خرید وسایل مورد نیاز سگ
مقالات
5 دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

وسایل مورد نیاز سگ چیست؟

اگر برای به تازگی و برای اولین بار قصد خرید و نگهداری از سگ را دارید، باید بدانید یکی از اصلی ترین کار‌ها پاسخ به این سوال است که چه وسایلی مورد نیاز سگ است؟

شما برای نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند تهیه وسایلی هستید که راحتی را برای شما و و امنیت و حس خوب را برای حیوانات فراهم کند در ادامه  لیست و راهنمای کامل خرید وسایل سگ رو به شما معرفی می کنیم.

این لیست شامل تمامی لوازم مورد نیاز توله سگ و سگ بالغ هست که شما در هنگام خرید این وسایل برای سگ ها باید نکات زیادی از جمله: جثه، تراکم مو، میزان نیاز به فعالیت و… سگتان را در نظر بگیرید.

قلاده مناسب برای سگ

یکی دیگر از ابزار مهم برای سگ ها که در دسته­‌ی پوشاک قرار می‌گیرد، قلاده است. از قلاده با هدف، کنترل سگ‌ها بیرون از منزل و جلوگیری از پارس کردن، هنگام هدایتش در زمان‌های آموزش، گاز گرفتن استفاده می‌شود و هم چنین می‌تواند برای اهداف مختلفی چون تعیین هویت و آراستگی نیز به کار گرفته شود.

برخی از انواع قلاده سگ:

 • قلاده روزانه یا قلاده گردنی سگک‌دار
 • قلاده تخت
 • قلاده تزئینی
 • قلاده ضد کک و کنه برای سگ
 • قلاده ضد فرار
 • قلاده ضد پارس

نکات مهم برای استفاده از قلاده :

 1. آموزش سگ در سنین ابتدایی  برای استفاده از قلاده بسیار ضروری است.
 2. همواره از قلاده ای استفاده کنید که براساس نژاد، جثه و سن توله سگتان انتخاب شده باشد.
 3. توله سگ ها خیلی سریع رشد می کنند و این قلاده ها باید از نظر تنگی و سفتی هر روزه چک شوند.
 4. شما در طول عمر حیوان مجبور هستید چنیدن بار قلاده سگ را عوض کنید چون رشد می کنند.
 5. دقت داشته باشید قلاده حداکثر سه انگشت فضای خالی داشته باشد،این قلاده ها نباید خیلی شل باشند که روی سر توله سگتان سر بخورند و همچنین آنقدری هم سفت نباشند که نتوان دو انگشت در زیر آن فرو کرد.
 6. توصیه می کنم حتما یک قلاده چرمی برای سگ خود تهیه کنید
 7. در خرید قلاده باید به نکاتی از جمله: جنس قلاده، اندازه قلاده، طول بلندی بند قلاده توجه کنید.
 8. سه نوع قلاده برای سگ ها موجود است؛ قلاده گردنی، کتفی و کمری. بهتر است از قلاده های کتفی استفاده کنید؛ مخصوصا استفاده از قلاده های کتفی و کمری در سگ هایی که خیلی بند قلاده را می کشند و امکان آسیب به گردن وجود دارد پیشنهاد می شود.
 9. توله سگ ها بسیار حساس هستند و نباید از قلاده های گردنی برای آنها استفاده کنید؛ زیرا در صورتی که به گردنشان فشار بیاورید ممکن است روی تنفس آنها تاثیر منفی بگذارد و تا پایان عمر دچار مشکلات تنفسی بشوند.

 

بند قلاده مورد نیاز برای سگ

بند قلاده ای باید انتخاب کنید که برای اندازه، نژاد و وزن سگ شما مناسب باشد- نه خیلی بلند، نه خیلی کوتاه و نه خیلی سنگین. یک بند قلاده خوب هم قوی است و هم راحت.

نکات خرید بند قلاده:

 • بند قلاده های زنجیری می تواند برای صاحب سگ خیلی سنگین و دردناک باشد، اما در برخی موارد که توله سگ بند قلاده را گاز می گیرد و پاره می‌کند می‌تواند استفاده شود.
 • بند قلاده های نایلونی بسیار قوی هستند ولی می توانند در صورت کشیدن بیش از حد سگ به دست شما آسیب وارد کنند.
 • بندهای قلاده دستگیره دار، جمع شونده و ترمز دار بهترین گزینه هستند.
 • هر بند قلاده ای که تهیه می کنید، مطمئن شوید که به حلقه فلزی نگهدارنده قلاده متصل شود- نه به خود قلاده و نه به حلقه ای که تگ شناسایی توله سگ به آن متصل است.
 • برخی از این قلاده ها باعث فشار بیشتر به سگ ها می شوند و سگ ها نیز از این ابزار خوششان نمی آید. بنابراین، سعی کنید که از قلاده ای استفاده کنید که سگتان با آن راحت است.

باید به سگتان زمان بیشتری بدهید تا به این ابزار عادت کند. اگر از همان اول توله سگتان را درست آموزش دهید، توله سگتان دیگر بند قلاده را نخواهد کشید.
|

تشک و جای خواب مناسب سگ

سگ ها قطعاً به یک جای خواب راحت، امن و تمیز نیاز دارند، تا بتوانند در آن محل مختص به خود استراحت کنند.

شما برای انتخاب جاب خواب مناسب برای سگ تان بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 • شاید لازم باشد سگتان را برای خوابیدن در جای خواب خودش و محل تعیین شده تعلیم بدهید.
 • پیدا کردن یک تشک مناسب سگ‌ها معمولاً بسیار راحت است. برای اینکار باید ابتدا اندازه سگتان را در نظر بگیرید و سپس راحتی و گرم و نرم بودن آن را بررسی کنید.
 • مطمئن شوید که جای خواب به اندازه کافی بزرگ باشد تا سگتان به راحتی در آن دراز بکشد و با رشد توله سگ، زود برای او کوچک نشود.
 • برای سگ های بزرگ از جای خواب یا تشک نرم استفاده کنید تا از فشار وزن به سگ های بزرگ جلوگیری کند.
 • جای خواب می تواند یک تکه پوست گوسفند مصنوعی و یا یک تشک باشد که در عین بهداشتی بودن، در ماشین لباسشویی به راحتی شسته شود، ضد آلرژی باشد و در مقابل جویدن حیوان مقاوم باشد.
 • از تشک رختخواب، دو عدد خریداری نمایید تا در هنگام شستشو و خشک کردن اولی از دیگری استفاده نمایید.
 • اگر بیش از یک سگ در خانه دارید برای هر کدام تشک جداگانه در نظر بگیرید و همیشه یکی هم اضافه داشته باشید یا می‌توانید یک تشک بزرگتر برای سگ‌ها در نظر بگیرید که به صورت مشترک استفاده کنند.

 

ظرف های مناسب غذا و آب برای سگ‌ها

واضح است که آب و غذا برای زنده و سلامت ماندن سگ شما ضروری است، انتخاب ظرف‌ نیز به همان اندازه اهمیت دارد؛ پس باید در میان مدل‌های مختلف موجود در بازار بهترین انتخاب را انجام دهید.

مواد اولیه و جنس این ظروف نیز بسیار متنوع هستند و با هر سلیقه ای سازگارند. این ظروف در جنس­های مختلفی چون : استیل، پلاستیکی وسرامیکی ؛ بصورت معمولی، سینی دار و هوشمند تولید می شوند .

 • ظروف پلاستیکی جزو پرطرفدارترین ظرف غذا هستند، با قابلیت‌هایی چون سبک، نشکن بودن، قابل شستشو در ماشین ظرفشویی و قیمت مناسب، اما آنها هم معایبی دارند چون قابل جویدن توسط حیوان هستند، در صورت لب‌پرشدن و ترک خوردن، عامل تجمع انواع باکتری می‌باشند و باعث ایجاد آلرژی در برخی از سگ‌ها می‌شوند.
 • ظروف سرامیکی هم با داشتن زیبایی و قابلیت بهداشتی بودن و مقاومت بالا از معایبی نیز برخوردارند هم چون: قیمت بالا، وزن زیاد، شکننده بودن و در صورت لب‌پرشدن عامل بریدن صورت و دهان سگ.

دقت کنید بهترین ظرف که بتوانید راحت در ماشین ظرفشویی قرار دهید و شستشو راحت تری داشته باشد ظروف فلزی و سرامیکی هستند.

نکات مهم در مورد ظرف آب و غذا سگ:

 • برای آب و غذای سگ از ظرف های مجزا استفاده کنید.
 • اگر سگتان قدش بلند است ظرف ها باید در ارتفاع  بالاتری از سطح زمین قرار بگیرند.
 • در درجه ی اول ، این ظروف همیشه باید پاکیزه باشند. این نکته در حفط سلامتی سگ شما بسیار مهم و ضروری ست .
 • این ظروف معمولاً در اندازه ها، طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند که می‌توانید با در نظر گرفتن محیط منزل خود، نوع نژاد، جثه‌ی سگ و…ظرف مورد نظر حیوان خود را انتخاب کنید .
 • در زمان خرید، اندازه ظرف غذا و آب مهم است، سگ‌های کوچکتر ظرف کوچکتر نیاز دارند.
 • باید توجه کنید ابعاد و جنس ظرف آب و غذا و مکان قرارگیری آن در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی گاهی دیده می‌شود که علت نخوردن غذا و بداشتهایی سگ شما بدلیل جنس یا ابعاد نامناسب ظرف غذایش است!

 

تن پوش و لباس مورد نیاز سگ

وسایل مورد نیاز سگ یکی دیگر از وسایل سگ هیجان انگیز و متنوع، پوشاک آن ها ست. برخی معتقدند لباس و پوشاک برای حیوانات جنبه ی تزیینی دارد اما این عقیده ی غلطی است. پوشاک برای سگ ها گاهی اوقات بسیار حیاتی و مهم است. بعضی از سگ ها با موهای کوتاه یا سگ هایی که تازه موهایشان را کوتاه کرده اند احساس سرما می کنند بنابراین می توانید برای او از یک بلوز یا تن پوش در هنگام پیاده روی استفاده کنید. همچنین لباس مخصوص سگ در مواقعی چون فصل های زمستان و تابستان جنبه ی محافظتی دارد .

این امر همچنین مانع از ریزش مو ها و آسیب دیدگی پوستشان می شود. از دیگر جنبه های مثبت لباس پوشیدن سگ ها، می توان به جلوگیری از تماس آلودگی های محیطی و گزش حشرات با پوست حیوان می شود. برخی از توله سگ هایی که موهای بلندتری دارند می توانند از لباس به عنوان محافظ استفاده کنند تا تمیز بمانند و در هوای زمستانی و بارانی خیس نشوند.

بهتر است لباسی انتخاب کنید که با جثه سگتان تناسب داشته و سگتان نیز با لباس کاملا احساس راحتی داشته باشد و آن را دوست بدارد. همچنین، هیچگاه داخل خانه لباس تن توله سگتان نکنید.

برچسب‌های شناسایی و میکروچیپ‌ها

هر روزه شاهد این هستیم که حیوانات به بیرون از خانه می روند و قادر نیستند برگردند، این جاست که برچسب هویت نقش مهمی در نگهداری سگ دارد. برچسب هویت باید شامل نام، نشانی خانه و محل زندگی سگ و شماره تلفن صاحب سگ باشد. البته گاهی هم سگ‌ها فرار می‌کنند و قلاده و برچسب هویت خود را گم می‌کنند، به همین دلیل است که امروزه از میکروچیپ‌ها برای سگ‌ها استفاده می‌شود، با استفاده از این تکنولوژی جدید شما می‌توانید در چنین مواقعی سگتان را ردیابی کرده و او را پیدا کنید. این را هم بدانید که در کشور انگلیس، در صورت عدم داشتن تگ شناسایی سگ، صاحب او تا ۵۰۰۰ پوند جریمه خواهد شد.

اگر قصد کاشت میکروچیپ را برای سگ تان دارید می توانید برای اطلاع به مقاله قیمت میکروچیپ سگ و گربه مراجعه کنید

باکس حمل و نقل

قفس یا باکس حمل سگ از مهمترین وسایل مورد نیاز برای نگهداری از سگ محسوب می‌شود؛ زیرا

 •  برای وقتی که میخواهید همراه سگتان به مسافرت یا کلینیک دامپزشکی بروید باید از یک باکس حمل و نقل استفاده کنید.
 •  می‌توانید به سگتان آموزش دهید در زمانی که خانه نیستید، در خانه مخصوص خود بماند، تا از بروز اضطراب ناشی از جدایی از شما جلوگیری کرده و یک پناهگاه و منطقه امن برای او ایجاد کنید. همچنین در زمان سفر به ویژه سفرهای هوایی وجود ساک یا باکس مخصوص سگ ضروری است.
 • زمانی که شما مشغله دارید و نمی توانید از سگ خود مراقبت کنید برای مدت کوتاهی می توانید آن ها را درون کیف یا باکس شان بگذارید .
 •  در امر آمورش در بسیاری از زمان ها این جعبه ها به کارتان می آید.
 •  همچنین در زمان رانندگی از بالا و پایین پریدن سگ درماشین که میتواند خیلی برایش خطرناک باشد، جلوگیری میکنند.

پس توصیه می‌شود برای تهیه این وسیله کاربردی که از سری لوازم سگ خانگی به شمار می‌آید و در سه جنس فلزی، پلاستیکی و چوبی قابل دسترس است، از انواع فروشگاه‌های معتبر حیوانات خانگی بهره گیرید.

موقع خرید باکس دقت کنید که باید به اندازه ای باشد که سگتان در آن احساس راحتی کند و بتواند به راحتی بشیند. به علاوه این که، این خانه نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، هم بزرگ بودن و هم کوچک بودن بیش از حد این وسیله می‌تواند مشکل‌ساز باشد؛ بزرگ بودن باکس حمل سگ باعث سرعت بخشیدن به آلوده شدن آن می‌شود و کوچک بودن قفس نیز می‌تواند نقش زندان را برای حیوان ایفا کند و ترس را در وجودش پرورش ‌دهد؛ پس در عین داشتن فضای کافی برای نشستن، خوابیدن، ایستاندن و حرکت کردن راحت حیوان نسبت به جثه او، باید دارای اندازه و ابعاد استانداردی باشد.  سگ‌های تربیت شده در خانه‌شان احساس امنیت بیشتر می‌کنند.

گفتنی است استحکام و امنیت باکس حمل سگ حائز اهمیت است.

اسباب بازی مورد نیاز سگ

سگ ها حیوانات پر جنب و جوشی هستند و عاشق بازی اند، به بازی با اسباب بازی علاقه نشان می‌دهند و این عمل را نوعی تفریح می‌دانند؛ پس به جرات می‌توان گفت که اسباب بازی از وسایل مورد نیاز برای نگهداری از سگ به شمار می‌آید.

خوشبختانه امروزه اسباب بازی ها و وسایل بسیاری برای تفریح حیوانات در انواع و اقسام مختلفی تولید شده و در بازار و پت شاپ ها موجود هستند که با توجه به سلیقه و سایز توله سگ خود می توانید آن ها را برایش تهیه کنید. از اشکال این اسباب بازی ها می توان به مواردی چون توپ های پلاستیکی، صفحه های پرتاب، عروسک های دست ساز، اسباب بازی های دندانی، بازی های تمرکزی ، طناب ها و … اشاره کرد .

اما شما به عنوان صاحب سگ علاوه بر انجام انواع بازی با سگ خود باید نکاتی را در انتخاب اسباب بازی مناسب برای او رعایت کنید که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • اسباب بازی های جویدنی نوعی محرک روانی محسوب شده و دندان سگتان را نیز تمیز نگه می دارند و بدین صورت فک سگ نیز به حرکت و تمرین وا داشته می شود.
 • در انتخاب اسباب بازی برای توله سگ ها بسیار دقت کنید. اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که امکان پریدن در گلو و خفگی نداشته باشند. همچنین برخی اسباب بازی ها زود له می شوند و از هم می پاشند.
 • به خاطر داشته باشید که اندازه توله سگ و اندازه اسباب بازی جویدنی که خریداری می کنید خیلی مهم است. اگر اسباب بازی جویدنی خیلی کوچک است بعد از یک مدت جویدن، دیگر ریسک نکرده و این اسباب بازی را دور بیندازید.
 • همچنین می توانید از اسباب بازی هایی استفاده کنید بتوانید با سگ تان بازی کنید. این اسباب بازی ها شامل توپ، طناب، توپ روی طناب و فریزبی هستند که بتوانید از بازی کردن با توله سگتان لذت ببرید.
 • به سگتان اجازه ندهید که با تکه های چوب یا توپ گلف یا اسکواش بازی کند. این وسایل به راحتی در گلوی حیوان گیر کرده و منجر به آسیب و یا مرگ حیوان خواهد شد.
 • اسباب بازی نباید حاوی قطعات خیلی ریز باشد چون ممکن است که سگ ناخواسته آن را قورت داده و به دردسر بیفتد.
 • اسباب بازی دندانی یکی از بهترین گزینه ها برای جلوگیری از خارش لثه ها می باشد.
 • اسباب بازی انتخابی که از لوازم سگ خانگی است، باید با اندازه جثه و نوع نژاد حیوان متناسب باشد.
 • رنگ اسباب بازی نباید باعث ایجاد مسمومیت در حیوان شود.
 • به علت اینکه اسباب بازی‌ها به فعال بودن و تخلیه انرژی سگ کمک می‌کنند، اسباب بازی‌های ورزشی می‌توانند انتخاب درستی باشند.
 • انتخاب و تهیه اسباب بازی‌های جویدنی از پت شاپ اینترنتی یا به صورت حضوری، به بهبود سلامت دندان‌های سگ کمک بزرگی خواهد کرد.

وسایل بهداشتی مورد نیاز سگ ها

بهداشت سگ یکی دیگر از موارد مهمی ست که باید به خوبی رعایت کنیم. وسایل مهم برای نظافت سگ عبارتند از: برس مخصوص،شامپو مخصوص، حوله، مسواک و خمیردندان، ناخنگیر 

شامپو مخصوص سگشامپو برای سگ

با توجه به میزان بلندی و تراکم موهای سگ، شما حدوداً هر سه هفته تا یک ماه یکبار باید پت تان را حمام کنید. شامپو های مخصوصی برای شستشو و حمام کردن سگ ها وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانیم سگ­های خود را حمام کنیم . این شامپو ها مخصوص سگ هاست و باعث سوزش چشم نمی شود .

دقت کنید در زمان خرید شامپوی مخصوص موی سگ خودتان را خریداری کنید. با توجه به اینکه سگ‌ها از انواع پوشش مو برخوردار هستند، شامپوهای متنوعی برای انواع موهای سگ تولید می‌شود و همچنین شامپوهای انسانی PH بالایی دارند و به پوست سگ ها آسیب می رسانند.

حوله

سگ شما بعد از حمام حتما باید گرم گرفته شود؛ پس لازم است یک حوله با توجه به حساسیت پوست و قد و هیکل برایش تهیه کنید. خشک کردن توله سگ با حوله مهم است. بدین صورت عادت می کند وقتی خیس است یا خیس از یک پیاده روی به خانه بر می گردد، ابتدا او را با حوله خشک کنند.

مسواک و خمیر دندان سگ

مراقبت از دندان‌های سگ یکی از مهترین وظایف شما به عنوان صاحب سگ است. رعایت بهداشت دندان و دهان در سگ مانع بسیاری از مشکلات سلامتی و پوسیدگی دندان‌های سگ خواهد شد. باید بدانید جرم دندان سگ می تواند به عفونت تبدیل شود و به سیستم های قلبی، کبدی و کلیوی بدن آسیب برساند و سگ تان را بیمار کند. البته غذای سگ‌ها طوری طراحی شده است که دندان‌های سگ را تمیز می‌کند، اما این مقدار برای دندان‌ها کافی نیست.

شما می توانید مسواک سگ را در اندازه های معمولی و انگشتی تهیه کنید؛ و از خمیر دندان مخصوص سگ ها استفاده کنید که طعم های دوست داشتنی برای سگ ها دارد و مانند خمیر دندان انسان ها کف نمی کند. باید این نکته را یادآور شد که بهتر است عادت مسواک­زدن سگ را در زمان تولگی ایجاد کنید.

و می توانید با شیوه صحیح مسواک زدن در مقاله مسواک زدن سگ بیشتر آشنا شوید.

شانه و برس ها

موهای سگ ها همیشه باید مرتب و شانه شده باشند، پس به طور منظم نیاز به شانه زدن، اصلاح و پیرایش موها دارند. این کار به تقویت و رشد موی سگ کمک کرده و آن را از هرگونه بیماری پوستی محافظت می کند.

به همین منظور می توانید از برس ها و شانه های مخصوص سگ ها که  نوع موی سگ آن را مشخص می­کند، استفاده کنید. این برس ها با جنس هایی چون فلز یا پلاستیک تولید می شود. برس‌های اسلیکر دارای سیم‌های کوتاه و ظریف هستند و به جدا کردن موهای کرک شده یا گره خورده سگ‌ها کمک می کنند. از طرف دیگر با استفاده از شانه‌های شن کش (Rake) می‌توانید موهای لایه‌های زیرین و مرده در نزدیکی پوست بدن سگ را جدا کنید. برس‌های سیمی و برس‌های سر میخی هم که بیشتر شبیه به برس‌های موی انسان هستند برای سگ‌های مو کوتاه و دارای ریزش مو شدید استفاده می‌شوند.

نکات برس کشیدن سگ :

 • سگ ها با موهای کوتاه باید همیشه موهایشان برس کشیده شود. به خصوص، در زمان رشد موهای جدید و ریزش موهای قبلی و همچنین بعد برگشتن به خانه، این امکان وجود دارد که همه چیز به موها بچسبد!
 • از یک شانه با دندانه پلاستیکی یا یک برس مخصوص موی کوتاه استفاده کنید تا پوست سگ ماساژ داده شده، موهای با ریشه ضعیف بریزند و تکه های چسبیده به موهای او جدا شوند.
 • نژاد سگ هایی با موهای متوسط تا بلند یا موهای ضخیم، به برس های ضد گره نیاز دارند تا موهایشان هر روزه به راحتی شانه شود و گره ها باز شود.
 • همیشه موهای سگتان را به آرامی و ملایمت شانه کنید.
 • در جلسات خیلی کوتاه، به آرامی مفهوم آرایش و پیرایش را به سگتان آموزش دهید. اگر توله سگتان سعی می کند که برس را گاز بزند، از یک تلخ کننده یا مانع برای اینکار استفاده کنید تا یاد بگیرد آرام بنشیند و به شانه دست نزند.

ناخن گیر

ناخن برخی سگ ها را باید به طور منظم کوتاه کرد و گرفتن ناخن‌های سگ‌ یکی از اصول اولیه و مهم نگهداری اوست، ناخن گیر از ملزومات بهداشتی و به طور کلی، لوازم سگ خانگی به شمار می‎آید که به صورت دوره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر قصد کوتاه کردن ناخن سگ در خانه را دارید؛ حتماً باید از ناخن گیر مخصوص سگ استفاده کنید. استفاده از ناخن گیر انسان یا قیچی بسیار خطرناک بوده و احتمال بریدن بخش صورتی ناخن(حاوی رگ های خونی) را افزایش می دهد.

دو دسته کلی ناخن گیر یعنی ناخن گیر انبری و ناخن گیر قیچی وجود دارد. انتخاب ابزار اصلاح ناخن راحت‌ است. ناخن‌گیر و ابزار سوهان که به جای کوتاه کردن ناخن‌ها، آن‌ها را شکل می‌دهند معمولاً برای سگ‌ها استفاده می‌شود. همه سگ‌ها به آرایش ناخن نیاز دارند، اما اندازه این ابزار را باید بر اساس اندازه سگ خود انتخاب کنید.

نکات فراموش‌نشدنی در مورد ناخن‌های سگ

 • کوتاه نشدن ناخن‌های سگ می‌تواند راه رفتن حیوان را دچار مشکل کند و در این زمان ممکن است با شکستنشان موجب دردناک شدن آنها شوند.
 • در صورتی که اصول اولیه کوتاه کردن ناخن‌های سگ را نمی‌دانید، هرگز این کار را انجام ندهید چون کوتاه کردن ناخن سگ ها روش خاصی دارد؛ در چنین مواردی، آموزش ببینید یا برای انجام این کار از کلینیک‌های دامپزشکی کمک بگیرید.

 

پد مخصوص ادرار سگ

یکی از واجب ترین نیازهای هر شخصی که صاحب حیوان خانگی ست و از همه مهم تر در آپارتمان زندگی میکند، این است که حیوان او برای دستشویی رفتن آموزش دیده باشد و هنگام نیاز تنها در یک محل معین شده، ادرار کند .

سگ ها فارغ از نژاد و جثه و اخلاقشان ، برای یادگیری دستشویی رفتن به راهنمایی نیاز دارند. به جرات می توان گفت یکی از کاربردی ترین وسایل سگ ، توالت سگ و پد ادرار است .

 • این پد های مخصوص که دارای توانایی جذب بسیار زیاد هستند به کمک لایه های زیرین پلاستیکی ( توالت سگ) ، از پخش شدن و آلوده شدن محیط جلوگیری کرده و آلودگی محیط را به حداقل می رسانند .
 • هنگام خرید این محصول دقت کنید که نوع ضد حساسیت آن را انتخاب کنید؛ زیرا پوست توله سگ ها بسیار حساس است.
 • لایه پلاستیکی آنها مانع از نفوذ آلودگی به محیط و حفظ بهداشت آن می‌شود.
 • قابلیت جذب بالای آنها از مرطوب شدن پاهای سگ‌ جلوگیری می‌کند.

از این پد ها برای آموزش ادرار به سگ نیز استفاده می‌شود. رطوبت در این پد ها تا چند ساعت بدون هیچ گونه نشتی دوام می آورد. همچنین بوی بد را جذب می کند و شما می توانید اطمینان حاصل کنید که خانه شما در هنگام آموزش به سگ، بوی بدی نخواهد گرفت.

سوالات مهم وسایل مورد نیاز سگ:

مهم ترین لوازم جانبی سگ شامل چه لوازمی می باشد؟

شما می توانید برای سگ خود مهم ترین لوازم که عبارت است از: کلیه لوازم بهداشتی، ناخن گیر، جای خواب، شانه، گره باز کن برای موی سگ، توالت سگ، ظرف آب و غذا، اسپری تعلیم ادرار، قلاده و بند قلاده، کنسرو و غذای خشک، تشویقی و اسباب بازی تهییه کنید.

برای توله سگ ها چه لوازمی باید تهیه شود؟

توله ها در سنی هستند که صاحبانشان باید به آن ها آموزش های لازم را بدهند پس باید برای آن ها پد دستشویی و هم چنین تمیز کننده های آنزیمی تهیه کنید. هم چنین تهیه غذای خشک مخصوص برای توله، تهیه تشویقی های خوشمزه، تهیه مسواک و خمیر دندان، ظرف آب و غذا .

مهم ترین لوازم جانبی سگ شیتزو شامل چیست؟

علاوه بر سایر وسایل مورد نیاز سگ های دیگر؛ سگ شیتزو دندان های حساسی دارد و باید خمیر دندان و مسواک مخصوص تهیه کنید. شتیزو نیاز های مراقبتی و آرایشی بهداشتی زیادی دارند و باید کلیه لوازم بهداشتی مورد نیاز را برای سگ تهیه کنید.

برای سگ گلدن رتریور چه نوع ظرف غذایی باید بخرم؟

به نظر میرسد ظرف فلزی مناسب این نژاد باشد.

Instagram
WhatsApp
4.4/5 - (5 امتیاز)
guest
5 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
♡-♡

عالی

الهه فلاحی

ممنون🙏🏼

آوین

اسپری تعلیم ادرار نخرید الکیه قلاده جم شونده هم نخرید قلاده جم شونده هم به شما و هم به سگتون آسیب می رسونه

ملکشاهی

ممنون

گیمر

آها بعد سگ فوتوسنتز کنه سیر بشه؟