مسواک زدن سگ |
مقالات
بدون دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

روش‌های مسواک زدن سگ:

مسواک زدن سگ، شاید برای عده جالب و برای عده‌ای خنده‌دار باشد اما سوال اینجا است مگر سگ‌ها در طبیعت مسواک می‌زنند؟ خیر و همین هم باعث می‌شود بیماری‌های دهان و دندان زیادی دچار شوند. در کل مسواک زدن سگ‌ها به اندازه ما انسان‌ها مهم است، خدماتی که به ما انسان‌ها برای بهداشت دندان داده می‌شود امروزه به سگ‌ها داده می‌شود. این خدماتی نظیر: مسواک زدن، جرم گیری، کشیدن دندان و حتی خدمات زیبایی می‌باشد. در واقع آن‌ها مانند ما پس از هزاران سال از این خدمات بهره‌مند شدند. هر دو نوع دیگر مانند صدها سال پیش خود زندگی نمی‌کنیم. سگ‌ها در طبیعت خلاف آنچه ما فکر می‌کنیم به راحتی زندگی نمی‌کنند و دچار بیماری‌های زیادی می‌شوند.

مسواک زدن سگ مسواک زدن سگ:

درست است غذاهایی که ما می‌خوریم سگ‌ها نمی‌خورند اما فکر نکنید نیاز به مسواک ندارند اما باید مسواک بزنند زیرا مسواک زدن باعث باعث جلوگیری پلاک می‌شود و از خوردگی لثه جلوگیری می‌کند و تحلیل لثه نیز جلوگیری می‌کند. فراموش نکنید پیشگیری بهتر از درمان است.

بیماری‌های دهان و دندان سگ:

تحلیل و التهاب لثه و پلاک و جرم لثه، بیماری‌های عفونی لثه، شکستگی دندان سگ جز بیماری‌های دهان و دندان سگ می‌باشد. عفونت لثه گاهی نیز به اندام‌های دورتر مانند قلب و کلیه می‌رسد پس هیچ وقت بهداشت دندان سگ خود را مسئله پیش پا افتاده ندانید.

شروع بیماری‌های دندان سگ:

در تمام نژاد‌ها تقریبا سه سالگی، شروع بیماری‌های دهان و دندان سگ از سه سالگی است. التهاب لثه در این سن در سگ دیده می‌شود اما به این آسانی نیست خب می‌پرسید چرا؟ دلیلش واضح است سگ‌ها سخن نمی‌گویند. زمان دندان درد پنجه خود را به صورت می‌کشند بی‌قراری می‌کنند از خوردن غذا امتناع می‌ورزند. اما این تنها دلیلی بر بیماری دهان یا دندان درد نیست. بدتر آن است که با مسواک زدن مشکل حل نمی‌شود بلکه نیاز به معاینه دامپزشک وجود دارد.

مسواک زدن سگ

آموزش صحیح و اصولی مسواک سگ:

برای اینکار علاوه بر اینکه خودتان آموزش ببینید باید سگ‌تان آموزش ببیند پس بهتر است در سن کم در کنار دغدغه‌های دیگر تربیتی سگ مسواک زدن سگ را نیز آغاز کنید در واقع در تولگی به او عادت دهید مسواک زدن درست است، اما اگر سگ نوجوان است نترسید دیر نشده است، یک مسئله دیگر فراموش نکنید باید خودتان صبور باشید. آموزش مسواک زدن باید آسان و هموار باشد. در تمام این مراحل سگ شما مقاومت می‌کند اما طبق آمار 80% سگ‌ها در آخر با این پدیده کنار می‌آیند.

چگونگی مسواک سگ:

از برس مخصوص و بزرگ برای سگ استفاده کنید  خمیر دندان مخصوص سگ را فراهم کنید. چند روز اول، خمیر را روی مسواک بگذارید و جلوی دهان سگ بگیرید تا آنرا بو کند، پس از آن چند ثانیه به دندان سگ بمالانید بهتر است در این مرحله هم چند روز صبر کنید بعد از آن به آرامی توله را بگیرید لبهایش را کنار بزنید صبر کنید بعد از آن مسواک بزنید و آنرا طول دهید. استرس نداشته باشید سگ‌ها متوجه استرس شما می‌شوند. آن‌ها را شرطی کنید بعد از مسواک زدن با او بازی کنید. هیچ چیز به اندازه جویدن یک سگ را خوشحال نمی‌کند. تشویقی‌های جویدنی سگ تهیه کنید. تمام دندانها را با مسواکی که زبر نیست مسواک بزنید اینکار نباید را نباید محکم انجام دهید. پشت دندان‌ها را مسواک بزنید مستعد ایجاد باکتری می‌شود هنگام کثیف بودن دندان سگ را مسواک نزنید. لازم نیست جلوی دندان‌های سگ را محکم مسواک بزنید همینکه بزاق کنار برود کافی است. خط لثه را نسایید.

مسواک سگ

خمیر دندان مخصوص سگ چیست؟

این خمیر دندان بر خلاف خمیر دندان انسانی برای سگ‌ها ضرر ندارد زیرا سگ‌ها خمیر دندان رو قورت می‌دهند پس خمیر دندان انسانی به دلیل مواد شیمایی برای سگ‌ها ضرر دارد. سگتان برای داشتن خمیر دندان مخصوص خیلی خوشحال می‌شود زیرا آنها طعم مخصوص غذای سگ را می‌دهند طعم ماهی، بادام زمینی.

مسواک مخصوص سگ:

سگ‌ها دو نوع مسواک دارند یک برسی یک نوع بند انگشتی و دیگری برسی.

نکات مهم درباره مسواک سگ:

مسواک زدن سگ‌ها را از دامپزشک بی نیاز نمی‌کند.

اگر تورم، توده چرکی، خونریزی، هر چیز غیر عادی دیدید به دامپزشک مراجعه کنید. خوراکی‌های تشویقی استفاده کنید اسباب بازی جویدنی استفاده نمی‌شود.

سوالات متداول درباره مسواک سگ:

مسواک زدن سگ چگونه است؟

مسواک زدن سگ باید آرام، و بدون فشار به دندان‌های سگ و خط لثه باشد.

خمیر دندان مخصوص سگ چیست؟

فلوراید برای سگ ضرر دارد خمیر دندان طعم دار بدون فلوراید، خمیر دندان مخصوص سگ است.

چه مسواکی برای سگ مناسب است؟

مسواک سگ باید برس‌های نرم تری داشته باشد و به گونه ای طراحی شود که دسترسی راحت تری به مناطقی که قابل دسترس نیست وجود داشته باشد.

مسواک مخصوص سگ را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

می‌توانید از طریق دیجی کالا نسبت به خرید مسواک مخصوص سگ اقدام کنید.

چند بار در روز دندان‌های سگ خود را مسواک کنیم؟

این بستگی به میزان مصرف غذا، سن و جثه ی آن دارد اما بطور معمول یک بار در روز دندان های سگ خود را مسواک بزنید.

بهترین زمان برای مسواک زدن دندان‌های سگ چه موقعیست؟

سعی کنید وقتی که سگ آرام و یا خسته است، دندان‌های سگ را مسواک بزنید.

نشانه‌های مشکلات دهان و دندان در سگ چیست؟

نشانه‌هایی که سگتان ممکن است مشکلات دهان و دندان داشته باشند عبارتند از: بوی بد دهان، تغییر رنگ دندان‌ها، لثه‌های قرمز یا ورم کرده، مشکل در جویدن یا خوردن، کاهش وزن، سرازیر شدن آب دهان، پارگی یا ورم زیر یک چشم، ترشحات بینی، وجود خون در بزاق.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها