|
فهرست مطالب نمایش

قیمت و هزینه جرم گیری دندان سگ مثلا برای دویست هزار تومان و همچنین هزینه جرم گیری دندان گربه سیصد هزار تومان می¬باشد این هزینه در برابر هزینه های درمان و سلامت سگ و گربه خود می¬پردازید بسیار کم است و علاوه بر این دردهایی بسیاری از بیماریهای دهان و دندان تحمل میکنند علاوه بر جرم گیری دندان سگ و گربه در حوزه خدمات دهان و دندان گربه خدماتی تخصصی نظیر رادیوگرافی فک و دهان، ترمیم کستگی ایمپلنت و دندان پزشکی پت و ارتودنسی نیز انجام میشود

 قیمت جرم گیری دندان سگ و گربه | بیماری های دهان سگ و گربه | زرد شدن دندان سگ و گربه:

جرم دندان سگ و گربه یکی از مشکلات دهان و دندان حیوانات خانگی است که به آسیب لثه می انجامد در واقع در مواردی باعث تحلیل لثه سگ می¬شود و به سمت عفونت لثه هم می¬رود اگر التهاب لثه ادامه پیدا کند می¬تواند به آبسه نیز منجر شود گاهی نیز بیماری¬های دهان و دندان سگ و گربه منجر به بی اشتهایی و در نهایت بیماریهای ثانویه می¬شود خب مانند هر مشکلی پیگیری بهتر از درمان است پس مسواک زدن سگ و گربه به بهداشت دهان و دندان بسیار کمک می¬کند فرض کنید شما خود مسواک زدن را رها کنید چه مشکلاتی همراه دارد فقط مشکل زیبایی نیست به گزارش¬ها رجوع کنید گزارش دندان پزشکی انجمن دامپزشکی آمریکا یکی از مسایل اذیت کننده سگ ها در 80 درصد موارد و برای گربه ها در سن سه سالگی به بالاتر در حدود 70 درصد است.

جرم گیری دندان سگ و گربه:

در کلینیک دامپزشکی وی آی پت، جرم گیری دندان سگ گربه با بهترین دستگاه روز انجام می¬شود خدماتی مانند کشیدن دندان یسگ و گربه نیز انجام می‌شود اگر دهان سگ یا گربه¬ما بو می¬دهد بهتر است فورا نسبت به جرم گیری اقدام کنید

قیمت جرم گیری دندان سگ و گربه:

هزینه جرم گیری دهان و دندان سگ در حدود پانصد هزار تومان می¬باشد.

بیماری¬های دهان و دندان سگ:

بیماری¬های دهان و دندان سگ، نای از وجود غذا در دندان سگ و گربه ترکیب دنان با بزاق و رد باکتریها در آن میباد این ترکیب اگر تمیز نشود باعث از بین رفتن مینای دندان حیوان (مانند انسان) و در نتیجه عقب روی خط مینای دندان سگ و گربه می¬شود ساختار دندان از بین میرود باکتریها با رد در این نقاط می¬توانند در خون وارد شده سپس به اعضای داخلی بدن مانند کلیه، قلب، کبد حمله کنند.

جرم گیری دندان حیوانات خانگی چگونه است؟

زمانیکه جرم دندانها را فرا میگیرد سنگ دندانی تشکیل شده است در حالت کلی جرم گیری کامل انجام شود ضرر ندارد، جرم گیری امل کل دهان دندان¬ها و محوطه دهانی می¬شود دستگاه اولترا سونیک اینکار را انجام می¬دهد این مراحل به چه شکل است:
پولیش کردن دندانهابرس کشیدن دندانها با خمیر دندان
شست و شوی لثه با یک محلول ضد عفونی کننده
این مراحل باعث می¬شود باکتری¬های ایجاد شده که در دندان سگ وجود دارد به دلیل ناهمواری سطح آن به دندان سگ بچسبد اینکار تماما جداسازی انجام می¬دهد. برساژ برای خارج سازی مواد محلول. خب حالا نوبت رادیوگرافی تا دندان های شکسته و خراب شناسایی شود. جرم گیری هم میتواند با بیهوشی هم بدون بیشهوی انجام شود اما جرم گیری شاید برای ما آسان باشد اما برای سگ و گربه همچنین دامپزشک راحت نیست حال فرض کنید التهاب لثه یا ناهنجاری دندانی رخ داده است سخت تر هم میشود.
اما بیهوشی برای سگ یا گربه هنگام جرمگیری ضرر دارد؟
خیلی از صاحبان حیوانات خانگی، سگ و گربه هنگام جرمگیری از بیهوشی هم اندازه کشیدن دندان سگ میترسند خب حق دارند، یک بهتر است به توصیه های کلی دامپزشک اعتماد کنند دو بیهوشی در مرکز تخصصی انجام شود در نهایت اگر بیماری و شدت التهاب زیاد باشد دامپزشک چاره ای جز تزریق آرامبخش ندارد در واقع ابزار دندانپزشکی در صورت تکان خوردن میتواند به لثه آسیب برساند. بیهوش کردن دیگر مانند گذشته خطرناک نیست در واقع دامپزشک با معاینه و پرسیدن سابقه بیماری قلبی سگ ریسک را به کمترین میزان میرسانند.تداخل دارویی نیز خطر آفرین است در نهایت بیهوشی باید بر اساس سن جنس نژاد و وزن انجام شود. البته جرم گیری تنها نیاز به بیهوشی عمیق ندارد.

زمان جرم گیری دوره ای:

به نژاد، غذا میزان نگهداری و توجه صاحب سگ به بهداشت بستگی دارد. بهداشت دهان سگ و گربه را جدی بگیرید برای سگ¬ها و گربه¬ها بالای سه سال هر سه ماه یک بار توصیه می¬شود.

چگونه از جرم گیری دندان سگ و گربه جلوگیری کنیم؟

خب مسواک زدن روزانه بسیار کمک کننده خواهد بود روزی یک بار زمان مناسبی برای کاهش مشکلات است، تشویقی¬های دندانی را فراموش نکنید و محلول¬های ضد جرم گیری را استفاده کنید.

جرم گیری دندان سگ نیاز بیهوشی دارد؟

اگر دندان سگ یا گربه آسیب ندیده باشد.

زمان جرم گیری دندان سگ و گربه چقدر است؟

برای سگ و گربه بالای سه سال هر شش ماه یک بار.

قیمت جرم گیری سگ و گربه چقدر است؟

پانصد هزار تومان میباشد

آیا بیهوشی جرم گیری دندان سگ و گربه ضرر دارد؟

در صورت لزوم زیر نظر دامپزشک و در مرکز مجهز هیچ ضرری ندارد.

Instagram
WhatsApp
3.3/5 - (3 امتیاز)
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرها