طول عمر سگ پامرانین
بلاگ
5 دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

طول عمر سگ پامرانین + عوامل موثر بر آن

طول عمر سگ پامرانین عروسکی

اغلب سگ‌ها به سادگی انسان‏‌ها عمر نخواهند کرد. با کمال تاسف این موضوع این معنا دارد که ما به عنوان صاحبان آنها، مجبور هستیم غم ناشی از دیدن مرگ حیوان خانگی مورد علاقه‏مان را تحمل کنیم. در عین حال امکان دارد که این جمله را که می‌گوید: 1 سال زندگی کردن سگ‏ها مساوی با 7 سال زندگی انسان‌ها است. گرچه این فرمول معتبر نبوده و در بهترین حالت، مقدار دقیقی را ارائه نمی‏دهد.
به آسانی می‌توان متوجه شد که این نظریه نسبت بندی هفت ساله همیشه معتبر عمل نمی‌کند. زیرا چندین عامل وجود دارد که تاثیرات آنها، می‏ تواند طول عمر سگ پامرانین را تعیین کند. به این نکته مهم دقت داشته باشید که بلوغ سگ‌ها بسیار سریع‏تر از انسان‌ها است واین عاملی مهم برای کم بودن عمر آنها است.

طول عمر سگ پامرانین ( پامرانین خرسی و پامرانین روباهی) چقدر است؟

طول عمر سگ پامرانین به عوامل محیطی و وراثتی گوناگونی مانند: وضعیت سلامتی سگ پامرانین، نحوه مراقبت شما از سگ پامرانین به طور مثال واکسن سگ خود را به موقع و منظم بزنید و نحوه تغذیه پامر خوب باشد، بستگی دارد؛ اما در کل طول عمر سگ پامرانین مابین 12 الی 16 سال می‌باشد، طول عمر سگ پامرانین نسبت به سایر نژادهای سگ، اندازه متوسطی است.

عوامل موثر بر افزایش طول عمر سگ ‏پامرانین خرسی و روباهی

شما به عنوان صاحب سگ پامرانین یا pomeranian، مسئول زندگی او هستید. هدف اصلی شما اطمینان از داشتن زندگی شاد سگ‏تان و داشتن سلامت و عمر طولانی اوست. همان طور که می‏‌دانید، عمر مفید و امید به زندگی سگ پامرین شما به جثه و خاص بودن نژادش بستگی دارد. با این حال عواملی وجود دارد که با رعایت و کنترل آنها شما قادر خواهید بود که طول عمر سگ پامرین خود را افزایش دهید.

  • بیش از حد غذا دادن به پامر خود را حذف کنید

اگر معتقد هستید که هربار با دادن مقداری غذای بیشتر و یا تشویقی‌های پی در پی آسیبی به پامر خود نمی‌رسانید، در افکارتان تجدید نظر کنید. چاقی پامرین منجر می‌شود که پامر شما مستعد بیماری‌های قلبی، دیابت و سایر شرایط بد که تهدید کننده زندگی اوست، شود. براساس مطالعات و تحقیقات، سگ‌هایی که یک چهارم کمتر به آن‏ها غذا داده شده بود، به طور میانگین به مقدار 2سال بیشتر از سگ‏‌هایی که به آن‏ها غذای زیادی داده می‏شد، عمر کرده اند.

  • سگ پامرین خود را عقیم کنید

عقیم کردن پامرانین در پیشگیری از برخی بیماری‏های خطرناک برای زندگی، بسیار کمک می‏ کند. با انجام این کار شما می‏‌توانید طول عمر سگ پامرانین خود را 1 الی 3 سال افزایش دهید. این جراحی ساده پزشکی قادر است از بروز بیماری‏هایی همانند: سرطان بیضه، سرطان رحم، سرطان سینه و مشکلات پروستات و بترداری ناخواسته سگ، پیشگیری کند.

  • دندان‏‌های سگ پامرانین خود را سالم نگه دارید

عدم سلامت دندان‌ها می‏تواند منجر به آزاد سازی باکتری‏‌های مضر، در جریان خون سگ پامرانین شود. با کمک استفاده از خمیر دندان مخصوص سگ و برس متناسب او، روتین سلامت مناسب مراقبت از دندان پامر را حفظ کنید.

  • به اندازه مناسبی به پامرین، ورزش منظم دهید

با یک دامپزشک کاربلد مشورت کنید تا آگاه شوید سگ پامرانین شما به چه میزان ورزش روزانه نیاز دارد. یک روتین مناسب ورزشی و انجام دادن آن به طور روزانه، قلب پامر را سلامت نگه می‌دارد و ایمنی بدن اوا تا حد زیادی تقویت می‏کند.

  • برای چک‌آپ و معاینات منظم، پامرانین را نزد دامپزشک ببرید

تشخیص زود هنگام انواع مختلف بیماری‌ها منجر می‌شود تفاوت زیادی در طول عمر و مدت زمان زندگی پامرین شما با پامری که نزد دامپزشک نمی‌رود، وجود داشته باشد. سگ پامرانین خود را برای انجام معاینات لازم، حداقل 6 ماه یک بار نزد دامپزشک او ببرید.

معرفی کامل سگ پامرانین

در مقاله اختصاصی سایت کلینیک دامپزشکی وی آی پت، به طور جامع درباره ویژگی‌هایی همچون: خلق و خو، شرایط نگهداری از سگ پامرانین، ویژگی‌های ظاهری، تربیت سگ پامرانین و … صحبت کرده‌ایم که به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

پرسش و پاسخ درباره طول عمر سگ پامرانین:

آیا طول عمر سگ پامرانین خرسی و سگ پامرانین روباهی باهم متفاوت است؟

خیر؛ تفاوتی در طول عمر سگ پامرانین میان انواع گونه‌های آن نیست.

Instagram
WhatsApp
4.5/5 - (8 امتیاز)
guest
5 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
نسرین خزایی

عالی است که این کار را انجام دهم

پرنیا

سلام سگ های شما خیلی دل نشین هستن خیلی عاشق شون هستم

روبی هو شینو

میخوا سگ پامرین بخرم قیمتش چنده و من سگ هارو خیلی دوست دارم یک میلیون هم باشه اشکالی نداره فقط قیمتش رو میخوام بدونم همین 😘💖💖

اهورا

سلام. من پته 1 ساله دارم تنها مشکلی که دارم پارس کردن زیادشه. موقع دیدن مردم حالا چه پیاده چه سوار موتور یا با صدای ایفون یا تلفن زود پارس میکنه تا میخوام بغلش کنم هم حالت تهاجمی میگیره وبعد خودش از کارش خجالت میکشه و میاد هی لیس میزنه.. لطفا بگید چه کنم