آموزش و تربیت سگ پامرانین
بلاگ
بدون دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

تربیت سگ پامرانین خرسی و پامرانین روباهی

آموزش و تربیت سگ پامرانین

تربیت اصولی سگ پامرانین ( پامرانین خرسی و یا پامرانین روباهی) برای داشتن زندگی آسوده و شاد در کنار شما و خانواده، همچنین عدم به وجود آمدن آزردگی برای خود پامر و صاحب آن، امری کاملا حیاتی و کلیدی است. تربیت سگ پامرانین دارای نکات طلایی است که اگر به روش صحیح و با دقت توسط شما اجرایی شوند، بسیار آسان و حتی شیرین خواهد بود و زندگی سگ پامرانین و صاحب آن را کنار هم دلپذیرتر می‌کند.

در این مقاله، وی آی پت روش‌هایی برای تربیت سگ پامرانین به شما پیشنهد می‌کند تا بتوانید از آن روش‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید درباره معرفی کامل سگ پامرانین مقاله اختصاصی آن را در سایت وی آی پت مطالعه کنید.

برای تربیت سگ پامرانین مانند سگ‌های دیگر، شما باید آگاهانه در ابتدای کار، تعدادی لغت و عبارات ویژه مانند آواهای امر و نهی مخصوص گفتگو با سگ پامرانین را داشته باشید، تا در زمانی که قصد تشویق و یا تنبیه سگ پامرانین خود را دارید، از آنها استفاده کنید. برای نمونه هنگامی که قصد تنبیه سگ پامرانین خود را دارید از عباراتی مانند: اه اه، نوچ نوچ، نو نو و یا نه استفاده کنید و برای تشویق پامر خود عباراتی مانند: آفرین، همینه، ایول، آخ جون و … را با او آنقدر تکرار کنید تا متوجه منظور شما شود.

هنگامی که در داخل خانه دستشویی کرد، با لحنی قاطع به پومر خود نه بگویید؛ هنگامی که در مکان صحیح دستشویی یا بیرون خانه دستشویی کرد، به پامرانین خود خوراکی تشویقی بدهید و با لحنی خاص به او آفرین بگویید. همچنین می‌توانید برای پامر دست زده  و او را در آغوش خود گرفته و مهربانانه نوازشش کنید.

بهترین زمان برای تربیت سگ پامرانین چه سنی است؟

سگ‌های نژاد پامرانین کمی خودرای و لجباز هستند، از این رو اگر که از زمان تولگی، اصولی و به درستی تربیت نشوند در سنین بالاتر به پامرانین‌های لجباز و کله شقی تبدیل شده و هرکاری که مطابق میلشان است را انجام می‌دهند.

عالی ترین زمان برای تربیت سگ پامرانین، سنین تولگی و همچنین سن 7هفتگی تا یک سالگی است. مربیان سگ‌ها به این سن، گلدن تایم یا زمان طلایی تربیت سگ می‌گویند. از این جهت به محض اینکه توله سگ پامرنین خود را به خانه آوردید، آموزش‌ها و تربیت اصولی آن را شروع کنید. به یاد داشته باشید که تربیت سگ پامرانین اگر از تولگی، اصولی انجام شود،  در تمام مدتی که کنارهم زندگی می‌کنید، از داشتن پامرانین خوش رفتار و مودب خود لذت فراوانی خواهید برد.

آموزش سگ پامرانین – جای دستشویی

در ابتدا در نظر داشته باشید که اگر توله سگ پامرانین دارید و در سن دوماهگی است، برای یادگیری دستشویی کردن در مکان صحیح، بسیار کوچک است. در سن 2 ماهگی تولگی پامرانین، کنترل مثانه او هنوز به زور کامل به حالت ارادی خودش در نیامده است. زمانی که توله پامرانین از این سن عبور کرد، می‌توانید با صبر و حوصله و در عین حال با لحنی قاطع، برای آموزش جای دستشویی به سگ پامرانین خود اقدام کنید.

برای آموزش دستشویی به سگ پامرانین باید توجه و نظارت قبلی داشته باشد که ببینید در چه مکانی بیشتر دستشویی کرده و معمولا مورد علاقه اوست. اگر که امکان پذیر است، همان مکان که علاقه بیشتری به دستشویی کردن در آنجا را دارد، مکان مخصوص دسشویی پامر خود در نظر بگیریر، تا سریع‌تر یاد بگیرد.

تربیت سگ پامرانین – پارس نکردن

یکی از اصلی ترین آموزش‌هایی که ضروری است به پامرانین خود یاد بدهید، آموزش پارس نکردن به اوست. پامرنین‌ها اغلب جز سگ‌های پرحرف محسوب می‌شوند! و به دلایل گوناکونی ممکن است پارس و یا واق واق کنند.

دلایلی همچون: حس خطر و حفاظت از شما، کلافه و یا بی‌حوصله بودن، هیجان‌زده شدن سگ، جلب توجه شما به خود و یا در واکنش به صداهای بلند و … که تنها تعداد اندکی از دلایل واق واق کردن سگ پامرانین می‌باشد.

مهمترین نکته در تربیت سگ پامر این است که که هیچ‌گاه به دلیل پارس کردن او را تنبیه و دعوا نکنید، بلکه به دلیل کار خوب یعنی پارس نکردن، او را تشویق کنید. هربار که پامرتان شروع به پارس و یا واق واق کردن کرد، به او دستور ساکت بودن بدهید و همزمان یک تشویقی نشانش دهید. به محض ساکت شدن و پارس نکردن تشویقی را به پومر بدهید تا به او بفهمانید که با پارس نکردن تشویقی و جایزه خواهد گرفت.

آموزش سگ پامرانین – خوابیدن در شب

مکانی آرام و راحت برای خوابیدن سگ پامرانین خود انتخاب و آماده کنید.

مکان منتخب باید به راحتی در دسترس پامر باشد تا در هر زمان در طول روز که تمایل به خوابیدن داشت، به آن مکان رفته و استراحت کند.

برای پیشگیری از بیدار شدن سگ پامرانین در طول شب و نداشتن حس ناخوشایند حین خواب، ترجیحا باید چراغ‌ها را خاموش کرده و فضا را کاملا تاریک کنید.

هنگامی که وقت خوابیدن است، همه چراغ‌ها را خاموش کرده و صدای تلویزیون را ببندید. با انجام این عمل پامرانین شما متوجه خواهد شد که زمان خوابیدن رسیده است.

برای خوابید پامر، به او با حوصله فرصت دهید و عجله نکنید. صبور باشید تا خودش به آرامی به خواب برود.

توله سگ پامرانین به طور معمول بین ۱۸ تا ۲۰ ساعت و سگ پامرانین بالغ حدودا بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت، روزانه می‌خوابد. و این امکان وجود دارد غیر از این ساعت‌ها، در طول شبانه روز چند باری نیز چرت بزند.

آموزش سگ پامرانین فرمان بده یا ول‌کن

برای شروع آموزش، اجازه دهید پامرین چیزی را برای شما بیارد، در آن زمان شما خودتان را به سمت پامرین خم کرده و با دست راست شی را از او بگیرید؛ با لحنی قاطع به سگ پامرانین خود بگویید: بده بده یا ولش کن. چنان که متوجه شدید پامر سرسخت است و لجبازی می‌کند، آن فرمان را مجدد تکرار کنید و شی را از دهان پامرین خود بگیرید. اگر که دوباره مقاومت کرد و از خود سرسختی نشان داد، با دست دیگر خود قلاده یا گردن پامرانین را به آرامی گرفته و شی مد نظر را از دهانش بیرون بی‌آورید. تمرین فوق را باید به دفعات تکرار کنید تا سگ پامرانین شما به خوبی آن را یادبگیرد و در آخر آن فرمان را بدون تامل و وقفه انجام دهد.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (8 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها
فهرست