سگ نژاد لابرادور رتریور
فهرست مطالب نمایش

در این مطلب از کلینیک دامپزشکی وی آی پت می خواهیم به طور کامل به بررسی سگ‎‌‌‌های نژاد لابرادور رتریور بپردازیم. این نژاد سگ، یکی از نژاد های محبوب حیوانات خانگی است که مورد توجه بسیار از افراد قرار گرفته شده است. این نژاد سگ ها غیر تهاجمی هستند و دارای قدرت بدنی بالا هستند که به عنوان بازیاب کننده استفاده می شدند. این نژاد سگ، جز محبوب ترین نژاد سگ در آمریکا است؛ ویژگی های متعدد و خوبی از جمله بازیگوشی، زیبایی، مهربان بودن، وفاداری و … دارند. همچنین یکی از موارد جالب این است که این سگ، به عنوان سگ دست پا چلفتی شناخته می شود.

تاریخچه سگ نژاد لابرادور رتریور

سگ لابرادور رتریور یکی از انواع سگ های سنتی است. این سگ مدت های زیادی به عنوان یک سگ بازیاب کننده اردک بوده است و به ماهیگیران کمک می کرده است. دهه 1800 اشراف انگلیسی از کانادا دیدار می کردند که با این سگ مواجه شدند و آن زمان شروع صعود مستمر این نژاد سگ بود تا این که به محبوبیت کامل رسید. اشراف انگلیسی با نمونه های عالی از این سگ به انگلیس بازگشتند و در نیمه دوم قرن نوزده افراد پرورش دهنده در انگلیسی سگ لابرادور رتریور را اصلاح و استاندارد کردند.
این نژاد از سگ در سراسر جهان دارای میلیون ها طرفدار است و آن طرفداران با ویژگی های جسمی و اخلاق این سگ آشنا هستند. یکی از ویژگی های این سگ داشتن پوشش کوتاه، متراکم و مقاوم در برابر آب است و از ویژگی هایی افراد در کانادا ترجیح می دهند همین است؛ اگر این سگ دارای موهای بلند بود، در زمستان های کانادا زمانی که از آب بیرون بیایند یخ می زنند.
این سگ در قدیم داخل قایق ماهیگیری قرار داده می شد تا ماهی هایی که از تور بیرون رانده می شدند را بازیابی کنند. سگ لابرادور رتریور، دارای غرایز طبیعی به عنوان بازیاب کننده است و این سگ دارای پوشش مناسب با آب‌های یخ زده آتلانتیک شمالی باشد.
Labrador Retriever دارای دم ضخیم و راسو مانند است. این دم به عنوان یک سکان قدرتمند عمل می کند. این سگ در هنگام شنا دم راسو مانند خود را عقب و جلو می کند و به چرخیدن و دور زدن سگ کمک می کند.

دیگر نام های نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

این سگ علاوه بر نام اصلی خود دارای نام های دیگری می باشد که بعضی از آن نام ها مربوط به نوع خاصی از سگ لابرادور رتریور هستند. در ادامه نام های دیگر این سگ را نام می بریم که عبارتند از:

• لابرادور
• لبرادور
• لبرادور رتریور
• رتریو

ویژگی‌های ظاهری لابرادور رتریور

می توان گفت سگ لابرادور رتریور دارای ظاهری خوب و زیبا است که در ادامه بیشتر با ویژگی های ظاهری این سگ آشنا می شویم. سگ لابرادور رتریور، دارای سری کشیده و بزرگ بوده و همچنین پوزه ای پهن دارد. این سگ دارای اندازه ای متوسط و همچنین دارای بدن متوازن و ورزیده است. این سگ دارای دمی شبیه به دم سمور است. سگ لابرادور رتریور، بدنی قوی دارد که به آن امکان می دهد به عنوان یک سگ بازیاب باشد. همچنین سگ Labrador Retriever فیزیک بدنی مناسبی برای شکار پرندگان آبزی دارد.

• پوشش لابرادور رتریور

این سگ دارای پوششی دو لایه است که این پوشش دو لایه این سگ را از سرما و زمان خیسی حفظ می کند. پوشش زیرین این سگ نرم و ضد آب است و پوشش رویی این سگ کوتاه، ضخیم و صاف است.

• رنگ بندی سگ لابرادور رتریور

سگ لابرادور رتریور دارای سه رنگ بندی هستند که عبارتند از:
1. شکلاتی
2. زرد
3. سیاه
البته ناگفته نماند که دارای رنگ های قرمز و سفید قطبی هستند که این دو رنگ در بازه رنگ زرد قرار می گیرند. کسانی هستند که این دو رنگ را گرانتر می فروشند. این گران فروشی به خاطر عدم اطلاع خریدار است که از آن خریدار سو استفاده می کنند و می خواهند سود بیشتری ببرند.

• قد و وزن لابرادور رتریور

سگ های لابرادور رتریور از نظر جنسیت دارای قد و وزن متفاوتی هستند که در ادامه به قد و وزن هر دو جنسیت می پردازیم.
سگ نر لابرادور رتریور دارای قد 57 تا 62 سانتی متر است و جنسیت ماده آن دارای قد 55 تا 60 سانتی متر است. وزن سگ نر لابرادور رتریور 29 تا 62 کیلوگرم است و جنسیت ماده آن دارای وزن 25 تا 32 کیلوگرم است.

بررسی اصیل بودن سگ لابرادور رتریور

تشخیص اصل بودن لابرادور یکی از امور بسیار مهم است که در ادامه می خواهیم به بررسی این مورد بپردازیم که چگون اصل بودن این سگ را تشخیص دهیم. برای این که بتوانید سگ اصیل لابرادور رتریور تشخیص دهید باید موارد زیر را به خوبی بررسی کنید:

• مشخصات ظاهری سگ
• پدر و مادر این سگ را باید بررسی کنید اگر پدرش نباشد فقط مادرش کافی است.
• خصوصیات ظاهری و خلق و خوی آنها را باید بررسی کنید.

شما می توانید برای تشخیص اصل بودن سگ، از پرورش دهندگان سگ کمک بخواهید و آنها می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. شما با بررسی خلق و خوی این سگ و همچنین مشخصات ظاهری آن که در همین مقاله بررسی شده است به راحتی می توانید اصل بودن این سگ را تشخیص دهید.

خصوصیات اخلاقی و رفتاری سگ لابرادور رتریور

از این سگ های لابرادور رتریور به عنوان سگ های خانگی استفاده می شود که بسیار سگ های خوبی هستند. ناگفته نماند که شما باید حواستون به فعالیت های این سگ و تمرین های بدنی لابرادور رتریور باشد. این سگ های برای کار و شکار هستند و بسیار زیاد به فعالیت در فضای های باز نیاز دارند و یکی از نیاز های اساسی این سگ شنا کردن است که باید برای آن فراهم شود. اگر خواسته باشیم ویژگی های شخصیتی این سگ را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• وفادار
• دوست داشتنی
• شاداب
• صمیمی
این سگ ها با اعضای خانواده رفتار بسیار خوبی دارند و لابرادور ها با بچه ها در همه ی سن ها رفتار بسیار خوبی دارند. اگر شما به دنبال سگی با ویژگی بالا هستید و همچنین سگی می خواهید که در بزرگسالی هم رفتاری مانند توله ها داشته باشد این سگ انتخاب بسیار مناسبی است.

لابرادور رتریور و صاحبان تازه کار

سگ لابرادور رتریور برای افراد تازه کار مناسب است و نسبت به سگ های دیگر نگهداری این سگ برای افراد تازه کار مناسب است. این سگ بسیار ساده می آموزد و همچنین دارای انعطاف پذیری بالا است و در مقابل اشتباهات صاحب خود عقب نشینی می کنند. این نژاد سگ ها بسیار حساس هستند و همچنین دارای تفکر مستقل می باشند به همین خاطر ممکن است نگهداری این سگ ها برای صاحبان تازه کار سخت باشد.

تحمل تنهایی سگ

سگ لابرادور رتریور از تنهایی می ترسد و این سگ بسیار اجتماعی و خونگرم است. اگر این نژاد سگ به مدت طولانی تنها باشند ممکن است که خرابکاری کنند و کارهایی همچون جویدن وسایل یا کندن زمین انجام بدهند. پس در مورد نگهداری این سگ باید در نظر داشته باشید که باید این سگ ها را در محیط خانه نگهداری کنید و این نژاد سگ ها بسیار صمیمی و خانواده دوست هستند.

سازگاری لابرادور رتریور با زندگی آپارتمانی

این سگ ها خیلی مناسب محیط های آپارتمانی نیستند، زیرا سگ های نژاد لابرادور رتریور بسیار پر فعالیت و پر انرژی هستند و برای این سگ ها حداقل نیاز به یک حیاط کوچک است. این سگ ها بسیار زیاد علاقه به دویدن و بازی کردن دارند؛ پس اگر در محیط کوچک و بسته مانند آپارتمان قرار گیرند ممکن است عصبی شوند.

سازگاری با غریبه ها و دیگر حیوانات

این سگ ها با انسان ها و کودکان رفتاری دوستانه و خوبی دارند و همچنین به خاطر خونگرم و اجتماعی بودن این سگ ها با غریبه ها نیز رفتار بسیار خوب و مهربانی دارند. سگ لابرادور هیچ وقت با غریبه ها حالت تهاجمی نمی گیرند. فقط زمانی که آنها احساس خطر کنند یا این که صاحب آنها در خطر باشد حالت تهاجمی با غریبه ها می گیرند.
این سگ دارای سازگاری بسیار بالایی است و اگر به خوبی آموزش ببیند به راحتی با سایر سگ ها سازگاری دارد و حتی می توانند هم بازی شوند. ناگفته نماند اگر آموزش این سگ ها به خوبی انجام شود با گربه ها نیز سازگاری دارند و به هیچ عنوان به گربه ها حمله نمی کنند. اگر این سگ ها از تولگی به همراه گربه ها بزرگ شوند می توانند با گربه ها نیز هم بازی شوند.

سطح انرژی

این سگ ها دارای سطح انرژی بسیار بالایی هستند و در طول روز به بازی و فعالیت بدنی نیاز دارند. این سگ ها حداقل باید روزانه بین 30 الی 60 دقیقه به فعالیت بدنی بپردازند اگر این مدت زمان فعالیت را نداشته باشند ممکن است کار های خطرناکی مانند جویدن وسایل انجام بدهند.

نیاز های ورزشی لابرادور رتریور

این سگ نژادی است که همانطور که گفته شد بسیار پر انرژی هستند و در سطح روز به تمرین و ورزش نیاز دارند. این سگ اگر ورزش نکند، ممکن است رفتار های مخربی از خود نشان دهد. فعالیت های مورد علاقه سگ لابرادور رتریور شنا و بازیابی یا همان پیدا کردن اشیا است. این نژاد سگ ها دوست دارند در سفرهای شکاری یا مسابقات میدانی شرکت کنند.
خوب است بدانید که این سگ با شرکت در ورزش های مربوط به سگ ها انرژی خود را تخلیه می کند. ورزش های مربوط به سگ ها که این سگ دوست دارد در آن شرکت کند عبارتند از:
• چابکی
• اطاعت پذیری
• پیگیری
• پرش در آب
این سگ ها علاوه بر این که به عنوان سگ خانگی استفاده می شوند؛ از آنها برای کار های مهمی مثل جستجو و نجات، کشف مواد مخدر، کشف بمب، سگ نگهبان و… نقش دارند و همچنین از آنها به عنوان سگ خدماتی و امدادی استفاده می شود.

خواستگاه سگ لابرادور رتریور کجاست؟

خواستگاه این سگ دوست داشتنی به طور دقیق معلوم نیست ولی این سگ برای اولین بار در نیوفندلند دیده شده است. البته این سگ برای اولین بار در انگلیس پرورش داده شده است و بعد از آن به آمریکا برده شده اند. بعد از این که به آمریکا برده شد بعد از مدت ها در کشور آمریکا به طور رسمی ثبت شد.

شرایط نگهداری از سگ لابرادور رتریور

• آراستن

سگ های لابرادور رتریور نیاز بسیار فراوانی به مراقبت و آراستن دارند. این سگ همانطور که گفته شد برای نگهداری در خانه که دارای فضای باز است مناسب است ولی باید نکته های مراقبتی از این سگ بدانید تا دچار مشکل نشوید.

• اصلاح مو

موهای این سگ دارای ریزش بسیار شدید است و لازم است که هر روز موهای این نژاد سگ را با استفاده از جاروبرقی بسیار قوی شانه بزنید این کار باعث می شود که موهای سست و مرده این سگ از بین برود.

• حمام

این سگ ها را دو ماه یک بار می توانید حمام کنید. حمام باعث می شود که این سگ تمز بماند و همچنین بوی خوبی بدهد. اگر سگ لابرادور رتریور به گل و مواد آلوده کننده آغشته نشود نیازی به حمام بیشتر ندارد و همان دو ماه یک بار کافی است.

• ناخن

اگر شما صدای کشیدگی ها ناخن این سگ روی سطوح را شنیدید باید برای کوتاه کردن آنها اقدام کنید. اگر شما زمانی که ناخن های این سگ بلند شد کوتاه کنید دیگر زمانی که این سگ را بغل میکنید به شما آسیب نمی رساند.

• مسواک

مسواک زدن این سگ نباید هر روز باشد و دو یا سه بار در هفته بیشتر لازم نیست.مسواک زدن باعث پیشگیری از بیماری های دهانی و تجمع جرم و باکتری بر روی دندان ها می شود.

• گوش

گوش های این سگ را باید هفتگی بررسی کنید و باید از علائمی همچون بوی بد یا قرمزی بررسی کنید. اگر این دو علائم را داشته باشد بیانگر داشتن عفونت است.شما اگر خواستید گوش سگ لابرادور رتریور از آلودگی ها پاک کنید باید مقداری پنبه را آغشته به PH متعادل کنید و بر روی گوشش بمالید، این کار باعث می شود که گوشش از آلودگی ها پاک شود. نکته ای که باید توجه داشته باشید اسن است که شما به هیچ وجه نباید چیزی را به داخل گوش میانی سگ فرو کنید و فقط پاک کردن گوش خارجی آن کافی است.

• چشم

نکته ای که باید در مورد این سگ توجه داشته باشید این است که چشمان این سگ باید کاملا روشن و عادی باشد و باید عاری از هرگونه قرمزی و ترشح باشد.

لوازم سگ لابرادور رتریور

اگر شما سگ لابرادور رتریور را دارید یا قصد خرید این نژاد سگ را دارید باید برای سگ خود یک سری لوازم تهیه کنید که بسیار ضروری هستند. اولین وسیله ای که برای این نژاد سگ بسیار مهم و ضروری است یک اسباب بازی جویدنی است. دلیل این نوع اسباب بازی این است که این سگ ها معروف هستند که هرچیزی را که می بینند گاز می گیرند به همین دلیل اگر می خواهید به لباس ها، کفش ها، وسایل خانه و… آسیبی نرسد همچین اسباب بازی های برای سگتان تهیه کنید.
همانطور که گفته شد این سگ ها بسیار پر انرژی، فعال و پر سرو صدا هستند و باید به پیاده روی بروند. برای این که شما زمانی که سگتان را به پیاده روی می برید بتوانید کنترل کنید نیاز به قلاده سگ دارید پس وسیله دومی که باید برای این سگ تهیه کنید که بسیار ضروری است قلاده است.

 

قیمت سگ لابرادور رتریور

کسانی که قصد خرید این سگ ها دارند یکی از سوال هایی که برای آنها پیش می آید این است که قیمت این سگ ها چقدر است. قیمت سگ لابرادور رتریور بستگی به عواملی دارد که عبارتند از:
• جنسیت سگ
• سن سگ

طول عمر سگ لابرادور

این نژاد از سگ معمولا بین ده الی چهارده سال عمر می‌کنند ولی اگر سگ لابرادور رتریور دارای تغذیه سالم باشند و همچنین از نظر جسمی سالم و سلامت باشند ممکن است که بیشتر از چهارده سال عمر کنند.

تغذیه سگ نژاد لابرادور رتریور

شما زمانی که یک سگ نژاد لابرادور به سرپرستی قبول کردید، به شما برنامه غذایی ارائه می‌شود که بسیار مهم است. بهتر است طبق این برنامه غذایی پیش بروید و اگر برنامه غذایی ندارید، پیشنهاد می کنیم که به کلینیک دامپزشکی وی آی پت برای گرفتن برنامه غذایی مراجعه کنید یا به نکاتی که در ادامه گفته می شود، توجه نمایید. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که سگ های لابرادور مستعد چاقی هستند و عاشق غذا خوردن هستند و اگر شما کنترلی روی غذای این سگ نداشته باشید به سرعت دچار اضافه وزن می شوند.
اولین نکته ای که باید در تغذیه این سگ ها بدانید، این است که تغذیه توله سگ در حال رشد با سگ میانسال و بزرگسال فرق می کند. شما برای تغذیه سگ تان دو راه دارید که عبارتند از:
1. استفاده از غذا های خشک و کنسروی که تجاری هستند.
2. استفاده و تهیه غذاهای خانگی
اگر می خواهید غذاهای خانگی به سگتان بدهید، باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع تغذیه ای برای سگ شما مناسب نیست. غذای خانگی باید کاملا بالانس شده باشد و متناسب با نیاز های سگ مورد نظر شما تهیه شود. اگر به این نکته توجه نداشته باشید، ممکن است که سلامتی سگتان دچار مشکل شود. مقدار دقیق مواد اولیه نسبت به هر سگ متفاوت است و تعیین ترکیبات و مقدار ترکیبات غذای سگ یک کار تخصصی است و باید توسط دامپزشک تعیین شود.
برای سگ لابرادور رتریور بین 2.5 تا 3 پیمانه غذای خشک و مغذی و به صورت دو وعده غذایی در روز برای اسن سگ کافی است و پیشنهاد می کنیم که این نژاد سگ به این صورت تغذیه شوند.
سعی کنید برای تغذیه این سگ از غذا های مغذی استفاده کنید و همچنین این سگ بسیار پر اشتها است.

آموزش و تربیت سگ نژاد لابرادور رتریور

این سگ دارای هوش بسیار بالای برای یادگیری و آموزش دارندکه با توجه به هوش این سگ، این نژاد سگ در لیست باهوش ترین سگ های جهان رتبه هفت را به دست آورده است. تربیت و آموزش این سگ بسیار کاری راحت و آسوده است. نکته ای که باید در مورد این سگ ها بدانید این است که همانطور که گفته شد این سگ بسیار پر انرژی و فعال است پس صاحب آن باید در آموزش و تربیت این سگ صبر کافی داشته باشد.
این سگ همیشه دوست دارد صاحب خود را راضی نگه دارد و از این کار لذت می برد پس به همین دلیل کار تربیت و آموزش آن ساده می باشد.
آموزش این سگ باید از زمانی که توله هستند آغاز شود و برای این که آنها اشتیاق به آموزش داشته باشند سعی کنید طوری این سگ ها را آموزش دهید که آنها فکر کنند در حال بازی با شما هستند. سن در این نژاد سگ اصلا مهم نیست و سگ لابرادور رتریور همیشه مانند توله ها رفتار می کنند و در حال بالا و پایین پریدن و بازی کردن هستند.
مسئله مهمی که در تربیت این نژاد سگ باید رعایت کنید این است که اولین چیزی که به آنها باید آموزش دهید دستورات بشین و وایسا است زیرا این سگ ها بسیار فعال هستند و برای این که کار آموزش آنها راحت تر شود ابتدا باید این دستورات به انها یاد بدهید.

 

بازی‌های مورد علاقه سگ Labrador retriever

این نژاد سگ بسیار دوست داشتنی هستند و از بازی های مورد علاقه این سگ ها بازی با صاحب خود یا سایر سگ ها است که بسیار به آنها علاقه دارند. بازی های دیگر مورد علاقه این نژاد سگ عبارتند از:
• دویدن در محیط های باز مانند پارک یا حیاط خانه
• شنا کردن
• راه رفتن
نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است اگر در خانه استخر دارید، سعی چند وقت یک بار سگ را برای شنا کردن به آنجا برید و باید مراقبش باشید داخل استخر و همچنین این سگ ها از راه رفتن و پیاده روی خسته نمی شوند و عاشق این کار هستند و حتما در روز به پیاده روی نیاز دارند.

بیماری های رایج در نژاد لابرادور رتریور

سگ های لابرادور رتریور مانند تمام نژاد های دیگر سگ ممکن است که بیمار شوند ولی همه این سگ ها بیمار نمی شوند. در این بخش از این مطلب می خواهیم به بررسی بیماری های شایعی که در سگ لابرادور رتریور وجود دارد بپردازیم و بیشتر با آنها آشنایی داشته باشیم.

• پیشرو شبکیه آتروفی
این یکی از بیماری های چشمی در این نژاد سگ است که باعث نابودی و زوال شبکیه چشم سگ می شود. پیشگیری و درمان این بیماری بسیار مهم است، زیرا در اوایل این بیمار سگ رتریور دید خود را در شب از دست می دهد و اگر سریع اقدام به درمان این بیماری نکنید باعث می شود که سگ بینایی خود را کاملا از دست بدهد.

• صرع
این یک نوع بیماری ارثی در سگ لابرادور رتریور است. بیماری صرع باعث می شود که سگ به تشنج های شدید و یا خفیف دچار شود. علائم این بیماری عبارتند از:
– پرخاشگری سگ و همچنین تعقیب سایر حیوانات توسط سگ
– سفت شدن عضلات سگ لابرادور رتریور
– از دست دادن هوشیاری
اگر هر کدام از علائم بالا را در سگ خود مشاهده کردید باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید و اقدام به درمان سگ خود نمایید.

• میوپاتی
این مورد هم یک نوع بیماری ارثی در سگ است که سیستم عصبی و عضلات سگ را درگیر می کند. این بیماری علاوه بر علائم بالا باعث ضعف در عضلات نیز می شود. اگر سگ لابرادور رتریور به این بیماری دچار شده باشد ممکن است که در حین بازی غش کند و تا مدتی نمی تواند روی پاهای خود بایستد. متاسفانه تا به اکنون هی درمانی برای این بیماری پیدا نشده است و شما اگر سگتان به این بیماری دچار شده است بهتر است که سگ خود را به خوبی گرم نگه دارید.

• دیسپلازای آرنج
این بیماری در سگ لابرادور رتریور باعث اختلال در مفصل آرنج می شود و اگر سگ شما به این بیماری دچار شده است باعث می شود که سگ شما لنگ لنگ راه برود. این بیماری در بیشتر مواقع در زمان تولگی به وجود می آید و سگ به آن دچار می شود و تا مدت ها علائم این بیماری آشکار نمی شود.

• گلاکوما
این بیماری هم مربوط به چشم است و یک نوع دیگر از بیماری های چشمی در سگ لابرادور رتریور است. این بیاری اختلال شدیدی در تولید مایعی در چشم سگ ایجاد می کند.
بیماری های شایع دیگر نیز در این نژاد سگ ها وجود دارد که عبارتند از:
– دیسپلازی مفصل ران
– درماتیت مرطوب حاد
– آب مروارید
– ولولوس اتساع معده
– دم سرد
– عفونت گوش
– دیسپلازی دریچه سه لختی

تفاوت گلدن رتریور و لابرادور رتریور

خیلی از افراد برایشان سوال پیش آمده است که تفاوت سگ لابرادور با سگ گلدن رتریور در چیست؟ در این قسمت از مطلب به صورت کامل می خواهیم به بررسی این دو سگ بپردازیم. این دو نژاد از نظر ظاهری بسیار به هم دیگر شبیه هستند ولی این دو نژاد با یکدیگر فرق دارند. شما می توانید با تفاوت هایی که در ادامه گفته می شود تشخیص دهید یک سگ از کدام نژاد است.

• تفاوت رنگ های مو این دو نژاد از این سگ
اولین تفاوت این دو نژاد سگ در زنگ موهای آهنا است که رنگ استاندارد برای موهای گلدن رتریور طلایی است و همچنین طیف رنگ های طلایی است. رنگ های دیگر به عنوان رنگ استاندارد این نژاد نیست و فقط همین طلایی و طیف های رنگ طلایی است در صورت که در نژاد لابرادور رتریور دارای سه رنگ سیاه، شکلاتی و زرد است.

• تفاوت در اندازه موها
بارز ترین تفاوت بین این دو نژاد سگ همین اندازه موها است اما ناگفته نماند که هر دو نژاد دارای پوشش دو لایه هستند و هر دو نژاد پوشش آنها در برابر آب مقاوم است. لابرادور ها دارای موهایی کوتاه، تنگ و براق هستند اما نژاد گلدن دارای موهای بلند، موج دار و پر پشت هستند و البته ناگفته نماند که نژاد گلدن به خاطر این نوع خاص موهایشان معرف هستند. همانطور که گفته شد این بارز ترین تفاوت این دو نژاد هست و به راحتی می توانید با استفاده از این مورد نژاد سگتان را تشخیص دهید.

• تفاوت در شخصیت این دو نژاد
ابتدا به شباهت های شخصیتی این دو نژاد می پردازیم این دو نژاد هر دو سگ های محبوب خانگی هستند و هر دو نژاد بسیار بازیگوش و پر انرژی هستند و بسیار خونگرم، اجتماعی و مهربان هستند و با همه رفتار دوستانه دارند. اما تفاوت شخصیتی انها در این است که لابرادورها بیشتر دوست دارند به گشت و گذار و فعالیت در فضای باز بپردازند و همچنین دارای حس قدرتمندی در شکار کردن و دنبال کردن دارند ولی نژاد گلدن بیشتر به خاطر رفتار دوستانه، قابل اعتماد و مهربانی شون معروف هستند.

• تفاوت در وزن و جثه این دو نژاد
این دو نژاد هر دو جز دسته سگ ها متوسط و بزرگ هستند. اما اگر خواسته باشیم به تفاوت آنها بپردازیم می توانیم بگوییم لابرادور ها یکم بزرگتر هستند. البته در همهی نژاد سگ نر بزرگ تر از سگ ماده هستند.

پرسش و پاسخ درباره سگ لابرادور رتریور:

سگ لابرادور رتریور مستعد چه بیماری هایی هستند؟

بیماری ها شامل: گلاکوما، دسپلازای آرنج، میوپاتی، صرع، پیشرو شبکیه آتروفی، یسپلازی مفصل ران، درماتیت مرطوب حاد، آب مروارید، ولولوس اتساع معده، عفونت گوش، دم سرد و دیسپلازی دریچه سه لختی

آیا آموزش به سگ لابرادور رتریور آسان است؟

سگ لابرادور رتریور در لیست باهوش ترین سگ های جهان قرار دارند و هوش بالایی برای یادگیری آموزش دارند. یکی از دلایل دیگری که تربیت و آموزش آن ها آسان است، این می باشد که این سگ ها از راضی کردن صاحب خود بسیار لذت می برند و برای آن تلاش می کنند.

طول عمر این سگ چقدر می باشد؟

طول عمر این سگ ها بین 10 تا 14 سال خواهند بود.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها