انواع ظرف غذای سگ و انتخاب مناسب ترین ظرف غذا برای سگ

اگر صاحب یک سگ هستید و آن را به عنوان یک حیوان خانگی در کنارتان دارید، باید همان قدری که به ظرف غذای خودتان اهمیت می دهید، به ظرف غذای سگ خود نیز اهمیت دهید. خوب است تا بدانید برای انتخاب ظرف غذای سگ، فقط رنگ و مدل نیست که مورد توجه قرار می گیرد بلکه باید به راهنمای خرید ظرف غذای سگ و نکات مهم آن توجه کنید.
سگ ها فقط حیوانات خانگی شما نیستند، بلکه دوست و همراه شما هستند به همین علت باید به خوبی از آنها مراقبت و نگهداری کنید. شما می توانید یک ظرف غذای مناسب برای سگتان انتخاب کنید؛ البته با سلیقه شخصی خودتان! شما در انتخاب یک ظرف مناسب برای آب و غذای سگتان آزاد هستید اما به شرط اینکه در هنگام خرید، به تمامی موارد که باید به آن اهمیت دهید، توجه کنید.
هر کدام از ظرف غذاهایی که برای سگ ها در بازار موجود هستند، دارای ویژگی ها و مشخصات خاص خودشان می باشند. به عنوان مثال جنس، رنگ، اندازه، قابلیت های مختلف و… همگی جزو مشخصات این ظرف ها به حساب می آیند و شما باید حتما آنها را در هنگام خرید مورد بررسی قرار دهید.

به نظافت ظرف غذای سگتان اهمیت دهید
ظرف غذایی برای سگ مناسب است که بسیار محکم باشد. همچنین ظرف غذا باید دارای گودی و عمق مناسب باشد. بسیاری از این ظروف از جنس فولاد ضدزنگ هستند و بسیاری دیگر از جنس پلاستیک. اما کدام یک بهتر هستند؟ آیا میدانید شما می توانید ظرف غذای سگ را با دکوراسیون داخلی خانه تان ست کنید! بله درست متوجه شدید! ظرف غذای مناسب سگ، دارای جنس های مختلف و طرح های مختلفی است که شما می توانید آن را با دکوراسیون داخلی خانه تان ست کنید و این گونه سلیقه خود را به همه نشان دهید.
شما باید در انتخاب ظرف غذا مناسب سگ، توجه داشته باشید که هم قابلیت نگهداری غذای خشک و هم غذای تر را داشته باشد. همچنین بتوان آن را برای ضدعفونی کردن داخل مایکروفر قرار داد و یا برای سهولت در شستشو بتوان آن را داخل ماشین ظرفشویی قرار داد. فراموش نکنید بسیاری از بیماری های رایج در سگان، از طریق آلودگی که در ظرف غذا و آب آنها است، به وجود می آید. بنابراین شما باید تا حد بسیار بالایی به ظرف آب و غذای سگتان اهمیت دهید.
در خصوص قیمت ظرف غذای سگ باید بگوییم، با توجه به جنس و قابلیت ها، قیمت این ظروف متفاوت است. شما باید در ابتدا مدل و جنس مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس برای اطلاع از قیمت به فروشگاه های معتبر و یا سایت های معتبر مراجعه کنید. حال برای اینکه با مشخصات ظرف غذای مناسب برای سگ ها بیشتر آشنا شوید، بهتر است تا در ادامه همراه ما باشید.
ظرف غذا مناسب سگ

ضرورت خرید ظرف سگ

یکی از اولین و ضروری ترین نیازِ سگ شما، ظرف آب و غذا است. بسیاری از افراد گمان می کنند می توانند در هر ظرفی برای سگشان آب و غذا بریزند اما باید بگوییم این باور بسیار غلط است. شما برای اینکه ظرف غذای سگ خود را انتخاب کنید، باید به ویژگی ها و خصیصه های رفتاری آنها توجه کنید. در صورتی که از ظرف غذای نامناسب برای سگتان استفاده کنید، قطعا با کاهش اشتهای سگتان مواجه می شوید.
همچنین در صورتی که یک ظرف غذای نامناسب برای سگتان تهیه کنید، ممکن است باکتری ها و آلودگی های بسیار زیادی در این ظرف جمع شود و در آینده باعث بیمار شدن سگ شما شود. مورد مهم بعدی، از آنجایی که اکثر سگ ها در محیط خانه و کنار صاحبان خود زندگی می کنند، ممکن است نامناسب بودن ظرف غذای سگ باعث ایجاد بوی نامطبوع و هدر رفتن غذای سگ شود. بنابراین خرید یک ظرف غذای مناسب برای سگ ها از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است.

موارد مهم در انتخاب ظرف مناسب سگ

ظرف غذا مناسب سگ
برای خرید مناسب ترین ظرف غذای سگ، شما باید به موارد مهم بسیار زیادی اهمیت دهید. اولین مورد، توجه به ویژگی های ظاهری سگ است. این ویژگی ها شامل قد، وزن، جثه، طول گوش ها و پوزه، نژاد و همچنین سرعت غذا خوردن سگ است. این اولین و مهمترین نکاتی است که شما باید برای خرید ظرف غذای مناسب به آن توجه کنید.
مورد بعدی، توجه به جنس، عمق و رنگ ظرف غذا است. به خاطر داشته باشید همگی این موارد می توانند در حفظ سلامتی سگ و همچنین ترغیب به غذا خوردن سگ تاثیرگذار باشد. به همین علت اگر می خواهید ظرف غذای سگ خود را انتخاب کنید، باید با احاطه بر تمامی موارد مهمی که در بالا ذکر کردیم، این کار را انجام دهیم. حال در ادامه قصد داریم تا به نکات و ویژگی های مهم ظرف غذای سگ ها اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

انتخاب بهترین ظرف غذا بر اساس عمق و مدل ظرف

انتخاب بهترین ظرف غذا مناسب سگ، با توجه به موارد زیر انجام می شود. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که در کنار این موارد، شما باید به ویژگی های ظاهری سگتان نیز اهمیت دهید.

• ظرف غذای سگ کم عمق و نسبتا تخت

اگر سگ شما جثه کوچکی دارد و یا توله است، باید ظرف غذای کم عمق و نسبتا تخت برای او انتخاب کنید. ویژگی های این نوع ظرف غذا باعث می شود تا سگ شما بتواند بدون دردسر و سختی، غذایش را بخورد و هیچ فشاری به گلویش وارد نشود. به طور کلی این نوع ظرف غذاها برای سگ هایی همچون شیواوا، کورگی، پامرانین، سگ شیتزو و… مناسب است.

• ظرف غذا برای سگ های گوش بلند

برای اینکه بتوانید بهترین ظرف غذای سگ آن هم برای سگ های گوش بلند را انتخاب کنید، باید ظرف غذایی را انتخاب کنید که دهانه بسیار پهنی نداشته باشد. همچنین این ظرف غذا باید به گونه ای باشد که گوش سگ ها درون آن نیفتد و سگ بتواند به راحتی غذا بخورد. معمولا باید ظرف غذای عمیق و با دهانه تنگ را برای این سگ ها انتخاب کنید.

• ظروف با دیواره های شیبدار

برای سهولت در غذا خوردن سگ های گوش بلند، بهتر است تا برای آنها ظرف غذای شیبدار تهیه کنید. این ظروف عمق بیشتری دارند و دهانه های آنها تنگ تر است. سگ های گوش دراز می توانند بدون اینکه گوش هایشان کثیف شود از غذا خوردنشان لذت ببرند. این نوع ظرف غذا بیشتر مناسب سگ هایی همچون کاکر اسپینل، بیگل، باسهوند و… است.

• ظرف غذای گود و عمیق

برای سگ هایی که پوزه های درازی دارند، باید از ظرف غذای گود و عمیق استفاده کنید. ظرف غذای گود و عمیق این امکان را به سگ ها می دهد که به راحتی بتوانند تمام غذایشان را بخورند و برای این کار اصلا به زحمت نیفتند. شما می توانید این نوع ظرف غذا را برای نژادهایی همچون داشهوند، بردرکولی، گری هوند و… استفاده کنید.

در انتخاب ظرف غذا برای سگ به عمق آن و جثه سگتان توجه کنید

• ظرف غذای پایه دار

انواع ظرف غذا سگ ظرف غذای پایه دار، بیشتر مناسب سگ هایی است که ارتفاع بلندتری دارند. از آنجایی که این سگ ها برای غذا خوردن باید تا حد بسیار زیادی خودشان را به سمت پایین خم کنند، بنابراین بهتر است تا از ظرف غذای پایه دار برای آنها استفاده شود تا بتوانند به راحتی غذای خود را بخورند. این نوع ظرف غذا بیشتر مناسب سگ هایی مثل ژرمن شپرد، هاسکی، ماستیف و… است.

• ظرف غذای سگ آرام خوار

سگ های بسیار زیادی هستند که غذا خوردن را به شدت دوست دارند و به همین علت غذایشان را بسیار سریع می خورند. این موضوع باعث می شود تا این سگ ها به هنگام بلع دچار مشکل شوند و به دنبال آن به مشکلات گوارشی، نفخ، سوءهاضمه، آرتروز، درد مفاصل، بالا آوردن غذا و… مبتلا شوند. به همین علت باید برای کنترل سرعت غذا خوردن آنها، از ظرف غذای سگ آرام خوار استفاده کنید. این ظرف غذاها طراحی بسیار ماهرانه ای دارند و باعث می شوند تا سرعت غذا خوردن سگ کاهش پیدا کند و سگ زمان بیشتری را برای غذا خوردن صرف کند. در طراحی این نوع ظرف غذاها، شیارهایی وجود دارد که غذا داخل آنها قرار می گیرد. همین موضوع باعث می شود تا سگ برای غذا خورد به چالش بیفتد و نوعی فعالیت ذهنی برایش به وجود بیاید.

انتخاب ظرف غذای سگ بر اساس جنس ظرف

در انتخاب ظرف غذای سگ، یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم جنس ظرف غذا است. متریال های به کار رفته در ظرف غذای سگ، نقش بسیار مهمی در کیفیت این ظرف غذاها دارند. به همین علت باید حتما به آنها توجه داشته باشید. در ادامه انواع جنس های ظرف غذای سگ را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما با ویژگی های آنها آشنا شوید.

• ظرف غذای استیل برای سگ

یکی از بهترین و مناسب ترین ظروف برای آب و غذای سگ، ظروف استیل هستند. این ظروف عمر و دوام بسیار بالایی دارند و می توان تا سالیان سال از این ظروف استفاده کرد. ظرف غذای استیل سگ، به راحتی قابل شستشو می باشد و فوق العاده محکم و بادوام است. این ظروف ضد زنگ هستند و شما می توانید به راحتی به انتهای آن ضربه گیر بچسبانید تا روی سطوح مختلف سُر نخورد. اگر بخواهیم به نکته منفی در خصوص این ظروف اشاره کنیم، حرارت پذیری بالای آن است.

• ظرف غذای سگ سرامیکی

ظرف غذاهای سرامیکی دارای یک ویژگی بسیار مثبت هستند و آن هم این است که به دلیل اینکه وزن سنگینی دارند، سگ ها نمی توانند آن را به راحتی برگردانند. به همین علت شما می توانید برای اینکه سگتان با آداب غذا خوردن آشنا شود و ظرف غذایش را برنگرداند، از این ظرف غذاها استفاده کنید.
اگر به خاطر داشته باشید در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که شما می توانید ظرف غذای سگتان را با دکوراسیون داخلی منزلتان ست کنید. این ظرف ها، دقیقا همین ظرف های سرامیکی هستند چرا که تنوع رنگ و مدل بالایی دارند. البته باید به خاطر داشته باشید که سطح این ظروف صیقلی نیستند و کمی متخلخل می باشند، به همین علت باید بلافاصله پس از اینکه غذا خوردن سگ به پایان رسید، آن را به خوبی بشویید. این ظروف دوام بسیار بالایی دارند و با ضربه های کوچک، به راحتی نمی شکنند.

• ظرف غذای پلاستیکی سگ

یکی از ارزان قیمت ترین ظرف غذای سگ، ظرف غذای پلاستیکی است. این ظروف به راحتی قابل دسترس هستند و شما برای خرید آنها اصلا به زحمت نمی افتید. ظروف پلاستیکی دوام مطلوبی دارند به همین علت اکثر کسانی که به تازگی می خواهند سگی را به خانه شان بیاورند، این ظروف را برای آب و غذای سگ تهیه می کنند.
به خاطر داشته باشید این ظروف معایب بیشتری به نسبت سایر جنس های ظرف غذای سگ دارند. به طور مثال این ظرف ها بسیار سبک هستند و به راحتی برمی گردند. همچنین این ظروف در برابر ناخن کشیدن سگ ها به شدت آسیب پذیر هستند و ممکن است خراش های عمیقی پیدا کنند. از همه این موارد مهمتر اینکه ظرف های پلاستیکی، آلودگی و باکتری های بسیار زیادی را به خود جذب می کنند به همین علت ممکن است باعث ابتلای سگ به بیماری های گوارشی شوند. علاوه بر این موارد ممکن است بعضی از سگ ها به جنس پلاستیک حساسیت داشته باشند و دچار مشکلات پوستی شوند.

• ظرف های سیلیکونی قابل جمع شدن

ظرف غذاهای سیلیکونی یکی دیگر از ظرف غذاهای مناسب برای سگ ها هستند که به راحتی جمع می شوند. این ظرف غذاها با قابلیت جمع شدن، فضای زیادی را اشغال نمی کنند. به همین علت اگر شما فضای زیادی را در منزل خود ندارید می توانید از این ظروف استفاده کنید. شما می توانید ظروف سیلیکونی را برای ضد عفونی کردن در ماکروفر قرار دهید و به این ترتیب از آلوده شدن این ظرف جلوگیری می شود.

انتخاب ظرف آب و غذای سگ بر حسب رنگ

تنوع رنگی در ظرف آب و غذای هم برای شما و هم برای سگتان بسیار جذاب خواهد بود. از این جهت این موضوع برای شما جذاب است که می توانید با تنوع رنگی، در گوشه ای از منزلتان زیبایی خاصی را به وجود بیاورید. آیا میدانستید ظرف آب و غذا می تواند در اشتهای سگ تاثیرگذار باشد؟ رنگ های متنوعی برای ظرف غذای سگ در بازار وجود دارد که شما می‌توانید آنها را تهیه کنید. آبی، سبز، صورتی، زرد، سفید، مشکی و قهوه ای رنگ هایی هستند که شما می توانید آنها را برای ظرف غذا و آب سگ خود انتخاب کنید.

ظرف آب و غذای سگ مسافرتی

انتخاب ظرف غذا سگ در بخش قبلی شما را با موارد مهم برای انتخاب ظرف غذای سگ آشنا کردیم. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر بخواهید به همراه سگتان به مسافرت بروید، باید از چه ظرف آب و غذایی استفاده کنید؟ در این بخش می خواهیم این مورد را بررسی کنیم.
یکی از مناسب ترین ظرف غذای سگ مسافرتی، ظرف سیلیکونی است. این ظروف فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و به راحتی جمع می شوند. شما می توانید به جای حمل ظروف استیل یا سرامیکی که وزن بالایی دارند، ظروف سیلیکونی را برای مسافرت با سگتان انتخاب کنید. البته به این موضوع توجه داشته باشید، ظروف سیلیکونی فقط برای مدت های کوتاه و مسافرت مناسب هستند و اگر بخواهید برای همیشه از این ظرف ها استفاده کنید، قطعا مناسب نخواهند بود. شما می توانید از ظروف سیلیکونی هم برای آب و هم برای غذای سگ استفاده کنید و در مسافرت به راحتی این ظروف را حمل کنید.

ظرف غذای سگ اتوماتیک و هوشمند

به طور کلی ظرف غذای اتوماتیک و هوشمند سگ، کاملا استاندارد است و در طراحی آن به تمام نکات مهم و ضروری توجه شده است. طراحی این نوع ظرف غذای سگ به گونه ای است که با کمک محفظه ای که دارد، همیشه ظرف غذا رو پر نگه می دارد. این به این معنی است که همیشه ظرف غذای سگ شما پر به نظر می رسد اما در واقع به گونه ای است که سگ نمی تواند کاملا حجم غذا را ببیند.

ظرف آب و غذای سگ باید متناسب با جثه و نژاد آن باشد
نکته ای که در خصوص ظرف غذای اتوماتیک و هوشمند سگ وجود دارد این است که شما می توانید برای این ظروف برنامه ریزی نید تا غذا را در ساعات خاصی در اختیار سگ قرار دهد. این ویژگی به شما کمک می کند تا زمانی که می‌خواهید برای چند ساعت منزل را ترک کنید، خیالتان از بابت تغذیه سگتان راحت باشد.
شما می توانید از طریق فیدرهای برنامه ریزی مقدار و حجم غذای سگ را تنظیم کنید و در صورتی که سگ شما پرخور است، با این قابلیت می توانید از پرخوری سگ و اضافه وزنش جلوگیری کنید. بنابراین ظرف غذای هوشمند و اتوماتیک سگ قابلیت های بسیار قابل توجهی دارند که شما می توانید از این قابلیت ها برای کنترل تغذیه سگتان استفاده کنید.

راهنمای خرید ظرف آب سگ

آیا می‌دانید خوردن آب کافی برای سگ ها تا چه حد اهمیت دارد؟ بسیاری از بیماری‌هایی که سگ ها به آن مبتلا می شوند، بر اثر کم آبی بدنشان است. این موضوع به خصوص در فصل گرما آنها را به شدت اذیت می کند. آب خوردن به سگ ها کمک می کند که بسیاری از بیماری هایی که در معرض خطر ابتلا به آن هستند را پشت سر بگذارند و دمای بدنشان را پایین بیاورند.
از این رو بسیار مهم است که همیشه آب تمیز و خنک در اختیار سگ ها قرار دهیم. شما می‌توانید این کار را با خرید یک ظرف آب جذاب انجام دهید و سگتان را برای آب خوردن تشویق کنید. همانطور که ظرف غذای سگ باید مناسب باشد، ظرف آب نیز همین حکم را دارد.
برای اینکه بتوانید ظرف آب مناسب برای سگتان بخرید، باید به یک سری ویژگی های مهم توجه داشته باشید. اولین ویژگی این است که عمق ظرف آب به گونه ای باشد که سگ نتواند به راحتی آن را برگرداند. برای خرید ظرف آب سگ به این نکته توجه کنید که گنجایش این ظرف باید با جثه و سن سگتان هم خوانی داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید حتی نژاد سگ هم در انتخاب ظرف آب مناسب تاثیرگذار است. بنابراین حتما در هنگام خرید به این نکات توجه داشته باشید.
سعی کنید ظرف آب سگتان به قدری جذاب باشد که سگتان برای آب خوردن ترغیب شود. اگر در خصوص جنس ظرف آب سگ بخواهیم اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم بهترین ظرف آب برای سگ از جنس استیل، سرامیک و پلاستیک است. بهتر است تا ظرف استیل برای آب خوردن سگ تهیه کنید. مزیت ظرف آب استیل این است که دمای آب را حفظ می کند و تا ساعت ها می تواند آب را خنک نگه دارد. این موضوع به ویژه در تابستان اهمیت بسیار زیادی دارد.

ظرف آب اتوماتیک سگ

همانطور که در بخش ظرف غذای سگ، به این موضوع اشاره کردیم که شما می‌توانید نوع اتوماتیک و هوشمند آن را تهیه کنید باید بگوییم در خصوص ظرف آب هم این موضوع صدق می کند. شما می توانید ظرف آب اتوماتیک و هوشمند برای سگ خود تهیه کنید تا بتوانید مقدار آبی را که مصرف می کند، کنترل کنید.
شاید برایتان جالب باشد تا بدانید این ظرف آب، دارای مدل های مختلف و پیشرفته ای است که شما می توانید از هر کدام از این قابلیت ها برای کنترل مصرف آب سگ استفاده کنید. شما می توانید به این ظرف آب تایم خاصی بدهید تا در همان تایم آب را در اختیار سگ قرار دهد. همچنین می توانید مقدار آب را خودتان تعیین کنید. این در واقع یکی از ویژگی های بسیار مثبتی است که می تواند به شما در امور نگهداری از سگ کمک کند.
ممکن است شغل شما به گونه ای باشد که مجبور باشید چند ساعت در روز، سگتان را تنها بگذارید. با کمک ظرف غذای سگ و ظرف آب هوشمند سگ شما می توانید تغذیه سگتان را کنترل کنید.
بعضی از ظرف های آب سگ قابلیت اتصال به بطری آب معدنی را دارند. در این صورت پس از اتمام حجم آبی که برای سگتان در نظر گرفته اید، به طور اتوماتیک و خودکار، ظرف آب سگ شما مجدد پر می شود. حتی شما می توانید ظرف آب و غذای سگ اتوماتیک و دوقلو تهیه کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید. این ظرف ها در بازار دارای تنوع رنگی و مدل زیادی هستند که شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی تان و آنچه که برای سگتان مناسب می دانید، این ظرف های هوشمند را تهیه کنید.
به خاطر داشته باشید که نگهداری از سگ فقط محبوس کردن آن در فضای خانه نیست؛ بلکه باید به خوبی از آن مراقبت کنید و به نکات مهم توجه داشته باشید تا بتوانید این دوست باوفا را تا سالیان سال، سلامت و پرانرژی کنار خود داشته باشید.

پرسش و پاسخ درباره ظرف غذای سگ:

آیا می توان ظرف غذای استیل یا سرامیکی سگ را به عنوان ظرف مسافرتی استفاده کنیم؟

در صورتی که حمل و نقل این ظروف برای شما سخت نباشد، می توانید این کار را انجام دهید.

ظرف غذای مناسب برای سگ را از کجا باید تهیه کرد؟

بهتر است تا ظروف اصلی را با قیمت مناسب از فروشگاه های معتبر و یا سایت های معتبر خریداری کنید.

ظرف غذای هوشمند سگ برای چه نژادهایی مناسب است؟

این ظروف بیشتر برای سگ های پرخور مناسب است. اما در حالت کلی می توان آن را برای تمام نژادها استفاده کرد.

آیا می توان ظرف غذای سگ را در ماشین ظرفشویی شست؟

بله! شما می توانید این ظروف را بدون هیچ محدودیتی در ماشین ظرفشویی بشویید.

Instagram
WhatsApp
Rate this post
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها