تنبل ترین نژاد سگ + سگ‌ های کم تحرک

اینطور نیست که تمام نژاد سگ‌ها زرنگ و چابک باشند. قرار نیست که آنها همیشه در کنار شما جست و خیز کنند. بسیاری از نژاد‌های سگ تنبل محسوب می‌شوند. سگ‌های تنبل تفاوت چندانی با دیگر سگ‌های عادی ندارند، فقط این که آن‌ها حوصله فعالیت زیاد کردن را ندارند و معمولا ترجیح می‌دهند در طی روز روی کاناپه لم بدهند و چشمان خود را نیمه باز نگه دارند تا نظار‌گر اطراف باشند.

در ادامه مطلب لیست تنبل ترین نژاد سگ ها را به شما معرفی خواهیم کرد، با وی آی پت همراه باشید.

تنبل ترین نژاد سگ

شیوه زندگی سگ های نژاد‌های مختلف با یکدیگر فرق دارد. برخی از سگ‌ها علاقمند دارند که هر روز بدوند و یا این که یک ورزش انجام دهند اما برخی دیگر از نژاد‌های سگ تنبل هستند و به معنای واقعی حوصله فعالیت‌های بدنی چندانی ندارند.
در صورتی که شما فرد فعالی محسوب نمی شوید، می‌بایست برای نگهداری از یک سگ خانگی، نژادی را انتخاب کنید که بتوانید با کم تحرکی و در واقع تنبلی آن، سازگار شوید. که در این وضعیت سگ منتخب شما نیز با سبک زندگی شما کنار آمده و زندگی مسالمت آمیزی را با هم خواهید داشت.
در ادامه مطلب به بررسی برخی نژادهای سگ که به عنوان تنبل ترین نژاد سگ شناخته می‌شوند، خواهیم پرداخت.

  • سگ چاو چاو

سگ چاو چاوچهره سگ چاو چاو (Chow Chow)به خوبی نشان دهنده تنبل بودن اوست. این سگ شبیه به شیر، به تنبل بودن مشهور است. چو چو بیشتر وظیفه نگهبانی را به عهده دارد و شدیدا نسبت به خانواده خود سگ وفادار می‌باشد. چاو چاو با یک ورزش بسیار سبک و مقدار متوسط و یا پیاده روی‌های کوتاه، انرژی و شادابی خود را به دست می‌آورد. سگ Chow Chow چو چو علاقه‌مند است که بیشتر زمان خود را در بین موهای بلند و نرم بدن خود استراحت کند.
درباره سگ چاو چاو در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • سگ نژاد انگلیش بولداگ

سگ نژاد English Bulldog انگلیش بولداگ که یک سگ کاملا غیر ورزشی به حساب می‌آید، از انرژی بسیار کم و ناچیزی در طول روز برخوردار است. انگلیش بولداگ ها به یک پیاده روی کوتاه و سریع نیاز دارند که به اضافه وزن و چاقی مبتلا نشوند ولی بیشتر از هر چیزی علاقمند به خواب و استراحت می باشند، به همین جهت بیشتر سگ‌های English Bulldog دچار اضافه وزن هستند و در حدود ۴۰ تا ۵۰ پوند وزن اضافی دارند.
درباره سگ بولداگ در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

  • سگ نژاد گریت دین

سگ‌های نژاد Great Dane گریت دین معمولا چاق هستند و از آن‌ها به عنوان غول سگ ها یاد می‌شود. این سگ‌ها می توانند رابطه عاطفی بسیار خوبی با کودکان بر قرار کنند و به خوبی کودک شما را آرام کنند. سطح انرژی سگ‌های Great Daneگریت دین کاملا معمولی است. در حقیقت گریت دین ها سگ هایی هستند که نیاز به پیاده روی با سرعت زیاد دارند. گاهی لازم است که پیاده روی آن‌ها به صورت صعودی باشد ولی همه این‌ها دلیل بر این نمی‌شود که گریت دین ها از شمار تنبل ترین نژاد سگ خارج شوند. گریت دین‌ها کاملا تنبل و خواب آلود هستند.
درباره گریت دین در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

 

 نژاد شیتزو

  • سگ نژاد شی تزو

سگ نژاد Shih Tzu را هم می‌توان یکی از تنبل ترین نژاد‌های سگ حساب کرد. سگ شیتزو علاقه دارد روی پای شما نشسته و استراحت کند. پیاده روی‌های کوتاه برای شیتزو مشکل ساز نیست ولی اگر زمان بازی او زیادی طولانی شود، حتما خسته خواهد شد. شیتزوی مهربان ترجیح می‌دهد مدت زمان زیادی را به استراحت کردن بگذراند.
درباره شیتزو تریر در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

 

 

 

  • سگ نژاد پاگ

نژاد پاگسگ‌های نژاد Pug بسیار بازیگوش و شیطون هستند. در صورتی که یک فعالیت متوسط روزانه نداشته باشند، دچار افزایش وزن می‌شوند، که اغلب موارد نیز همین طور می‌شود. این سگ‌ها از لم دادن در مقابل تلویزیون و تماشای فیلم بسیار لذت می برند به همین جهت ترجیح می‌دهند مدت زمان زیادی را به نشستن و تماشای فیلم بگذرانند و در حالت نیمه چرت باشند.
درباره  نژاد پاگ در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

 

  • سگ شیواوا

Chihuahua سگ شیواوا نیز از رده تنبل ترین سگ‌ها محسوب می‌شود. نژاد شیواوا اغلب حدود ۶ پوند وزن دارد. سگ‌های Chihuahua عاشق این هستند که در سبد یا رخت خواب خود بنشینند و استراحت کند. معمولا سگ شیواوا را می‌توان با یک ورزش منظم سالم نگه داشت. شیواواها در فضاهای بسیار کوچک مانند آپارتمان به خوبی زندگی می‌کنند. شیواواها معمولا خیلی سریع حرکت می‌کنند ولی در عین حال خیلی تنبل و بی حال هستند و به همین واسطه در لیست تنبل ترین نژاد سگ حضور دارند.
درباره شیواوا در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

 

شیواوا

  • کوکر اسپانیل

شکی نیست که کوکر اسپانیل‌ سگ‌ بسیار جذابی است، اما خلق و خوی آن طوری نیست که ساعت‌ها بیرون برود، بدود و فعالیت زیادی کند. کوکر اسپانیل ها تنها ۵۰ دقیقه در روز فعالیت نیاز دارند.
درباره کوکر اسپانیل در سایت وی آی پت بیشتر بخوانید.

پرسش و پاسخ درباره تنبل ترین نژاد سگ:

آیا سگ‌های تنبل کل روز را می‌خوابند؟

خیر هیچ سگی کل روز را نمی‌خوابد.

Instagram
WhatsApp
4.2/5 - (4 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها