پت شاپ تهران

پت شاپ تهران و لوازم حیوانات خانگی، غذای سگ و گربه:

پت شاپ یا Pet Shop از دو کلمه Pet و Shop تشکیل شده است که بمعنی حیوان خانگی و فروشگاه می باشد پس Pet Shop می شود فروشگاه حیوانات خانگی. با گسترش زندگی مدرن انسانها همه، روزبروز  بیشتر به دنبال بازگشت به طبیعت هستند یا اینکه می خواهند از تنهایی فرار کنند. یکی از این راه ها قبول کردن سرپرستی یک سگ یا گربه است. این ابتدای راه است با توجه به حیوان خانگی که به سرپرستی می گیرید باید غذای سگ یا غذای گربه فراهم کنید. حال اینکه امروزه تنوع حیوانات خانگی بمراتب بیشتر شده است از سمندر ها، ماهی های آکواریومی، پستانداران کوچک نظیر همستر، خوکچه هندی تا انواع نژاد های گربه و سگ و پرندگان زینتی و طوطی ها.

پت شاپ تهران

راه اندازی پت شاپ:

کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت یک مجموعه حرفه ای است که سرویس های گوناگونی برای صاحبان حیوانات خانگی فراهم کرده است، در کنار کلینیک دامپزشکی که دارای بخش تخصصی جراحی با امکانات پیشرفته است؛ از بخش های تصویر بردای تشخیصی و فیزیوتراپی، بخش داخلی و لیزر تراپی بهره نیز می برد.  به راه اندازی پت شاپ نیز اقدام کرد تا تمام نیاز های حیوانات خانگی از تشخیص بیماری تا جراحی و لیزر تراپی که درمان حمایتی نوین در ایران محسوب می شود بهره مند شود فروشگاه حیوانات خانگی نیز داشته باشد. خدمات واکسن سگ و واکسن گربه، همچنینن عقیم سازی سگ نر و عقیم سازی سگ ماده جز خدمات درمانی این مجموعه می باشد.

بهترین پت شاپ تهران:

پت شاپ ها یا فروشگاه ههای حیوانات خانگی زیادی در تهران فعال هستند. با توجه سلایقِ صاحبان حیوانات خانگی در نگهداری حیوانات، نیاز های زیادی ایجاد شده است، نظیر خاک گربه، اسباب بازی گربه، اسباب بازی سگ، که نام آوری و شماردن وسایل مورد نیاز سگ و گربه در یک مقاله آسان نیست، اقدام به عرضه بسیاری از لوازم حیوانات خانگی می کنند. بهترین پت شاپ تهران جایی است که که زیر نظر دامپزشکان حرفه ای و با تجربه اداره شود تا بهترین خدمات ارائه شود در ادامه به بعضی از اسباب بازی های سگ و گربه وسایل موردنیازشان، غذای روزمره و تشویقی شان می پردازیم تا متوجه این شوید باتوجه به تنوع موجود در انتخاب شما چقدر مشاوره یک دامپزشک و حضور و نظارت او بر یک پت شاپ ضروری است. پیدا کردن پت شاپ در تهران آسان شده است!

پت شاپ در تهران

غذا، اسباب بازی و لوازم مورد نیاز سگ:

ابتدا توضیحات بسیار مختصری در مورد غذای سگ به شما می دهیم و دسته بندی به شما ارائه می دهیم تا هنگام ورود به پت شاپ و دیدن طبقات رنگانگ پت شاپ های تهران سردرگم نشوید و هزینه زیادی برای غذای سگ نپردازید.

دسته بندی غذای سگ:

غذای سگ بر اساس برند هایی زیادی که در این زمیه فعال هستند  دسته بندی می شوند که می توانید نظیر این برند ها را  بیابید: برند تجاری بوش، برند تجاری بوی داگ، شیسر و در آخر رویال کنین برند رایجی که با شعار جهانی بهتر برای حیوانات تاسیس شد.

غذای سگ براساس سن:

این تقسیم بندی خود دارای زیر مجموعه هایی می باشد.

 • غذای سگ برای توله ها بین یک تا دو ماه و سگ مادر البته اواخر حاملگی برای مادر و سگ شیرده هم مفید است.
 • رده سنی بعدی که مهم است سن توله 2 تا 12 ماه است و این رده غذای خود را دارد.
 • غذای سگ بالغ معمولاَ سگ ها بین یک سالگی تا هفت سالگی غذای سگ بالغ دریافت می کنند.

درست است سگ ها با توجه به نژادشان عمر می کنند اما می شود گفت سگ ها در کل هفت سالگی به بعد مسن محسوب می شوند. تحرک کمتر خصیصه این سن است پس باید کالری کمتری دریافت کنند همچنین نیاز به ویتامین و مواد معدنی بیشتری دارند.

غذای سگ بر اساس نژاد:

نژا د های سگ دارای نقاط قوت و حساسیت ها و ضعف های زیادی هستند. در این دسته بندی بر اساس نژاد این نکته توجه می شود:

 • غذای سگ ژرمن: این نژاد فعالیت و تحرک زیادی دارد همچنین این نژاد به نسبت به بیماری های استخوان و مفصل مستعد است، پس غذای مورد نیاز این سگ باید بتواند مواد مورد نیاز استخوانی و مفصلی این سگ را تامین کند.
 • غذای سگ شیتزو: این نژاد کوچک و بامزه سوخت و ساز یا به زبان عملی متابولیسم زیادی دارد در نتیجه مستعد بیماری هیپوگلیسمی  یا افت قند است در نتیجه باید غذای مناسب نژاد خودش را مصرف کند.

دیدید نژاد در نوع غذا چقدر نژاد تاثیر گذار می باشد و همینطور برای نژاد های دیگر، غذا بر اساس نژاد موجود است. شما می توانید دنبال غذای سگ نژاد بولداگ باشید.

غذای سگ بر اساس جثه:

خب فرض کنید سگ عروسکی مثل شیتزو غذایی با شباهت با سگ سرابی نمی خورد، دسته بندی بر اساس جثه ریشه در این مثال و وزن سگ ها دارد:

 • غذای سگ های کوچک: مانند: مالتیز وزن حدودی 4 کیلوکرم
 • غذای سگ مینی ادالت: مانند: سگ هایی تا وزن 10 کیلو گرم مانند: تریر
 • غذای سگ مدیوم در بازه وزنی 11 تا 25 کیلوگرم
 • غذای سگ های بزرگ: مانند ژرمن شپرد و گلدن رتریور که وزنی بالاتر از 26 کیلو گرم دارند

غذای سگ عظیم الجثه مانند سرابی وزن و مشخصات این سگ را خودتان سرچ کنید تا متوجه مشخصات فیزیکی این نژاد شوید.

پت شاپ در تهران

خب سگ های بیمار نیز وجود دارند سگ های پر استرس، سگ ها با بیماری کلیه، با بیماری قلب و سگ های آسیب، دیده این دسته بندی ها در پت شاپ ها  نیز موجود هست. مثلا غذای سگ های پر استرس.

و برای هر کدام غذای مورد نیاز لازم است حتی موی سگ نیز ممکن است آسیب دیده باشد برای این ضعف نیز برندهای غذای سگ فکری اندیشیده اند.

توجه کنید اگر سگ شما عقیم سازی کرده باشد یا اضافه وزن داشته باشد به رژیم سگ و غذای مناسب سگ عقیم سازی نیاز دارد.

غذای تشویقی سگ هم فراموش نکنید حال بدانید این غذاهای تشویقی نیز بر اساس نیاز سگ تقسیم بندی می شود و در نتیجه قیمت غذای تشویقی نیز متغییر است مانند غذای تشویقی گیاهی یا رژیمی و …. .

قیمت غذای سگ بر اساس این مشخصات برند و سگ شما تعیین می شود حالا غذای سگ ایرانی و خارجی هم موجود است که این فاکتور نیز بر آن تاثیر دارد.

لوازم سگ و اسباب بازی سگ:

لوازم سگ و یا وسائل سگ، لوازم ضروری سگ، برای تربیت تا زندگی راحت  سگ، می باشند این لوازم جانبی برای نگهداری و سلامت سگ ضرروی هستند و شامل ظرف غذای سگ، قلاده سگ، باکس حمل و نقل سگ و اسباب بازی سگ، لباس سگ  می باشند، در بعضی اسباب بازی های سگ پازل و غذای تشویقی قرار می گیرد تا زمانیکه سگ تنها است هم مشغول شود و هم غذایش تامین شود، اسباب بازی سگ کمک می کند لوازم خانه شما سالم بماند. راستی سگ ها هم به جای خواب نیز نیاز دارند

غذا اسباب بازی و لوازم مورد نیاز گربه:

این مشکلات دسته بندی ها برندها و نژاد شناسی ها نیز برای گربه ها وجود دارد، باز هم نشان می دهد هر پت شاپی مطمئن نیست چرا که گاهی انتخاب غذای غلط برای حیوان خانگی بیمار بسیار مشکل آفرین است. مانند خوراک سگ، غذای گربه را براساس برند، سن، نژاد و حتی  طعم می شود دسته بندی کرد که البته غذای گربه ایرانی و خارجی هم وجود دارد.. پت شاپ بر خلاف باورعموم خرج اضافی نیست بلکه مستقیم بر روی سلامت و رفتار حیوان خانگی و کیفیت رابطه با صاحبش بستگی دارد. برای انتخابی بهتر در پت شاپ های تهران با تنوع بسیار لوازم حیوانات خانگی به توضیح درباره غذای گربه می پردازیم. غذای گربه به دوع نوع خشک و مرطوب تقسیم می شود هر کدام مزایا و معایب خود را دارد:

|

تقسیم بندی غذای گربه ها بر اساس برند:

در غذای گربه Ph  بسیار مهم می باشد زیرا کلیه گربه را در درگیر می کند نکته مهم وجود مواد مغذی برای گربه هست تا موهای زیبا داشته باشد.

 • برند جوسرا
 • رویال کنین
 • پروپلن
 • پانزی
 • فیدار
 • ولپت

تقسیم بندی غذای گربه بر اساس سن:

 • غذای بچه گربه ها تا یک ماهگی شیر مادر یا شیر خشک مخصوص بچه گربه
 • غذای بچه گربه یک تا دو ماه کم کم شیر خشک را کاهش دهید و غذای خشک را به رژیم غذایی اضافه کنید.
 • عذای گربه دو ماهه با توجه به اینکه گربه در این سن در حال رشد است غذای خشک بهمراه پوچ و غذای کنسرو مصرف کند
 • غذای گربه بالغ: گربه بعد از دوازده ماهگی بالغ است و می تواند باید غذای گربه بالغ بخورد
 • غذای گربه حامله: هنگام حاملگی باید این غذا را مصرف کند.

میزان غذای گربه را نیز باید دامپزشک تعیین کند.

پت شاپ تهران و لوازم ضروری گربه

لوازم گربه و اسباب بازی گربه ها:

از مهمترین لوازم گربه اسکرچر، جای خواب، ناخن گیر، لباس گربه، هستند انواع  اسباب بازی برای گربه ها می توان لیزر نام برد مثل کارتون ها گربه ها نیز توپ دوست دارند. خاک گربه و اسپری خوشبو کننده خاک گربه نیز بسیار مهم می باشد.

پت شاپ اینترنتی:

بزودی پت شاپ اینترنتی ما برای خرید آسان لوازم و امکانات حیوانات خانگی و سگ و گربه راه اندازی می شود. نزدیک ترین پت شاپ تهران به شما پت شاپ وی آی پت می باشد. بهترین پت شاپ تهران.

این برند های گفته شد الزاما در پت شاپ موجود نمی باشد و یا ممکن است تمام شده باشد لطفاً قبل از حضور با هماهنگ کنید.

نتیجه گیری:

تمام این موارد گفته شد تا زمانیکه “پت شاپ تهران” را سرچ  می کنید بدانید در یک پت شاپ حضور دامپزشک مزیت بزرگی است و در پت شاپ های تهران با توجه گسترستگی محصولات حیوانات خانگی جوابگو نیاز حیوان شما نیست. با حضور در پت شاپ وی آی نیاز به وی آی پت نیاز به مراجه  پت شاپ تهران دیگری نیست. در این مجموعه عکاسی حیوانات و کاشت میکروچیپ نیز انجام می شود. برای شما که دنبال پت شاپ در تهران می باشید.

بهترین پت شاپ تهران کجا است؟

پت شاپ وی آی پت در مجموعه کلینیک دامپزشکی وی آی پت.

آیا پت شما زیر نظر دامپزشک می باشد؟

بله پت شاپ وی آی پت در تهران زیر نظر دامپزشک فعالیت می کند

فروشگاه لوازم حیوانات خانگی شما آنلاین می باشد؟

بله پت پشاپ آنلاین ما بزودی فعال می شود.

Instagram
WhatsApp
5/5 - (2 امتیاز)