شناسایی فرکانس رادیویی)  خوانده می‌شود. هیچ ضرری برای حیوان ندارد بعد از یک کد در اختیار شما می‌دهد این کد در شناسنامه  وارد می‌شود.

واکسیناسیون:

زمانی که واکسیناسیون سگ انجام شد واکسن‌های انجام شده در شناسنامه حیوان خانگی ثبت می‌شود، بعضی از این واکسن‌ها نیاز به یاد آوری دارند ثبت تاریخ  دقیق و لیبل واکسن به دامپزشک شما کمک می‌کند.

انگل زدایی:

دو نوع انگل در سگ‌ها وجود دارد داخلی و خارجی، از آنجا که انگل هنگام  شیرخواری ممکن است از مادر به فرزندانش منتقل شود در سن پایین هنگام انجام واکسیناسیون دارو‌های ضد انگل نیز به سگ داده می‌شود و در شناسنامه ثبت می‌شود.

خلاصه مقاله شناسنامه پت و هزینه گرفتن شناسنامه سگ:

نگهداشتن سگ مسئولیت به همراه دارد، سگ دلبند شما نیاز به مراقبت و مسئولیت دارد اولین قدم این رابطه شناسنامه می‌باشد، هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ بسیار پایین می‌باشد. برای گرفتن شناسنامه سگ کافی است به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سوالاتی در مورد روند کار و صادر شدن و یا دیگر اقدامات ضروری  با کارشناسان ما در ارتباط  باشید. خب شرایط گرفتن شنامه برای سگ هم کامل توضیح دادیم گفتیم هزینه آن هم بسیار ناچیز است حالا وقت اقدام است به کلینیک و پت شاپ ما مراجعه کنید.

سوالات مهم درباره شناسنامه پت و هزینه گرفتن شناسنامه برای سگ

شناسنامه سگ چیست؟

مدرکی برای شناسایی و مالکیت و ثبت تاریخچه بهداشتی سگ.

هزینه گرفتن شناسنامه سگ چقدر است؟

هزینه گرفتن شناسنامه سگ بسیار ناچیز است اما اقدامات جانبی دارد.

شرایط گرفتن شناسنامه سگ چیست؟

با سگ خود به کلینیک دامپزشکی وی آی پت مراجعه کنید.

اقدامات دیگر برای گرفتن شنامه سگ چیست؟

کاشت میکروچیپ، واکسناسیون، قرص انگل.

قیمت واکسیناسیون سگ چقدر است؟

به عوامل زیادی بستگی دارد مثلا تجهیزات و برند واکسن.

رابطه کاشت میکروچیپ و شناسنامه سگ چیست؟

قطعه ای که در بدن سگ وارد می‌شود کدی دارد آن کد در شناسنامه سگ ثبت می‌شود.

چرا گرفتن شناسنامه برای سگ‌ها لازم است؟

شناسنامه سگ ها می‌تواند به ورود و خروج آنها از کشور کمک کند و اگر سگ مورد سرقت قرار گرفت، صاحب سگ به راحتی بتواند احراز هویت سگ را انجام دهد.

شناسنامه نژاد های مختلف سگ چه تفاوتی دارد؟

در ذکر نوع نژاد و نوع وظایف این سگ ها تفاوت وجود دارد.

Instagram
WhatsApp
4/5 - (11 امتیاز)
guest
9 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
موسی رجال

Mosarejal
برای سگ شناسنامه میخوام

فاطمه میلانی

سلام دوست عزیز شما می تونید با شماره تماس کلینیک 02188692181 تماس بگیرید و یا به شماره واتساپ: 09300979796 پیام بدید. تا مراحل تایید صدور شناسنامه برای سگ شما انجام بشه .

دنیا

سلام می خوام واسه سگم شناسنامه بگیرم

بویکل

سلام برای سگ شناسنامه می خوام

هاپو

سلام دوست عزیز شناسنامه صادر شد براتون لطفا بیاید تحویل بگیرید

علی

سلام من یه سگ دارم می خوام شناس نامه دارش کنم و بهم گفتن بهش رسیدگی کامل میشه سر موقع و واکسیناسیون دارو هاش رایگان هستش درسته؟

Sara

سلام خسته نباشید،سگ من وقتی کوچیک بوده واکسن هاری رو زده ولی توسط یکی از دوستان خودمون نه دامپزشک، از طرفی چون سگ نگهبان هست به شدت نسبت به غریبه ها بد برخورد می‌کنه و نمیتونم برای معاینات ببرم دامپزشکی،ولی الان باید شناسنامه بگیرم امکانش هست؟

عسل

سلام خسته نباشید برای سگم شناسنامه میخام صادر کنم

رضا

قیمت شناسنامه سگ چقدر است