پامسکی + خرید سگ پامسکی

تاریخچه پامسکی (pomsky)

سگ پامسکیسگ پامسکی (Pomskies) که ترکیبی از پامرانین و هاسکی می‌باشد، قدمت زیادی ندارد. دلیلش آن است که نژاد پامسکی اخیراً به روش لقاح مصنوعی توسط متخصصین طراحی شده و پرورش یافته است. از آنجا که بامسکی نژاد کاملا جدیدی محسوب می‌شود، اغلب استانداردهای مربوط به شکل ظاهری پامسکی و یا خلق و خوی آن، هنوز به طور دقیقی موجود نیست.

برای مطرح و شناخته شدن یک نژاد، ممکن است چندین سال و یا نسل‌های متمادی طول بکشد تا آن نژاد به خوبی شناخته شود و استانداردهای آن به طور واضحی شکل بگیرند. باشگاه آمریکایی پامسکی، گروهی هستند که همواره تلاش می‌کنند تا سگ پامسکی را رسماً به ثبت برسانند، اگرچه که قبل از به ثبت رساندن این نژاد، ابتدا باید با ویژگی‌های مشخص و ثابت توسط پرورش‌دهنگان متخصص، پرورش یابد. در حال حاضر، پامسکی ها ممکن است که از لحاظ ظاهری و خلق و خو، حتی اگر والدین یکسانی داشته باشند، بسیار متفاوت باشند، بنابراین به وجود آمدن استانداردهای این نژاد در زمان حال، ممکن نیست.

ویژگی‌های ظاهری سگ پامسکی

  • وزن و ارتفاع پامسکی

نژاد پامسکی، سگی کوچک با اندازه متوسط است؛ یعنی دارای میانگین جثه‌ی پدر و مادر خود که همان نژاد پامرانین و نژاد هاسکی است، می باشد.

قد پامسکی: بین 25 تا 38 سانتی‌متر

حتی اکر که پامسکی به رشد کامل خود رسیذه باشد، تصور می‌شود که وزن آن به بیشتر از 17 کیلوگرم نرسد. هنگامی که پامسکی‌ها به این مرحله از رشد برسند، از لحاظ قدی، بیشترین اندازه را خواهند داشت.

وزن پامسکی: بین 3 تا 17 کیلوگرم

  • گروه

پامسکی سگی 2رگه است و جز گروه دورگه‌ها به شمار می‌رود.

  • رنگ‌بندی پامسکی

سگ پامسکی را همانند والدین او یعنی پامرانین و هاسکی در رنگ‌های متنوعی می توان مشاهده کرد؛ برای مثال این رنگ‌ها شامل: خاکستری، سفید، قهوه‌ای یا قهوه ای متمایل به قرمز، آبی و غیره می‌باشند.

  • پوشش پامسکی

نژاد پامسکی پوشش مویی ضخیمی دارد، از این جهت در آب و هوای کاملا سرد می‌توانند مقاومت بالایی را از خود نشان دهند. پامسکی‌ها به دلیل اینکه ظاهر بسیار بانمکی دارند، در اغلب اوقات افراد زیادی را مجذوب به خویش می‌کنند.

خلق و خوی پامسکی

سگ پامسکیپامسکی کمی روحیه طنز و کمدین دارد و علاقه دارد تا مورد توجه دیگران قرار بگیرد، بازی گوشی‌های بانمک و جذاب او مورد استقبال بینندگان حرکات او، قرار خواهد گرفت.

  • سازگاری پامسکی با زندگی آپارتمانی

نژاد پامسکی‌ها توانایی بسیار خوبی در سازگار کردن خود با تغییرات محیط را دارند و فیزیک بدنی آنها نیازمند حد میانه‌ای از فعالیت و تحرک می باشد، از این جهت در صورتی که در طول روز، تنها یک پیاده رویی بلند مدت داشته باشند برای پامسکی‌ها کافی خواهد بود، از این رو سگ پامسکی، برای زندگی کردن در آپارتمان مناسب خواهد بود.

  • تعامل پامسکی با افراد خانواده

اغلب پامسکی‌ها با تمام اعضای خانواده تعامل قابل توجهی دارند ولی با این وجود تمایل زیادی به برقراری ارتباطی عمیق‌تر با یکی از اعضای خانواده را دارند. از این رو اجتماعی شدن پومسکی در سنین کم‌تر و دادن آموزشات لازم به آنها، اهمیت زیادی دارد و تاثیر زیادی در شخصیت آنها در هنگام بزرگسالی خواهد داشت.

سگ پامسکی | تغذیه

نژاد پامسکی‌ها انرژی زیادی دارند و در جهت رفع نیازهایشان، احتیاج به نوعی رژیم غذایی دارند که برای تهیه آن می‌توانید از دامپزشک وی آی پت کمک بگیرید.

نمیتوان خیلی قاطع مشخص کرد که پومسکی به چه نوع غذاهایی احتیاج دارد، به این دلیل که پامسکی نژاد استانداردی نیست.

قیمت سگ پامرانین هاسکی + خرید سگ پامسکی

برای خرید سگ نژاد پامسکی توجه داشته باشید که خرید توله سگ پامسکی زیر سن دو ماه اصلا توصیه نمی‌شود.

پرورش دهندگان خانگی نیز با فروش توله سگ‌های ارزان پامسکی این به خریداران آنها، بدون دادن تضمینی از سلامت یا اصالت نژاد پامسکی، از مجذوب بودن آنها نسبت به پامسکی، بهره کامل را می برند. از این جهت مراقب افرادی که توله سگ‌های ارزان قیمت یا رایگان پامسکی را به شما ارائه می دهند باشید و سگ پامسکی را از یک پرورش دهنده مسئول و مطمئن تهیه نمایید.

طول عمر سگ پامسکی

باتوجه به نحوه مراقبت شما از پامسکی خود و داشتن تغذیه اصولی، اغلب پامسکی‌ها طول عمری بین 12 تا 15 سال دارند.

مراقبت و نگهداری از پامسکی

سگ پامسکی
پامسکی ها در حد نرمالی نیازمند به داشتن تحرک و فعالیت هستند و داشتن یک بار پیاده روی در طول روز برای آنها تقریبا کافی است. برای جلوگیری از ناآرام و بی قرارشدن پامسکی خود که ممکن است باعث بروز رفتارهای بی ادبانه شود، سعی کنید نیاز روزانه فعالیت او را تامین کنید.

  • پامسکی ها به دلیل داشتن پوشش ضخیم، برای زندگی در محیط هایی که آب و هوای سرد و خنکی دارند کاملا مناسب هستند. پامسکی قادر است کل سال را خارج از محیط خانه زندگی کند زیرا آنها دارای موهای ضخیمی هستند.
  • پامسکی ها استعداد و هوش زیادی دارند. در صورتی که هیچ چالش جالبی برایشان موجود نباشد ممکن است خسته و کسل شوند، پامسکی ها خیلی خوب با وسایل بازی که باعث تحریک روانی آنها می شود، بازی می کنند.
  • داشتن خصلت لجبازی در پامسکی ها از یکی از والدینشان یعنی سیبرین هاسکی برایشان به ارث رسیده است، از این رو ممکن است مقداری کار یادگیری تعلیمات آنها را با مشکل رو به رو کند، ولی شما باید برای آموزش دادن به پامسکی کاملا صبور باشید و از روش‌های تشویقی و همچنین تعریف و تمجید کردن آنها استفاده کنید.

بیماری‌های رایج پامسکی

امکان مبتلا شدن پامسکی ها به انواع عارضه‌ها وبیماری هایی که در والدین آنها یعنی نژاد هاسکی و نژاد پارامین مشترک است، وجود دارد.

ممکن است پامسکی شما به صورت ژنتیکی درگیر عارضه هایی همانند: آلرژی، دیسپلازی مفصل ران، در رفتگی زانو، نای فرورفته، مشکلات قلبی، بیماری های چشمی، صرع و مشکلات پوستی بشوند.

همچنین نژاد پامسکی ممکن است مبتلا به بیماری‌هایی که مربوط به دهان و دندان هستند، بشود؛ به همین جهت بسیار حائز اهمیت است که دندان های پامسکی خود را دائما تمیز نگهداری دارید.

پرسش و پاسخ درباره پامسکی:

آیا ریزش موی پامسکی زیاد است؟

بله؛ مو ریزی پامسکی زیاد می باشد، بنابراین لازم است که دائما از یک غلتک پرزگیر و یا جارو برقی برای جمع آوری آنها استفاده کنید.

آیا سگ پامسکی سروصدای زیادی دارد؟

پامسکی تمایل به پارس کردن را از پامرانین و زوزه کشیدن و صدای ناله در آوردن را از هاسکی به ارث برده است. اینگونه رفتارها آنها را تبدیل به سگی پر سر و صدا کرده است و ممکن است این کارشان موجب عصبانی شدن همسایه ها شود.

Instagram
WhatsApp
4.5/5 - (6 امتیاز)
guest
1
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
نوید

سلام من یه پامسکی ماده دارم اگه تمایل به جفت گیری دارین تماس بگیرید