گرفتن ناخن سگ
مقالات
بدون دیدگاه
فهرست مطالب نمایش

خیلی از کارهایی که برای نگهدای از سگ ها و گربه ها و دیگر حیوانات خانگی می‌کنیم فقط برای بهداشت حیوانات خانگی مهم نیست بلکه برای حفظ بهداشت انسان‌های اطراف سگ و گربه  ضروری است. کوتاه کردن ناخن سگ در کنار اصلاح موی سگ نیز یکی از این مسائل هست. اما اینکار نیاز به تجهیزات و وسایل ضروری است.

کوتاه کردن ناخن سگ:

کوتاه کردن ناخن سگ
چرا باید ناخن های سگ را اصلا کوتاه کرد در صورت بلند بودن ناخن جایی مناسب برای رشد قارچ و باکتری ها و جایی مناسب برای وجود جرم است. از جهتی دیگر باید دانست اگر ناخن سگ بلند باشد سگ به راحتی نمی‌تواند بنشیند یا بایستد در طولانی مدت باعث آسیب های استخوانی مفصلی شدید میشود. همچنین بلند بودن باعث شکستن آنها می‌شود و این برای سگ ما دردآور است. راه رفتن برای سگ بسیار آسیب رسان است و حرکن نکند سگ افسردگی می‌گیرد.

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل یا بیرون:

بعضی ترس از کوتاه کردن ناخن سگ در منزل دارند حق هم دارند اگر درست انجام ندهید برای سگ ما دردناک است و در نوبت بعد سگ می‌ترسد و کار ما سخت تر می‌شود البته اگر از این مسئله ترس دارید می‌توانید به دامپزشکی یا آرایشگاه حیوانات مراجعه کنید. اما بهر حال سگ ما از غریبه ها می‌ترسد و استرس می‌گیرد و گرفتن ناخن سگ در منزل و آموزش گرفتن ناخن سگ به شما کمک می‌کند.

رشد ناخنهای سگ به چه عواملی بستگی دارد؟به نژاد سگ، به سن و نوع سگ بستگی دارد

اما کی زمان گرفتن ناخن سگ است؟ بهتر است زمانیکه ناخن سگ از پنجه بیرون زد و هنگام راه رفتن او را اذیت کرد زمان مناسب برای انجام اینکار است.

تجهیزات مناسب برای گرفتن ناخن سگ:

ناخنگیر سگ:

مهم ترین ابزار مورد نیاز برای گرفتن ناخن سگ ناخنگیر و سوهان است اما ناخنگیر سگ با آنچه ما فکر می‌کنیم متفاوت است ابتدا بهتر است ناخنگیر سبک باشد اگر نام ناخنگیر گیوتین را شنیدید نترسید بهتر است به پت شاپ بروید ناخنگیر مناسب سگ خود بگیرید. ناخنگیر سگ باید مناسب نژاد، اندازه و سن سگ باشد.

سوهان:

سوهان ها کلا دو نوع هستند ساده و برقی.

 

گرفتن ناخن سگ

موارد ضروری در هنگام کوتاه کردن ناخن:

از زمانیکه سگ خود توله هست کوتاه کنید تا به این کار عادت کند اولین بار باید از دو تا سه ماهگی اینکار را انجام داد اینکار آسان نیست صبور باشید و او را عادت دهید بهتر است تشویقی را فراموش نکنید.

مراحل گرفتن ناخن سگ:

بر اساس منابعی برای عادت بهتر سگ به ناخن گرفتن گفته شده این کار را در هفت روز یا هفت مرحله در اولین بار انجام دهید. یک ناخن گیر و سوهان را نان سگ دهید دو ناخنگیر و سوهان را به بدن سگ بمالید روز سوم در نزدیکی ناخن سگ ناخنگیر و سوهان را روشن کنید. بگذارید صدای ناخنگیر و صدای ویبراتور را بشنود. مرحله چهار با ناخنگیر اندازه بگیرید ناخن سگ تا کجا کوتاه می‌شود. روز پنجم یک ناخن را کوتاه کنید واکنش را بررسی کنید حتی اگر خوب بود یک ناخن را کوتاه کنید. روز ششم دومین ناخن هم بگیرید. در روز هفتم تمام ناخن‌ها را کوتاه کنید.

آموزش گرفتن ناخن سگ در منزل:

حالا می‌توانید در منزل اینکار را انجام دهید پنجه سگ را در دست بگیرید محکم اما آهسته. نترسید هر چقدر سریعتر ناخن بگیرید منظم و بهتر است. ناخنها در انتهای خود رنگ خونی دارند بسیار مواظب باشید رگهای خونی را نبرید. نوبت به سوهان رسید حتما کناره ها را کوتاه و مرتب کنید.

قیمت و هزینه گرفتن ناخن سگ:

برای آگاهی از قیمت ناخن سگ با ما در تماس باشید.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها