اقدامات ضروری آماده سازی پت (حیوان خانگی)برای واکسن

اولین اقدام ضروری آمادگی حیوان خانگی یا پت برای واکسن

 اولین اقدام ضروی برای آماده سازی پت یا حیوان خانگی برای واکسن متوجه پت نمباشد بلکه صاحب پت  باید از شرایط آماده سازی پت برای واکسن آگاه باشد.

شرط اول و اساسی آماده شدن پت برای واکسن این است خودتان استرس نداشته باشید شرط بعدی آماده سازی پت برای واکسن این است در مورد واکسیانسیون حیوانات و بیماریهای عفونی آنها آگاهی داشته این آگاهی در مورد آماده سازی حیوانات برای واکسن بهتر از بجای اینکه از توصیه دوستان یا شبکه و انجمنها باشد بهتر است از دامپزشکان و یا سایتهای معتبر دامپزشکی باشد.

 دامپزشک ما قبل از انجام واکسیناسیون به حیوان خانگی شما معاینه کاملی می دهد ، کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای حیوان خانگی خود انجام دهید تا وی را برای دریافت واکسن آماده کند. این امر به ویژه برای برخی از حیوانات خانگی که قرارهای دامپزشکی را بسیار استرس آور می دانند بسیار مهم است. 

قبل از واکسیناسیون مطمئن شوید که حیوان خانگی شما تمیز است و بدن پت شما او به خوبی برس زده شده است. این بدان معناست که هیچ کثیفی، آوار یا موی شل برای تحریک محل تزریق وجود نخواهد داشت. تورم و درد در اطراف محل واکسیناسیون نسبتاً شایع است و معمولاً ظرف چند روز فروکش می کند. 

در حالی که بدون شک همیشه اطمینان حاصل می کنید که حیوان خانگی شما از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده می کند، تغذیه مناسب در روزهای قبل از دریافت واکسن برای داشتن یک سیستم ایمنی قوی و فعال حیوان خانگی مهم است. این به تولید آنتی بادی برای مبارزه با واکسن و آماده سازی حیوان خانگی شما در صورت آلوده شدن به معامله واقعی کمک می کند. ورزش و ویتامین D زیاد نیز مفید خواهد بود و پیاده روی طولانی مدت قبل از قرار ملاقات می تواند به شما در کاهش انرژی عصبی کمک کند و آرامش او را در هنگام قرار ملاقات راحت کند.

اگر حیوان خانگی شما بازدید از دامپزشک را استرس زا می داند – همانطور که بسیاری از آنها این کار را انجام می دهند – پس سعی کنید چند روش برای یافتن سطح استرس وی قبل از قرار ملاقات پیدا کنید. ممکن است لازم باشد چندین روش مختلف را برای انجام این کار در نظر بگیرید از جمله:

  • حیوان خانگی خود را منحرف کنید 
  • ارائه خوراکی ها
  • دادن محبت / توجه بیشتر
  • پتو یا اسباب بازی مورد علاقه او را در قرار ملاقات با خود ببرید

اگر هنوز نگران این هستید که حیوان خانگی شما از این دیدار بسیار استرس و اضطراب داشته باشد ،

5/5 - (1 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها