انواع سگ پامرانین + معرفی کامل
بلاگ
1 دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

انواع سگ پامرانین ( پامرانین خرسی، پامرانین روباهی، پامرانین عروسکی )

انواع سگ پامرانین | معرفی مختصر

انواع سگ پامرانین، که نژاد آنها جزو سگ‌های فانتزی محسوب می‌‌شود و حسابی شهرتی مشهور و معروف اند. این سگ های کوچک جثه، پشمالو با گوش هایی کوچک در دنیای فانتزی ها بسیار محبوب هستند.
نگهداری از سگ‌های فانتزی جذابیت خاص خود را دارد برای مثال: زیبایی، بامزه بودن و شیرین کاری های بانمک آنها همواره باعث می‌شود جیگاه ویژه‌ای در قلب صاحبان خود داشته باشند. همانطور که می‌دانید از یک سگ فانتزی نباید انتظار نگهبانی ، داشتن جذبه و یا انجام کارهای جدی و سنگین داشت. انواع سگ پامرانین غالبا جثه ای کوچک و ظاهری زیبا دارند و قرار است لحظات شادی بخشی را برای ما رقم بزنند.

انواع سگ پامرانین

 1. انواع سگ پامرانینسگ پامرانین روباهی (Fox Face)
 2. سگ پامرانین خرسی (Teddy Bear)
 3. سگ پامرانین عروسکی (Doll Bear)
 4. سگ پامرانین جیبی یا فنجانی
 5. سگ پامرانین کراس

انواع سگ پامرانین | تفاوت پامرانین خرسی و پامرانین روباهی؟

خوب است که آگاه باشید که سگ پامرین خرسی و سگ پامرین روباهی، لقب‌هایی هستند که تنها در ایران به کار برده می‌شوند و در باقی کشورها کارایی ندارند.

 • سگ پامرانین روباهی

زمانی که سگ pomeranian روباهی را تماشا می‌کنید، گمان می‌کنید که در حال تماشای یک روباه کوچک بامزه هستید. جمجمه گرد و گنبدی شکل همراه با پوزه‌ی کشیده و اندکی بلند، و داشتن گوش‌های کوچک و مثلثی شکل، باعث شده تا کاملا شبیه به یک روباه با داشتن ظاهری فانتزی‌تر نمایان شوند. این تیپ از پامرها یعنی سگ پامرانین روباهی به عنوان رسمی ترین گونه از نژاد سگ پامرانین در استانداردهای KFC، شناخته می‌شود.

 • سگ پامرانین خرسی

به پامرین‌هایی که: پوزه کوچک‌تر، صورتی خندان‌تر و پوششی حجیم‌تر و به اصطلاح مفروف بین پرورش دهنده‌ها پوشش تپل‌تری دارند، سگ پامرانین خرسی می‌گویند. پامر خرسی جمجمه گردتری دارد و پوزه کوتاه منجر شده تا فواصل بین دو چشم کمتر باشند و چشم‌های سگ پامرانین خرسی به هم نزدیکتر قرار گیرند.

انواع سگ پامرانین | سگ پامرانین عروسکی

سگ پامرانین عروسکی از نظر ظاهری، چهره‌ای میان ظاهر صورت پامر روباهی و ظاهر صورت پامر خرسی دارد. همانند مدل چهره پامرین خرسی، فرم اسکلتی پوزه، دلیل اصلی در تفاوت چهره سگ پامرانین عروسکی و باقی پامرها است. در گونه سگ پامرانین عروسکی، پوزه آنها نسبت به پوزه سگ پامرانین خرسی بلندتر می‌باشد اما در عین حال، همانند پوزه سگ پامرانین روباهی، تیز و قلمی نبوده  بلکه کمی پهن و صاف‌تر از آنها است.
سگ پامرانین عروسکی سفید رنگ، به دلیل داشتن ظاهر و رنگ جذاب میان مردم خیلی محبوب واقع شده است.

انواع سگ پامرانین | سگ پامرانین جیبی

امروزه سگ‌های عروسکی و سگ‌های مینیاتوری محبوبیت فراوانی میان مردم پیدا کرده‌اند. در اکثر نژادها گونه کوچک‌تر آنها نیز توسط پرورش دهنگان سگ، پرورش داده میشود.
سگ پامرانین جیبی که با لقب‌های گوناگونی همچون: پامر فنجانی، سگ مینیاتوری پامرانین و پامرانین عروسکی شناخته میشوند. سگ پامرانین جیبی گونه‌ای از سگ پامرانین است که قد و جثه‌ای کمتر از حد استاندارد معین شده برای نژاد پامرانین دارد. وزن سگ پامرانین جیبی معمولا کمتر از ۲ کیلو می‌باشد.
از این رو  سگ جیبی پامرانین، نام جداگانه نژادی دیگر نیست؛ فقط گونه‌ای از سگ‌های پامرانین است که جثه‌ای کمتر از حد استاندارد دارد و به وسیله پرورش دهندگان سگ به وجود آمده است.
اغلب دامپزشکان اعتقاد دارند که سگ‌هایی که از حد استاندارد جثه‌ی ریزتری دارند، ابدا نرمال نبوده و مستعد ابتلا به انواع بیماری‌ها و مشکلات تنفسی _ سلامتی هستند. با اینکه سگ ریز جثه و مینیاتوری خیلی دلنشین و دوستداشتنی است، اما وی آی پت خرید این دسته از سگ‌ها را از نظر انسانی و اخلاقی درست نمی‌داند و به شما نیز توصیه نمی‌کند.

انواع سگ پامرانین | سگ پامرانین کراس

به احتمال زیاد تا به حال اصطلاحات کراس و یا پامرانین کراس را شنیده باشید. این اصطلاح در مورد خیلی از سگ‌ها مانند شیتزو کراس و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. معنای سگ پامرانین کراس این است که پامر مد نظر از ترکیب نژادهای مختلف به وجود آمده است.
پرورش دهندگان سگ‌ها از برخی نژادهای محبوب‌تر، سگ پامرانین کراس را به وجود می‌آورند.

انواع سگ پامرانین کراس

انواع سگ پامرانیناز جمله مشهورترین انواع سگ پامرانین کراس می‌توان به سگ‌های زیر اشاره نمود:

 • پامسکی:  تلفیقی از نژاد پامرانین و سگ هاسکی
 • بیچونارین:  تلفیقی از نژاد پامرانین و بیچون فرایز
 • پامیگل: تلفیقی از پامرانین و بیگل
 • شیرانین یا سگ شیتزو پامرانین: تلفیقی از پامرانین و شیتزو
 • پامچی: تلفیقی از پامرانین و شیواوا

انواع سگ پامرانین | معرفی جامع

در مقاله اختصاصی وی آی پت، که ویژه پامرین است و به طور کامل درباره مواردی همچون: خلق و خو، شرایط نگهداری از سگ پامرانین، ویژگی‌های ظاهری، تربیت سگ پامرانین، قیمت سگ پامرانین، طول عمر سگ پامرانین ، واکسیناسیون سگ و … سگ پامرانین را مفصلا برای شما معرفی کرده ایم.

پرسش و پاسخ درباره انواع سگ پامرانین:

وزن نرمال انواع پامرانین ها چقدر است؟

پامرها معمولا وزنی بین 1.5 تا 3.5 کیلوگرم دارند، بغیر از پامرانین مینیاتوری که وزن آنها کمتر از 2 کیلو است.

بهترین زمان تربیت و اجتماعی سازی انواع پامرها چه زمانی است؟

از سنین 2 ماهگی به بعد می‌توانید رو تربیت و آموزش پامر خود کار کنید.

Instagram
WhatsApp
4.5/5 - (13 امتیاز)
guest
1
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
مژده

سلام سگم بی وقفه واق واق میکنه چی کنم؟