تربیت سگ پامرانین خرسی و پامرانین روباهی

آموزش و تربیت سگ پامرانین

تربیت اصولی سگ پامرانین ( پامرانین خرسی و یا پامرانین روباهی) برای داشتن زندگی آسوده و شاد در کنار شما و خانواده، همچنین عدم به وجود آمدن آزردگی برای خود پامر و صاحب آن، امری کاملا حیاتی و کلیدی است. تربیت سگ پامرانین دارای نکات طلایی است که اگر به روش صحیح و با دقت توسط شما اجرایی شوند، بسیار آسان و حتی شیرین خواهد بود و زندگی سگ پامرانین و صاحب آن را کنار هم دلپذیرتر می‌کند.
در این مقاله، وی آی پت روش‌هایی برای تربیت سگ پامرانین به شما پیشنهد می‌کند تا بتوانید از آن روش‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید درباره معرفی کامل سگ پامرانین مقاله اختصاصی آن را در سایت وی آی پت مطالعه کنید.
برای تربیت سگ پامرانین مانند سگ‌های دیگر، شما باید آگاهانه در ابتدای کار، تعدادی لغت و عبارات ویژه مانند آواهای امر و نهی مخصوص گفتگو با سگ پامرانین را داشته باشید، تا در زمانی که قصد تشویق و یا تنبیه سگ پامرانین خود را دارید، از آنها استفاده کنید. برای نمونه هنگامی که قصد تنبیه سگ پامرانین خود را دارید از عباراتی مانند: اه اه، نوچ نوچ، نو نو و یا نه استفاده کنید و برای تشویق پامر خود عباراتی مانند: آفرین، همینه، ایول، آخ جون و … را با او آنقدر تکرار کنید تا متوجه منظور شما شود.
هنگامی که در داخل خانه دستشویی کرد، با لحنی قاطع به پومر خود نه بگویید؛ هنگامی که در مکان صحیح دستشویی یا بیرون خانه دستشویی کرد، به پامرانین خود خوراکی تشویقی بدهید و با لحنی خاص به او آفرین بگویید. همچنین می‌توانید برای پامر دست زده  و او را در آغوش خود گرفته و مهربانانه نوازشش کنید.

بهترین زمان برای تربیت سگ پامرانین چه سنی است؟

تربیت سگ پامرانین سگ‌های نژاد پامرانین کمی خودرای و لجباز هستند، از این رو اگر که از زمان تولگی، اصولی و به درستی تربیت نشوند در سنین بالاتر به پامرانین‌های لجباز و کله شقی تبدیل شده و هرکاری که مطابق میلشان است را انجام می‌دهند.
عالی ترین زمان برای تربیت سگ پامرانین، سنین تولگی و همچنین سن 7هفتگی تا یک سالگی است. مربیان سگ‌ها به این سن، گلدن تایم یا زمان طلایی تربیت سگ می‌گویند. از این جهت به محض اینکه توله سگ پامرنین خود را به خانه آوردید، آموزش‌ها و تربیت اصولی آن را شروع کنید. به یاد داشته باشید که تربیت سگ پامرانین اگر از تولگی، اصولی انجام شود،  در تمام مدتی که کنارهم زندگی می‌کنید، از داشتن پامرانین خوش رفتار و مودب خود لذت فراوانی خواهید برد.

آموزش سگ پامرانین – جای دستشویی

در ابتدا در نظر داشته باشید که اگر توله سگ پامرانین دارید و در سن دوماهگی است، برای یادگیری دستشویی کردن در مکان صحیح، بسیار کوچک است. در سن 2 ماهگی تولگی پامرانین، کنترل مثانه او هنوز به زور کامل به حالت ارادی خودش در نیامده است. زمانی که توله پامرانین از این سن عبور کرد، می‌توانید با صبر و حوصله و در عین حال با لحنی قاطع، برای آموزش جای دستشویی به سگ پامرانین خود اقدام کنید.
برای آموزش دستشویی به سگ پامرانین باید توجه و نظارت قبلی داشته باشد که ببینید در چه مکانی بیشتر دستشویی کرده و معمولا مورد علاقه اوست. اگر که امکان پذیر است، همان مکان که علاقه بیشتری به دستشویی کردن در آنجا را دارد، مکان مخصوص دسشویی پامر خود در نظر بگیریر، تا سریع‌تر یاد بگیرد.

تربیت سگ پامرانین – پارس نکردن

تربیت سگ پامرانین + سگ‌های پرحرفیکی از اصلی ترین آموزش‌هایی که ضروری است به پامرانین خود یاد بدهید، آموزش پارس نکردن به اوست. پامرنین‌ها اغلب جز سگ‌های پرحرف محسوب می‌شوند! و به دلایل گوناکونی ممکن است پارس و یا واق واق کنند.
دلایلی همچون: حس خطر و حفاظت از شما، کلافه و یا بی‌حوصله بودن، هیجان‌زده شدن سگ، جلب توجه شما به خود و یا در واکنش به صداهای بلند و … که تنها تعداد اندکی از دلایل واق واق کردن سگ پامرانین می‌باشد.
مهمترین نکته در تربیت سگ پامر این است که که هیچ‌گاه به دلیل پارس کردن او را تنبیه و دعوا نکنید، بلکه به دلیل کار خوب یعنی پارس نکردن، او را تشویق کنید. هربار که پامرتان شروع به پارس و یا واق واق کردن کرد، به او دستور ساکت بودن بدهید و همزمان یک تشویقی نشانش دهید. به محض ساکت شدن و پارس نکردن تشویقی را به پومر بدهید تا به او بفهمانید که با پارس نکردن تشویقی و جایزه خواهد گرفت.

آموزش سگ پامرانین – خوابیدن در شب

  • مکانی آرام و راحت برای خوابیدن سگ پامرانین خود انتخاب و آماده کنید.
  • مکان منتخب باید به راحتی در دسترس پامر باشد تا در هر زمان در طول روز که تمایل به خوابیدن داشت، به آن مکان رفته و استراحت کند.
  • برای پیشگیری از بیدار شدن سگ پامرانین در طول شب و نداشتن حس ناخوشایند حین خواب، ترجیحا باید چراغ‌ها را خاموش کرده و فضا را کاملا تاریک کنید.
  • هنگامی که وقت خوابیدن است، همه چراغ‌ها را خاموش کرده و صدای تلویزیون را ببندید. با انجام این عمل پامرانین شما متوجه خواهد شد که زمان خوابیدن رسیده است.
  • برای خوابید پامر، به او با حوصله فرصت دهید و عجله نکنید. صبور باشید تا خودش به آرامی به خواب برود.
  • توله سگ پامرانین به طور معمول بین ۱۸ تا ۲۰ ساعت و سگ پامرانین بالغ حدودا بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت، روزانه می‌خوابد. و این امکان وجود دارد غیر از این ساعت‌ها، در طول شبانه روز چند باری نیز چرت بزند.

آموزش سگ پامرانین فرمان بده یا ول‌کن

برای شروع آموزش، اجازه دهید پامرین (pomeranian) چیزی را برای شما بیارد، در آن زمان شما خودتان را به سمت پامرین خم کرده و با دست راست شی را از او بگیرید؛ با لحنی قاطع به سگ پامرانین خود بگویید: بده بده یا ولش کن. چنان که متوجه شدید پامر سرسخت است و لجبازی می‌کند، آن فرمان را مجدد تکرار کنید و شی را از دهان پامرین خود بگیرید. اگر که دوباره مقاومت کرد و از خود سرسختی نشان داد، با دست دیگر خود قلاده یا گردن پامرانین را به آرامی گرفته و شی مد نظر را از دهانش بیرون بی‌آورید. تمرین فوق را باید به دفعات تکرار کنید تا سگ پامرانین شما به خوبی آن را یادبگیرد و در آخر آن فرمان را بدون تامل و وقفه انجام دهد.

Instagram
WhatsApp
4.3/5 - (18 امتیاز)
guest
40 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
گلشید

ممنونم من تازه یه پامرانین خریدم این مطلب خیلی کمکم کرد

عالیع

سلام ببخشید میشه بگین اگه از ساعت ۸تا ۱بعدظهر خونه نباشیم سگمون مشکل داره یانع ممنون میشم بگین ؟

علیرضا

سلام من دیشب یک پامرانین دو ماهه خریدم و تنها مشکلش دستشویی روی فرش و سرامیک هست… حیاط سگ و پد و قطره هم دارم ، میشه کمک کنید؟

فاطمه میلانی

سلام دوست عزیز، باید بگیم چون سن سگ شما پایین هست، این طبیعیه و نباید از سگ کمتر از سن 4 ماهگی انتظار داشت که این آموزش ها را یاد گرفته باشند چون معمولا بعد از این سن یاد می گیرند، کمتر از سن 4 ماهگی هم این امکان وجود داره ولی با تکرار و تمرین زیاد. در یک پت دوماهه نباید انتظار داشت که در روز های اول جای ادرار رو یاد بگیرد.

علیرضا

سلام ممنون. راستشو بخواید با هزار تا بدبختی یاد گرفت و با تشویقی تونستیم بهش یاد بدیم

زهرا

براش پارک ساده بگیر وخیلی کوچک نصبش کن مثلا اگر ۸تکه میگیری ۴تکه براش نصب کن وسینی ادرار بگیر براش چون توی جای خودش دستشویی نمیکنه میره تو سینیش دستشویی میکنه

آرینا

نه

پدرام

سلام ببخشید چرا سگ من ۲ ماهشه گاز میگیره

مصطفی

چون میخاد دندوناش بیفته ودندن جدید دربیاره لثه هاش میخاره

پانته ء

سلام من یک سگ وامر پی اس دوماهه خریدم..جای جیشش و اینجارو بلده و هیچ مشملی نداره ولی گاز میگیره و لباسو پاره میکنه…میشه کمک کنید؟

ستون گنگ

با تربیت کردن درست سگت این مشکل حل خواهد شد نگران نباش

nazi

سلام من الان یه سگ پامر خرسی گرفتم ۳ماهشه چکار کنم که عادت کنه بیرون دستشویی کنه و حرف گوش بگیره خیلی فضول هستش

رها

والا من پرسیدم دکتر گفت دندان میخوان دربیارن لثه ها میخواره میخوان باگاز گرفتن …..

Zhra

ممنون خیلی خوب بود

Hasti

سلام من سگ ۳ ماهه پامر خرسی خریدم جای دست شویی اش را بلد نیس چیکار کنم

Mobina

سلام پامر اشپیتز روباهی دارم پاشو گاز میگره دلیلش چیه؟خیلی انرژی داره گاز هم میگیره ولی اصلا فشار نمیده فقط دستو میزاره تو دهن دلیلش چیه؟

مسید

سگ منم فقط میخا گازبگیره هرچی میگم ن ول نمیکنه انگار دندوناش میختارن!ولی درد دارن دندوناش دوماهشه

عرشیا

منم همینطور

مانی

من الان چند ماهه رو حرفاتون کار کردم تاثیر گذار بود

Mrym

سلام ممنون از راهنمایی خوبتون. سگ من چندرفتاربدداره ومیخوام اصلاحشون کنم آیاباید آموزششو عوض کنم یا بایدموقع آموزش ازکلمه های جدید دیگه ای استفاده کنم؟

arnika

سلام من یه 5 ماهی هست پامر گرفتم، هنوز جای دستشویی رو بلد نیست و خیلی سرو صدا میکنه و مدام وقتی میری سمتش گاز میگیره..
دلیلش چیه؟

محمد

سلام

سمیرا

من چند روزه یه پامر روباهی هدیه گرفتم
مشکل با جای دستشویی دارم
میره فرش و سرامیک فقط یه بار با قطره ادرا رو پر دستشویی کرد و و دیگه نه
البته مدفوع هم که دیگه

nazi

سلام من الان یه سگ پامر خرسی گرفتم ۳ماهشه چکار کنم که عادت کنه بیرون دستشویی کنه و حرف گوش بگیره خیلی فضول هستش

سمانه

سلام به چه دلیل سگ پامرین سه ونیم ساله موقع نوازش کردنش همه رو جز صاحبش گاز میگیره؟ برای گرفتن سرپرستی اش مشگل پیدا کردم منو چند بار گاز گرفته قابل حل هست؟

سمانه

با سلام
من یک سگ پامرین چهار ساله رو می‌خوام به سرپرستی قبول کنم به جز صاحبش منو گاز میگیره قابل حل هست این مشکل ؟

زهرا

سلام بهش تشویقی بده سعی کن بفهمه دوستش داری

طناز

سلام خسته نباشيد
من يك ماه يه سك پامر روباهي اوردم
بهمن ماه يك سالش ميشه
ولي مشكلم باهاش دست شوي هست قطره و پد گذاشتم اصلا فايده نداره
و تو حياط چندجا دست سوي ميكنه
وقتي هم داخل هست يه دفعه اين كارو ميكنه
نن دقيقا ديكه چيكار كنم

مهسا

با سلام‌ ، من یک پامر نر ۸ ماهه دارم که از دوماهگیش دارمش و کاملا یاد گرفته بود که کحا دسشویی کند تا اینکه بزرگتر شد و به بیرون بردمش و از اون موقع حدود ۳ ماه است تمام گوشه های خونه ادرار میکنه . لطفا یه راهنمایی بفرمایید…
با تشکر

Taranom77army

سلام و خسته نباشید چطور از پرخاشگری شون جلوگیری کنیم آخه من قرار بخرم گفتم از قبل اطلاعات داشته باشم

reyhaneh

سلام من یه سگ پامر دارم خیلی لجبازه و اذیت میکنه پیش فعاله و همیشه میدوه و سه ماهشه به شدت گاز میگیره و یه مدت یاد گرفت رو پد دستشویی کنه ولی الان دوباره ول کرد میشه بگید چیکارش کنم؟!

هستی

سلام…منم سه هفته ای میشه که سگ خریدم پامر روباهی ۳ ماهشه همش درحال شیطونی کردن ..خیلی بد گاز میگیره جای دسشویی رو هم بلد نیست همش یا رو سرامیک یا رو فرش دسشویی میکنه …نمیدونم چه کارش کنم …
میشه لطفا یه راهنمایی کنید

مجید

سلام من تازه ی پامر گرفتم و این مطالب خیلی بدرد خورد ممنون میشم از بقیه ک اگ تجربه از دارند ب اشتراک بذارن

هستی

سلام خسته نباشید …ببخشید من تازه یه پامر سه ماهه خریدم نمیدونم چشه …گلوش انگاری درد میکنه همش درحال سرفه کردن انگار داره خفه میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

ناشناس

سلام من تازه پامر ماده خریدم ۵۶ روزشه و تربیت نشده این مطالب خیلی بهم کمک کرد واقعا ممنونم

......

من بعضی از روز ها ۵ ساعت از ۷تا۱۲ یا از ۱۲تا۵ خونه نیستم آبجیم مامان بابام هستن ولی با نبون من مشکل داره؟

Last edited 5 ماه پیش by ......